casiopia2♥Med gogutten 2009 Skrevet 17. mars 2009 #1 Skrevet 17. mars 2009 og lurer på når jeg bør søke om krav på fødselspenger fra nav? Kan jeg vente til 20 april? Har termin 2 juli Så har jeg et spm til. Blir det trekt skatt av pengene 2 ganger?? Jeg skjønner ingenting. Var inne på foreldrepenger kalkulatoren på nav sine sider, og da jeg puttet inn det jeg har tjent siste 3 åra samt siste brutto lønn satt jeg igjen med så lite som 1537 i uka når jeg valde full permisjon 54 uker. Blir så frustrert Jeg jobber som hjelpepleier på (vikar og tar ekstravakter) sykehjemmet hvor jeg bor og har ca 8 nattevakter imnd og da har jeg i brutto mnd ca 15000. Og når skatt er trekt sitter jeg igjen med nesten 12000. Hvorfor får jeg da så lite som knappe 6000 om jeg skulle velge 54 uker permisjon og 80 % lønn?? Blir så forvirret av dette, må jo ha penger til mat på bordet:
Canari Skrevet 17. mars 2009 #2 Skrevet 17. mars 2009 Kan du ikke bare ringe til trygdekontoret ditt/NAV, både mht når du må søke og om hvor mye du vil få utbetalt. Mye bedre å ringe NAV, da får du riktig svar, og ikke mange forskjellige svar her inne. det er mye raskere og mer effektivt. tror nok du kan ha regnet feil, forøvrig.
Gjest Skrevet 17. mars 2009 #3 Skrevet 17. mars 2009 Enig med Canari, men vil legge til at jeg ikke fikk søkt før jeg gikk ut i permisjon og fikk penger neste mnd enda det var midt i fellesferien!
casiopia2♥Med gogutten 2009 Skrevet 17. mars 2009 Forfatter #4 Skrevet 17. mars 2009 Da kan jeg kansje vente med å søke til den 20 april da. (har ikke mulighet før)
dumme mamma Skrevet 17. mars 2009 #5 Skrevet 17. mars 2009 Jeg leverte 2 mnd. før fødsel og fikk ikke penger før 2 mnd. etter fødsel i fjor, behandlingstiden var mye lenger da, enn da jeg søkte i 2006
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå