Gjest Skrevet 18. mars 2009 #1 Skrevet 18. mars 2009 Var å leverte søknaden om plass. Men da far gikk inn,så lå bestyrer å sov hun......Noen unger i vogn,mens en voksen lekte med resten.Dette er en liten barnehage,men alikavell...Jeg ble betenkt..Er det normalt at slikt skjer? Tror nok den andre voksne tok seg av ungene,men at man sover på jobb ?? Hva ville dere gjort? La det være,eller rett og slett ta dette opp? Får garantert plass.Men vet ikke om jeg vil ha han der nå.... Hilsen hun som alltid grubler
mamma søker barn-har fått 2 Skrevet 18. mars 2009 #2 Skrevet 18. mars 2009 Er dette en slags "dagmamma-barnehage". For det høres jo merkelig ut.... Her sender vi nemlig alle bhg. søknader gjennom kommunen. Det finnes ikke noen andre alternativer da?? En kommunalbhg. som har et pedagogisk opplegg som de må følge. Men husk at han begynner å bli i den alderen hvor han faktisk trenger andre barn i samme alder. Trenger å bryne seg litt. Og de sier jo at de barna som har gått i bhg. har større forståelse av den sosiale koden når de begynner på skolen:-) Og så sant at gata deres ikke florerer av barn (hvilket det ikke gjør her på dagtid), ville jeg forsøkt bhg. Lykke til!
Gjest Skrevet 18. mars 2009 #3 Skrevet 18. mars 2009 Er privat,eller gjennom en misjon dette.Å søknader blir behandlet innad og i komunens regi i tillegg.Barnehagen har få unger.Det er førskolelærer og alt som skal til.Flere unger på hans trinn,det har jeg sjekka ;o) Valget mitt på den er at den er liten.Jeg vet at alle ungene får den hjelp og oppfølging di trenger.Er flere andre,men så langt unna at jeg ikke gidder tenke på det. Er ingen unger her,så derfor tenkte jeg barnehage ble topp.Men så kom dette da.Å jeg ble så betenkt at...men kan jo være at hun bare trengte en dupp hun også?
mamma søker barn-har fått 2 Skrevet 18. mars 2009 #4 Skrevet 18. mars 2009 Kanskje et migreneanfall og i påvente av vikar duppet hun av litt:-) Vi sier det er sånn, og ønsker lykke til, du vil fort forstå om de normalt sover på jobb. Og da må du klage eller ta han ut av bhg.
Gjest Skrevet 18. mars 2009 #5 Skrevet 18. mars 2009 Ja,migrene! Jeg ler litt også...For nå klager jeg på barnehagen FØR han er starta =D Værre enn skravle jeg.hehe Men vil tro jeg oppdager det fort,om det er en vane å sove på jobb ja.
Attpåklatten :-)™ Skrevet 18. mars 2009 #6 Skrevet 18. mars 2009 Hmmm........sovende dagvakt liksom! Jeg hadde helt sikkert spurt om det var vanlig at personalet tok seg en dupp i løpet av dagen. Det er ikke farlig å stille spørsmål ved dette, og iallefall ikke når det tross alt gjelder det mest dyrebare vi har, nemlig barna våre. Skal de passes på får jammen de ansatte holde seg våkne. Hadde nok ikke vært i tvil om å sende poden i barnehage. For som msb nevner så tror jeg også at de har godt av å lære seg de sosiale kodene sammen med andre barn. De to store mine begynte ved 3-årsalder og det var supert for dem. Hun minste trengte mer å bryne seg på mye tidligere og begynte da hun var mye yngre og storkoser seg i barnehagen:-) Som sagt, så ville jeg uansett spurt om dette med voksne og soving på dagtid. Du trenger ikke føle at det ikke passer seg iallefall. Det er tross alt en barnehage vi snakker om!
Gjest Skrevet 18. mars 2009 #7 Skrevet 18. mars 2009 Jeg tror jeg skal gjøre det.Spørre om dette.For di jobber jo for meg,og jeg vil ikke ha noe av det jeg. Jeg ble i tvil for denne barnehagen.Men stompen skal starte til høsten. Han trenger det,jeg trenger det,og sammen blir det bare greit ;o)
Attpåklatten :-)™ Skrevet 18. mars 2009 #8 Skrevet 18. mars 2009 Ja det høres ut som en god plan! Og det er jo kun et spørsmål ikke sant! Og det kan stilles på mange måter, men den smarteste måten er nok den åpne og spørrende, ikke den sinte og mistenksomme:-) Gleder meg til å høre svaret forresten;-D
Gjest Skrevet 19. mars 2009 #9 Skrevet 19. mars 2009 Skal spørre engleaktig med et djevelsk glimt i øye....Har tenkt på dette,og jeg vil være sikker på at dette ikke er en vane personalet har før jeg takker ja til plassen.
Erlinda Skrevet 24. mars 2009 #11 Skrevet 24. mars 2009 Hei. Jeg hadde nok blitt betenkt jeg også, men ville nok spurt litt om den situasjonen. Dette med barnehage er ikke lett. Personlig er jeg egentlig litt imot å ha barna i fulltid der, for da blir det rett og slett ikke foreldrene som har oppdragelsen lengre. Barna er der fra 07.00 til 16.30. så har ikke foreldrene så mye tid med barna pr dag. Jeg tror det har en sammenheng med hvordan samfunnet har blitt, mye kriminalitet og ingen respekt for hverandre. Jeg har vært dagmamma i 8 år og er også vikar i de komunale barnehagene, så jeg er klar over hvordan det er. Men må man ha de der så sier det seg selv. Lykke til og håper du finner ut av det :-)
Mormor Tralle Tone Troll Skrevet 24. mars 2009 #12 Skrevet 24. mars 2009 Det kan jo være at styreren rett og slett hadde sin velfortjente pause? Min lillemor går i en privat liten barnehage med inntil 18 plasser, men det er aldri mer enn 10-12 barn der siden noen er under 3 år. her er det 3 fast ansatte og en prosjektstilling. Hver av de voksne har 30 min pause i løpet av dagen der han/hun sitter inne på pauserommet. Borte fra ungene. I denne tia er det de andre som har ansvaret for ungene.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå