Gå til innhold

Hard kul (utvekst) ved håndleddet


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har noen vært borti at det kommer en har kul/utvekst like ved håndleddet? Har hørt om såkalte ganglion, men trodde ikke de var beinharde? Kulen er helt hard og smertefri. Noen med erfaring?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Eg veit berre at 2 slektningar har operert vekk slike kular. Har ikkje hatt det sjølv, men veit dei var heilt harde, dei kulane.

Gjest Tale30
Skrevet

Jeg kjenner en som fikk dette da hun gikk mye med babyen på armen. Det var en senekul som var helt ufarlig, men som måtte opereres bort for at den skulle forsvinne.

Skrevet

Kan det komme av andre ting en overbelastning? Han som har den er 3 år, så jeg ser liksom ikke helt for meg at han har greid å pådra seg belastningsskader.

Skrevet

Jeg fikk min ganglion etter et fall hvor håndleddet fikk en liten trøkk.

Skrevet

Ja, noe sånt kan jo fort ha skjedd med den viltre krabaten vår, selv om han ikke har hatt noen spesiell skade som vi vet om, men da satser vi på at det er det han har. Han skal uansett til legen i dag og få sjekket det ut.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...