Gå til innhold

Huff...for et styr det er med sterilisert hunn-katt :-(


Anbefalte innlegg

Skrevet

Denne jævla "parabolen" rundt halsen får hun jo av støtt, og da er den strammet max også...

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hehe, ja. Og ganske morsomt når pusen løper under senger og diverse som hun pleier og stopper brått, da denne skjermen ikke går under. Off :-)

 

Men ja, håpløst når pusen får skjermen av selv, det gjorde min første pus som vi steriliserte. Plutselig når jeg tittet bort til henne, lå hun så fint på ryggen og slikket på såret sitt :-(

 

 

Skrevet

I natt sover valpen inne hos guttungen, og jeg og pus på sofan, må holde øye med "kreket"..hehe...skal dra henne utover slik at de får ordna med ny bandasje og rensa på klinikken igjen i morra siden hun har revet av seg bandasjen ( har festa den med plastertape provisorisk for nå og rensa litt med klorhexidin)..men stoler ikke på at det alene er nok..så tryggest å være på den sikre side.

 

Skrevet

vi brukte ikke den lampeskjermen på noen av våre to katter som ble sterilisert.. passet godt på de om dagen da, at de ikke sleiket der. Det gikk helt fint!:)

Skrevet

Umulig å følge med hele tida med to små som må levers å hentes, pluss en valp som må luftes ca annenhver time....så hun får pent ha på seg lampeskjermen, men jeg skal ta den av litt når hun får mat, slik at hun får i seg mat og drikke skikkelig uten å streve for mye...

Skrevet

Vi steriliserte katten vår for 3 veker sidan. Ho var ein av dei få(!) kattane som ville slikke på såret (dei aller fleste gjer det ikkje sa dei der), og lampeskjermen fek ho av. dermed fekk vi beskjed om å klippe tåa av ein sokk, eller eventuelt ermet av ein genser og tre på ho. då får ho ikkje tilgang til såret.

 

Prøv det, så slepp du å bekymre deg sånn i natt (sånn bortsett frå at du kan bekymre deg for at katten kjem til å sjå idiotisk ut med sokk på - for det gjer ho garantert!!!) ;-D

Skrevet

Du får kjøpt en sånn tettsittende body for å ha på katta. Det gjorde jeg og den var helt ødelagt etterpå da, men hun fikk den ikke av seg.

Skrevet

Men det er verdt det - det blir MYE mindre styr etterpå! :)

Skrevet

jeg skal skaffe det tror jeg, får ringe å høre med veterinæren...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...