Tutta87_LykkeligMamma Skrevet 16. mars 2009 #1 Skrevet 16. mars 2009 Hva kan man spise og ikke spise ved amming?? Jeg hører så mye rart og forskjellig rundt omkring. Ikke: - Sjokolade - Eple - Brus - Løk/hvitløk - Surkål Noe mer?? Kjekt og vite lissom. Vil jo ikke ha en skrikende unge.... Huff.
Gjest Skrevet 16. mars 2009 #2 Skrevet 16. mars 2009 Ikke hør på alt det folk sier.. Prøv deg forsiktig frem selv, det er "værst" de 2 første mnd. Tulla mi reagerte da hun var 1 mnd. på at jeg drakk masse farris (det var varmt..he he) Elers spiste jeg jordbær, reker, løk og alt mulig den første sommeren hennes.. Mens jeg fullammet - det varierer veldig fra baby til baby.. Håper du er like heldig, og at jeg er like heldig nå som nestemann kommer snart! ;D
babyi2010 - fødeklar- Skrevet 16. mars 2009 #3 Skrevet 16. mars 2009 Enig, prøv deg fram. Noen unger reagerer på en ting andre på andre. Så er det vel noen som tåler det meste
erteposen + 4 Skrevet 16. mars 2009 #4 Skrevet 16. mars 2009 Det meste er myter, og mange kutter ut ting uten å være sikker. Har hatt to kolikkbarn, og på barneklinikken sa de at melk er det eneste de kan si en med hell kan kutte ut. Noen barn reagerer på andre ting, men bare fordi barnet får vondt i magen en gang betyr det ikke at det er noe en har spist. Dårlig raping kan være en grunn. Kullsyre, løk, kaffi, sjokolade er noe en del reagerer på. Hvitløk har motsatt effekt enn løk, og mange barn setter pris på smaken hvitløken setter på melka. Raping er viktigere enn mors kosthold tror jeg:)
Johan Skrevet 16. mars 2009 #5 Skrevet 16. mars 2009 Jeg fikk høre at jeg godt kunne spise alt fra starten, og så evt kutte ut noe dersom babyen fikk vondt i magen. Da baby hadde veldig vondt i magen fikk jeg høre; "spiser du frukt? Da er det ikke rart han har vondt i magen..." Tror aldri man får samme råd to ganger, men det beste er nok bare å prøve seg fram;-) Er det MYE alergi i familien kan det være lurt å være forsiktig med jordbær, reker, epler osv
Plutselig_gravid Skrevet 16. mars 2009 #6 Skrevet 16. mars 2009 Er bare til å spise som normalt:) Får bebisen plutselig magevondt en dag er det bare til å tenke over hva man har spist den dagen - kutte det ut og se hva som skjer. Min gutt hadde kraftig kolikk og MYE gulping. Viste seg at han ikke tålte melk. Så da jeg sluttet å spise mat med melk i stoppet kolikken. Brus, løk og alle disse andre tingene som står på "listen" kunne jeg spise/drikke så mye jeg ville av uten at lillegutt fikk magevondt. Og som erteposen over her sier så er ofte grunnen til magevondt hos disse små dårlig raping. Ofte også pga at barnet er veldig "glupsk" og evt at melken kommer fort ut slik at barnet svelger mye luft.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå