Gjest Skrevet 7. mars 2009 #1 Skrevet 7. mars 2009 Jeg lurer litt på det egentlig, for meg så virker det så koselig å stå opp alle sammen, sammen. Vi gjør det ikke selv, og jeg nyter den tiden jeg har helt alene i fred og ro på soverommet asså. Mannen gjør nok det samme. Og felles lunsj når alle står opp er jo også veldig hyggelig:)
mamman til to gutter Skrevet 7. mars 2009 #2 Skrevet 7. mars 2009 Vi står opp sammen, men nå forlanger ikke mini å stå opp kl6 heller, da hadde vi nok oftere tatt en dag hver i helgen. Hvis han våkner så tidlig tar vi han alltid over i vår seng og så sovner han igjen der etter en stund og så står vi opp sammen, som regel rundt kl8.
Fantasiløs m/ 2 vakre gutter Skrevet 7. mars 2009 #3 Skrevet 7. mars 2009 Vi står opp samtidig bare når vi skal noe sted tidlig.. Eller om en av oss ikke får sove noe mer.. Vi spiser også felleslunsj når alle har stått opp =)
Gjest Skrevet 7. mars 2009 #4 Skrevet 7. mars 2009 Vi gjorde det. I gamle dager, da vi enda var sammen. Om klokken var 5 eller 8, så stod vi opp samtidig i helgene. Nå hadde vel ingen av oss et så stort behov for å sove så mye, så det ble inge sure miner.
Gjest Skrevet 7. mars 2009 #5 Skrevet 7. mars 2009 I helgene står en av oss stort sett opp,fyrer opp i peisen og dekker bordet. mens den andre og barna ligger og koser seg under dyna. Så står vi alle opp og koser oss med felles frokost. Men er det en dag at en av oss er kjempe trøtt,så sover den bare videre. Men nå har vi barn som sjeldent står opp før 8 i helgene. Tror nok helle vi hadde tatt felles lunsj hadde vi hatt barn som var opp feks kl6
Gjest Skrevet 7. mars 2009 #6 Skrevet 7. mars 2009 Vi står alltid opp sammen med mindre en av oss har vært ute kvelden før. Synes det er hyggelig : )
Meg,Vesla & Antonio:) + spire Skrevet 7. mars 2009 #7 Skrevet 7. mars 2009 vi står ikke opp sammen, snuppa våkner alt fr 6 til 7.. men den som sover står opp kl 9 vist ikke det har vært sent kvelden før da, eks ute.. sambo går på skole hele uken å lørdag(har kun fri hver 4 lørdag) så jeg forstår godt at han trenger å hvile litt lengre en dag i helgen. syntes også det er godt å sove litt lengre selv om det gjerne bare er 2timer.. så har vi felles lunsj kl halv 11-11 ca..
Gøril (210406) Skrevet 7. mars 2009 #8 Skrevet 7. mars 2009 står alltid tidlig opp.. alt fra 0545 til kl 8 om morgen.. har ei som er oppe og spretter før sola står opp.. hehe
Gjest Skrevet 7. mars 2009 #9 Skrevet 7. mars 2009 Hadde det ikke vært for at eldste for tiden våkner mellom 05 og 06 om morgenen så hadde vi stått opp samtidig og tatt felles frokost. Litt drøyt å samles rundt frokostbordet halv 6 ;-)
2SmåTroll Skrevet 7. mars 2009 #10 Skrevet 7. mars 2009 Det hender, men ikke så ofte. Men jeg synes det er veldig koselig når vi gjør det, og spiser felles frokost alle sammen.
Gjest Skrevet 7. mars 2009 #11 Skrevet 7. mars 2009 Vi bruker ofte å stå opp likt alle sammen. Syns det er koselig ;o)
Ranveig R Skrevet 7. mars 2009 #12 Skrevet 7. mars 2009 Vi hadde nok gjort det om ungane stod opp litt seinare enn 6. Eg står opp til heimebakte, nysteikte rundstykker til lunsj kvar søndag eg )
Gjest Skrevet 7. mars 2009 #13 Skrevet 7. mars 2009 Vi står opp alle sammen, ja. Spiser frokost i stvtiden hverdag og helg ;-) Koselig det!
hopplaaa har to guttetroll:) Skrevet 7. mars 2009 #14 Skrevet 7. mars 2009 Vi står opp sammen hver dag og spiser frokost. I helgen skulle vi gjerne ha sovet lengre men vi får det ikke til..... er alltid lys våken selv om vi alltid planlegger å sove lenge annen hver dag i helgen. Småen våkner mellom seks og halv syv :S Hadde det vært hverdag kan jeg vedde på at vi hadde klart å sove lengre :=)
meg & to små vampyrer Skrevet 7. mars 2009 #15 Skrevet 7. mars 2009 Det å stå opp samtidig er ikke så veldig koselig når 2 av 3 er morgengretne, den ene (meg) veldig trøtt og morgengretten faktisk. Og så er den siste (min mann) en skikkelig irriterende morgenfugl. Det er faktisk mye hyggeligere for alle at de våkne våkner, mens de trøtte og grinete står opp når de ikke er det mer.
Sylteflesk Skrevet 7. mars 2009 #16 Skrevet 7. mars 2009 På hverdagene står vi opp alle tre samtidig, i helgene bytter vi på. Vesla og mannen står opp i halv sju-sju tiden på lørdagene, og jeg sover til rundt 9 - halv 10. På søndag står jeg opp med vesla og mannen sover, men står som regel opp rundt 8, senest 9. Så vi har ganske mye tid sammen på morgenen i helgene også.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå