Springbaby2012 Skrevet 4. mars 2009 #1 Skrevet 4. mars 2009 Jeg er nå i uke 23, og har hatt bekkenløsning noen uker. Den siste tiden har jeg merket det veldig godt, og får smerter når jeg reiser meg for å gå, når jeg snur meg, og når jeg må stå på ett bein (f.eks når jeg skal kle på bukse, sko og sokker) Per i dag jobber jeg 100%, og har en jobb hvor jeg er mye i aktivitet. Det går forsåvidt greit på dagtid, og jeg klarer jobben min greit. Men når jeg kommer hjem er jeg totalt utslitt. Jeg har ikke overskudd til å trene f.eks. Jeg er heller ikke så mye på besøk hos venner som jeg pleide før, for det orker jeg rett og slett ikke. I tillegg kommer bekkenløsningsmertene for fullt på ettermiddag/kveld. Jeg tilbringer store deler av tiden på sofan, og smertene river til når jeg aktiviserer meg. Jeg er stor sett i seng mellom ti og halv elleve, og steinsover natta gjennom. Jeg har begynt å leke med tanken på å kanskje sykemelde meg 20% og f.eks jobbe 4 dager i uka, men det vekker bare dårlig samvittighet i meg. Jeg klarer jo jobben min greit, og jeg håper å jobbe helt fram mot permisjon. Men jeg merker jo at det går ut over fritiden min. Akkurat nå føler jeg at jeg ikke har noe fritid! Hva ville dere gjort?
vaskedama+♂ 09 og 11 Skrevet 4. mars 2009 #2 Skrevet 4. mars 2009 Er også veldig utslitt når arbeidsdagen er over, ligger som regel og sover på sofaen til jeg går og legger meg. Men er jo verre med de bekkenløsningsproblemene dine! Tror du skal snakke med legen din og høre hva han har å si, trenger jo ikke å forverre plagene dine med å være i full jobb!
morsomjente Skrevet 4. mars 2009 #3 Skrevet 4. mars 2009 vet du hvad...hadde jeg vært deg, da hadde jeg bare sykmeldt meg ...jeg er ikke en av dem som liker å være syk eller noe sånt, men du er gravid å det tar på..ihvertfall hvis du har bekkenplager !! -Jeg liker aldrig å klage, er 19uker nå på torsdag, trodde jeg hadde fått energien tilbake, men siste tre dagene har jeg vært helllttt utslitt når jeg har kommet hjem(BARE MÅ LIGGE PÅ SOFAEN)....jeg har altid vært hyperaktiv å ikke klart å stoppe liksom..hatt så mye energi, men nå, må jeg bare høre på kroppen. Jeg går på skole...(haha, skulle egentlig ønske at jeg hadde jobb hvor jeg kunne sykemelde meg,seriøst), men jeg må ta vare på min datter på tre år....skulle ønske jeg hadde mer overskudd for venner å samboeren min :/ litt surt...håper dette er bare en liten periode !!! Må jo følge opp skolen, men kan nesten bare sove isteden for å sitte på skolen, helt utenfor, kjempe surt !!! så ærlig talt..sykmeld deg...ta vare på deg å prøv ihvertfall å nyte tiden litt, før lille nurket kommer... masse lykke til, håper du blir bedre vennen..
laffi - fødeklar :) Skrevet 5. mars 2009 #4 Skrevet 5. mars 2009 Å, jeg kjenner meg så igjen! Er 23 uker i dag og har også slitt med bekkenplager en god stund. Er også fryktelig sliten og trøtt om dagen, legger meg ofte kl 21.30..... og sovner momentant! Har en sønn på 1,5 år, som jo krever sitt.... han bryr seg ikke om at mamma er trøtt og sliten, og har det vondt når hun kommer hjem fra jobb - han vil leke! Dagen på jobb går greit, sitter mye foran PC - noe som jeg trodde var en bra ting. Men har jo skjønt nå at man bør være litt i bevegelse. Stivner veldig i bekkenet, og har vondt når jeg reiser meg opp. Og når jeg da kommer hjem, blir det mye sofa-sitting! Orker ikke veldig mye annet... Skikkelig kjipt!!! Og har ikke lyst til å sykemelde meg - men tror jeg må bite i det sure eplet nå.....
lillevennen0709 Skrevet 5. mars 2009 #5 Skrevet 5. mars 2009 Hei! Skulle tro jeg hadde skrevet innlegget selv! ;-D Er 21 uker på vei og har en hektisk jobb med mye aktivitet også. Er ikke mye plaget med bekkenløsning, men noe, og så har jeg en del smerter i ryggen (som øker ila. en arb.dag). Ender svært ofte opp på sofaen etter middag, og blir der omtrent til jeg skal legge meg for neste dag å gå på jobb igjen... Føles tidvis som om jeg bare jobber. MEN jeg har tilrettelagt arbeidssituasjon og synes det går greit med selve arb.oppgavene, men skulle gjerne hatt mer overskudd på MIN fritid! Vi skal snart avvikle ferie, og så kommer påsken. Når den er over, planlegger jeg å trappe ned. Når det gjelder deg, synes jeg du bør lytte til kroppen og IKKE ha dårlig samvittighet! Å trappe ned litt mener jeg vil være lurt. Det er ikke meningen at vi ikke skal ha et liv utenom jobben! Et godt motto: du skal jobbe for å leve, ikke leve for å jobbe. Snakk med legen din, du, jeg er sikker på at du vil møte forståelse for situasjonen. Og på den el. de dagene du ikke går på jobb, prøv svømming (gjerne i varmt basseng), det vil gjøre godt for bekkenplagene dine! Lykke til! :-)
Bøtteknott Skrevet 5. mars 2009 #6 Skrevet 5. mars 2009 Jeg har sykemeldt meg, og er veldig fornøyd med det! Nå fikk jeg riktignok beskjed av arb.giver om å gjøre det, da de var litt bekymret for meg., og hadde kanskje ikke sykemeldt meg 100 % riktig enda.. Men jeg var utrolig sliten, og hadde ikke noe liv utenom jobben. Sov dårlig fordi jeg var stressa for ting jeg ikke hadde rukket, dårlig samvittighet fordi jeg følte jeg ikke gjorde jobben min bra nok ( er avd.leder for 2 avdelinger), og dårlig samvittighet for samboer fordi jeg ikke orket noenting. Hverken lage mat, vaske, rydde etc... Nå tar jeg det helt med ro, og gjør det jeg har lyst til/orker, og samboer kommer hjem til ryddig hus og mat på bordet :-) Du er ikke tjent med å slite deg ut på jobben, og det er ikke arbeidsgiveren din heller. Begynn gradvis å trappe ned antall arbeidstimer, bedre for deg, og bedre for arb.giver. ( kan jo risikere at du plutselig blir 100% sykemeldt, og det er sikkert værre for arb.giver) Ta vare på deg selv, du får snart mer enn nok å gjøre allikevel :-)) (når nurket kommer.., ikke kjekt å være utslitt da.)
trine4 Skrevet 5. mars 2009 #7 Skrevet 5. mars 2009 hei sommerbaby09.hadde selv også veldig problemer med bekkenløsning .begynte ganske tilig,rundt tre mnd på vei.gikk til homopaten min og fikk magnet behandling og noen nåler iæret.smertene forsvandt etter en behanling.er nå seks mnd på vei,og hsr ikke bekken løsning,ville prævd dette.kos trine
Gjest Skrevet 5. mars 2009 #8 Skrevet 5. mars 2009 Jeg tror jeg ville forsøkt en deltidssykemelding ja. Kjenner selv på det at jeg er supersliten etter en dag på jobben selv om jeg "bare" jobber 82%. Er lærer, så er et stressende yrke da. Må liksom mobilisere alt jeg har av energi til å orke ettermiddagen med de tre unge jeg har fra før, og når de er i seng er jeg helt, helt kaputt. Tror jeg prøver litt til, men kommer nok til å be om delvis sykemelding etterhvert ja. Er i uke 18 nå.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå