Anonym bruker Skrevet 9. mars 2009 #1 Skrevet 9. mars 2009 Vi ble innbilt at hijab ikke hadde noen ting med religion å gjøre. Det var kulturelt fikk vi høre. Akkurat som det å banke kjærringene sine ikke hadde med religion å gjøre, men med kultur og sedvane. At det sto i koranene at kvinner skulle dekke seg til og at kjærringene kunne bankes litte bitte granne, ble bortforklart med at de som hadde lest dette var rasister. Kanskje stemte de FRP også??? Fysjom. Og det som gjorde at de mente dette hadde med religion å gjøre kom av at de var uvitende (selv om de hadde gått til kilden selv for informasjon). Kvinner blir behandlet dårlig mange steder på kloden, religion er ofte en av midlene som blir brukt for dette. Det er jo tross alt religionsfrihet, så da får vi bare stå tilbake og godta at det ennå blir utført overgrep i Gud og Allah sitt navn. Amen.
Gjest Skrevet 9. mars 2009 #2 Skrevet 9. mars 2009 Og ikke på noe punkt ser du at du motsier deg selv? Kanske du burde vralte en tur til din indre kilde?
Anonym bruker Skrevet 9. mars 2009 #3 Skrevet 9. mars 2009 Ja, vi har blitt inbilt mye i sosialismens navn. De på roper seg kultur eller religion akkurat som det passer.
† I Jesu Navn † Skrevet 9. mars 2009 #4 Skrevet 9. mars 2009 Jeg følger i allefall logikken. Religion til besvær og religion til forsvar.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå