Anonym bruker Skrevet 21. mars 2009 #3 Skrevet 21. mars 2009 Vin Likører Wiskey osv Hvis dame, gavekort på neglebehandling og hånd massasje. Skinnhansker Skjerf Bilde (kunst) 1 års abbonemang på ukeblad/avis Innrammet bilde av alle barnebarn, oldebarn Fotografering med hele familien på fame. håndduker såper gavekort til frisør time gode kremmer, shampo, balsam, parfyme
Hoajajajajboff Skrevet 21. mars 2009 Forfatter #4 Skrevet 21. mars 2009 Glemte å si at det er en mann.. Men fotpleie er ikke dumt;)
Hoajajajajboff Skrevet 21. mars 2009 Forfatter #5 Skrevet 21. mars 2009 Mange gode forslag! Tror han kommer til å få en del alkohol, og vil gi noe som er litt spesielt. Må sies at jeg er barnebarnet. Men kanskje et innrammet bildet hadde vært tingen:) Flere forslag?
Anonym bruker Skrevet 21. mars 2009 #6 Skrevet 21. mars 2009 Aftershave Barberhøvler spekemat og akevitt fenalår
Hoajajajajboff Skrevet 21. mars 2009 Forfatter #8 Skrevet 21. mars 2009 Er litt grønn på bøker, men hva tror du han ville likt? Han er glad i reiser, historier, Fridrett... Noen som vet om noe på markedet? Noen flere? Han skal ta med hele familien/deler av slekta til et annet land å feire dagen sin, så vil gi noe spesielt. Står litt fast.
Gjest Tale30 Skrevet 21. mars 2009 #9 Skrevet 21. mars 2009 Det spørs jo litt hvem han er i forhold til deg, og når gaven skal gis. Mitt forslag hvis det er en person du har et nært forhold til og at du har litt tid på deg er å lage en fotobok. Gå inn på Foto Knudsen, Elkjøp eller Japan Photo og last ned programmet som heter Min CeWe fotoverden. Da kan du lage kjempeflotte bøker med de bildene du har. Det er en fantastisk gave! Det som er kult er at du kan bruke dine egne bilder som bakgrunn på en hel side, så du kan forstørre opp de beste bildene dine til A4 format. En bok på 26 sider koster rundt 250,- også øker det med 45 kroner per 8 sider dersom du vil lage den større.
Anonym bruker Skrevet 21. mars 2009 #10 Skrevet 21. mars 2009 Hvis han er glad i historie har du jo veldig mye å velge i. Du kan jo høre med de som jobber på bokhandelen. De har sikkert mange forslag til hva du kan kjøpe.
Hoajajajajboff Skrevet 21. mars 2009 Forfatter #11 Skrevet 21. mars 2009 Det var en smart idè Tale30! En fin og personlig gave:)
Hoajajajajboff Skrevet 21. mars 2009 Forfatter #12 Skrevet 21. mars 2009 Ja, tenker han hadde blitt glad for noe slikt. . Tale30: Vet du om man kan bruke andre bilder enn dem man selv har tatt? Kanskje kunne lagt ved bilder og fra de 70 åra han har levd i tillegg..
Gjest Tale30 Skrevet 21. mars 2009 #13 Skrevet 21. mars 2009 Du kan jo scanne inn bilder hvis du får tak i noen, og dereter laste over i programmet. Problemet da er at det kan bli litt lavere kvalitet på disse bildene, så da ville jeg ha tatt en telefon til fotobutikken på mandag. Det hadde jo vært kult om du kunne lage en slags livshistorie i bokform. Tror ikke det er mye som slår noe slikt. Jeg lager selv en fotobok på 130 sider hvor alt dokumenteres for jenta mi. Der er UL bildene, historien om hvordan jeg og mannen min møttes, bilder fra fødselen, barsel, første møte med familie og venner osv osv. Det er som en dagbok som jeg oppdaterer hver gang vi har gjort noe spesielt, eller dersom noe av betydning har skjedd (for eksempel bilde før og etter navlestumpen datt av med dato og klokkeslett da det skjedde) Planen er å lage flere slike bøker hvert år. Jeg laget en liten versjon av den til jentas oldemor, og hun har den hele tiden ved siden av seg og ser i den hver dag.
Hoajajajajboff Skrevet 21. mars 2009 Forfatter #14 Skrevet 21. mars 2009 Så koselig da:) Og for oldemor! Det er gode minner å ha med seg. Skulle ønske jeg selv hadde hatt det fra jeg var liten! Nei, ikke mye som slår det. Får høre med fotobutikken, så blir det nok fikset. Han har bursdag om noen mnd da. Men tida går fort, så tenkte jeg skulle begynne nå.. Er ikke så flink med slike ting, men får vel ordnet det!
Gjest Tale30 Skrevet 21. mars 2009 #15 Skrevet 21. mars 2009 Masse lykke til! Det er kjempegøy å lage disse bøkene fordi resultatet ser så imponerende ut med noen få tastetrykk! Jeg lover deg at det kommer til å bli en glad jubilant dersom du setter planen ut i liv. Det er så fint å få noe slikt, ikke bare fordi det er en fin bok, men fordi arbeidet bak boken vitner om at du bryr deg mye om personen.
Hoajajajajboff Skrevet 21. mars 2009 Forfatter #16 Skrevet 21. mars 2009 Jo, tusen takk:) Bestefar blir nok kjempe glad. Han betyr veldig mye for meg, så vil han skal få en gave han ikke glemmer så lett:) Takk for hjelpen nok en gang, dette skal bli moro. Kommer nok til å lage flere slike bøker jeg nå! Hehe.
Anonym bruker Skrevet 21. mars 2009 #17 Skrevet 21. mars 2009 Jeg skal i alle fall lage slike bøker til jenta mi til hun begynner å nekte å bli tatt bilde av. Jeg har også lyst til å lage bøker av gamle bilder. En bok for året på folkehøyskole, en bok for alle mine Roskildefestivaler osv. Men jeg er fryktelig usikker på hvordan kvaliteten blir når det er gamle bilder som scannes. Tips meg gjerne når du har snakket med fotobutikken
Hoajajajajboff Skrevet 21. mars 2009 Forfatter #19 Skrevet 21. mars 2009 Det er veldig lurt. Alt det man går igjennom livet av minner er verdt å ta vare på. Husker veldig lite fra jeg var barn, så hadde vært kjekt med en bok fra forskjellige hendelser i livet. Fra liten til stor. Er ikke så glad i å ta bilder av meg selv, men om 20 år er det ganske gøy å mimre tilbake.. Hehe. Når jeg får barn selv, kommer jeg nok til å gjøre det samme! Skal gi deg en oppdatering:)
Gjest Tale30 Skrevet 21. mars 2009 #20 Skrevet 21. mars 2009 Jeg er heller ikke så glad i å ta bilder av meg selv, eller å bli tatt bilde av, men er bestemt på at demme må gjøres med tanke på boken til jenta mi. Det er jo kjipt om hun skal se tilbake på barndommen sin gjennom bøkene og lure på om jeg ikke var tilstede i det hele tatt Jeg la meg ned ved siden av henne på et teppe i går og tok bilder av oss to sammen. Så ansiktsuttrykket hennes i speilbildet på linsa og gjorde det samme selv, så det ser ut som om at vi har skikkelig øvd det inn Det ble kjempefine bilder av meg og henne som kommer til å være verdifulle når hun blir eldre, så får jeg heller se bort ifra at jeg ikke er på mitt fresheste etter fødselen enda
Hoajajajajboff Skrevet 21. mars 2009 Forfatter #21 Skrevet 21. mars 2009 Sant det. Dere begge kommer til å få glede av bøkene:) Bedre det, enn album som blir slitte og ødelagte etter tid. Mye ryddigere også med bok! Høres ut som du har det gøy da:) Du er mamma for henne uansett om du er fresh eller ikke. Så hun kommer vel bare til å sette pris på de bildene dere har sammen når hun blir eldre. Selv om man gjerne vil se bra ut på ALLE bilder;)
mamma til fire små Skrevet 21. mars 2009 #22 Skrevet 21. mars 2009 synes det med album om han selv var en super ide!! jobber selv på en dementavdeling, og de få som har album av sine nærmeste, samt eldre bilder av seg selv, har stor nytte av det:) er også en fin ting å ha med seg om han ikke skulle bli dement, men måtte bo på sykehjem for eksempel. (ikke sikkert det skjer med din bestefar da, men man vet jo aldri) en fin måte for ansatte å bli kjent med personen også, og et flott utgangspunkt for å ha noe å snakke om:) beste gaven jeg kunne fått i 70 års gave tror jeg:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå