Gå til innhold

Kynnere som er vonde og gjør meg kvalme..?!?


Anbefalte innlegg

Skrevet

For det første syns jeg det er tidlig med kynnere? Er 15+2 idag..

Og enkelte ganger har di vært så vonde at jeg har blitt skikkelig kvalm..

 

Noen flere som har erfaring med dette?

Og følelsen av nedpress,er det vanlig å ha en slik følelse så tidlig?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg har akkurat lest i flere bøker at kynnere ikke skal gjøre vond. Men det kan jo være at det ikke er kynnere du har.

 

Jeg ville ha kontaktet lege. Det er bedre å ringe en gang for mye enn en gang for lite mener nå jeg.

 

Håper alt er i orden :)

Skrevet

Takk.. Bør jeg ringe jordmor eller legen?

Skrevet

hadde jeg vært deg hadde jeg ringt jordmor først å snakket med henne :) Hun kan henvise deg videre om du trenger det og hennes jobbe er jo faktisk gravide :) lykke til :)

 

Skrevet

Takk for svar dere.. Har ringt jordmora,ho skulle ringe opp pga hun hadde pasienter..

 

 

Skrevet

Hei, endelig noen som har det som meg. Jeg begynte også med vonde kynnere i uke 15, jeg trodde det var vanlig så jeg tok det helt med ro. Men når jeg var hos legen på tirsdag var da 17+3 sendte han meg rett til sjekk på sykehuset der tok de både innvendig og utvendig ul. Men de fant ingenting galt, heldigvis.

 

Er ingen som finner ut hvorfor jeg har så vonde kynnere og nedpress som du beskriver. Jeg føler det veldig i rompa, kjennes nesten ut som ungen kommer ut der =)

 

Spennende å høre hva du får tll svar hos din jordmord eller lege.

Men alt er nok bra skal du se =)

Skrevet

Hei, jeg fikk vonde kynnere allerede i uke 17. Det er ganske tidlig.

 

Jeg er andregangsgravid, så visste jo at de ikke skal være så vonde så tidlig. Jeg bestilte time hos legen. Han tok det veldig på alvor og målte at det ikke var noen åpning + tok ulike tester av meg (fordi noen bakterier kan føre til kraftige kynnere, bl.a. urinsveisinfeksjon).

 

Jeg må si ifra om det er ille igjen. Har nesten ringt føden noen ganger, når de kommer veldig tett.

 

Jeg er nå 22+4, men de skal fremdeles ikke være så vonde at så tidlig altså.

 

 

Skrevet

meg & lille vampyr på tjukka hvor ofte har du disse kynnerne dine da? Og hvor lenge bruker de å vare?

 

Gynokologen sjekket også om jeg hadde fått åpning osv, men ettersom de ikke fant noe spesielt har jeg ikke fått noe som helst oppfølging videre. Ingen som har fortalt meg at jeg bør ringe føden hvis det kommer veldig tett.

Om onsdagen lå jeg i 3 og en halv time å vred meg i smerter. Bør kanskje kontakte føden jeg også da hvis det varer så lenge igjen..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...