Anonym bruker Skrevet 18. mars 2009 #2 Skrevet 18. mars 2009 Har hatt det i halvannet år, og det er pyton...men ble jo forsåvidt en vanesak etterhvert. Har begynt å kjøre til jobb nå, da går det som regel på 30-45 minutter, men må stå opp grytidlig for å slippe unna køen - ellers går det fort mer enn en time... drømmer om en jobb nærmere hjemme!!
Anonym bruker Skrevet 18. mars 2009 #3 Skrevet 18. mars 2009 Har kjørt en time hver vei til jobb i halvannet år nå. Blir en vanesak, men ser at jeg nok ikke gidder det i mange år. Går greit nå så lenge vi ikke har barn, men etter permisjonen med nr.1 kommer jeg nok uansett til å søke på andre jobber. Fordelen er at etter å ha pendlet en time hver vei i 2 år så blir ikke 30 min noen sak :-) Uansett, er det snakk om en jobb du syns er spennende og trives i, men ikke ønsker eller kan flytte til stedet, så er det absolutt en levelig løsning for noen år. En kan trekke fra en del på skatten og, så husk å gjøre det.
Dunder Skrevet 18. mars 2009 #4 Skrevet 18. mars 2009 Ca. 45 minutter hver vei (på en god dag, kan bli en time ved forsinkelser i kollektivtrafikken). Det er vel ikke mer enn man må regne med, i allefall i Oslo.
Anonym bruker Skrevet 18. mars 2009 #5 Skrevet 18. mars 2009 Jeg bruker 50 min med bil på sommerføre, og opp i mot 1 time på vinterføre. Synes det går helt greit, men skulle selvfølgelig helst hatt kortere vei. Har et barn fra før som er i barnehage, og venter nr 2 nå. Er veldig spent på hvordan det vil funke når jeg skal plassere minsten i barnehage som ettåring. Da tror jeg at jeg kommer til å synes det er verre. Mannen min har forresten også en times reise til jobb, så det krever litt panlegging i forhold til levering og henting i barnehagen.
Sånn kan det gå Skrevet 18. mars 2009 #6 Skrevet 18. mars 2009 Har 1 time og 10 min hver vei ca, bortsett fra når det er tull hos NSB, eller dårlig føre så bussen jeg tar siste del av veien sliter. Synes det går greit, men vet ikke om det er noe jeg har lyst til å gjøre hver dag i mange år. Det er spesielt det å betale ca 2000 kr i reise til og fra jobb i mnd som jeg ser at jeg antagelig ikke gidder i lengden.
Serial mom Skrevet 18. mars 2009 #7 Skrevet 18. mars 2009 Syntes det var et helvette da jeg satt på bussen over en time hver vei, det gjør jeg aldri mer. Har lappen, men vi hadde bare èn bil den tida jeg jobba der, og den brukte mannen min. Skulle samme vei, men han begynte tidligere på jobb enn meg. Atpåtil var eneste bussen jeg kunne ta fremme en hel time før jeg starta på jobb, så måtte tusle rundt en times tid før jeg starta. Samme dritten hjem, da måtte jeg i tillegg bytte buss 3 ganger, tok 2 timer sammenlagt å komme seg hjem.(og jeg jobbet deltid, bare 3 timer daglig) Ikke verst når man bor 25 minutter unna med bil(utenom i rushen) Grunnen til at det var så knøvlete med buss var fordi arb.plassen min lå langs E18, og der stopper ikke den bussen som går mellom Oslo og der jeg bor hver halvtime. Gjett om jeg skal sjekke busstabellen neste gang jeg søker jobb! På toppen av alt ble jeg gravid og fikk ekstrem sv.skapskvalme. Løøøøvly! Spydde mellom bussbyttene, sovna på bussen, og måtte bare gi opp etter et par uker, ble 100% sykemeldt resten av tida. Nei til mer enn gangavstand til jobb! Hilsen fremtidig "hjemmekontor"-jobber!
Lilith Skrevet 18. mars 2009 #8 Skrevet 18. mars 2009 Ja, jeg har ca. en time (2 t-baner og buss), og synes det er slitsomt. Det er bare for en periode (vikariat), så jeg takler det. Håper allikevel at neste jobb blir nærmere bosted.
Gjest Skrevet 18. mars 2009 #9 Skrevet 18. mars 2009 Er ein time tilsammen med buss og gåing til busstopp. Går heilt greit.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå