Alvejenta Skrevet 4. mars 2009 #1 Skrevet 4. mars 2009 Hei, Jeg er i uke 30 og i løpet av de første 10-15 ukene gikk jeg opp 2 str i bh (fra 75A til 75 C). Har ikke vokst noe mer etter det. Er det dumt/for tidlig å kjøpe amme-bh nå? Ser at folk pakker ame-bh i den berømte sykehusbagen, men da må man jo ha kjøpt på forhånd... Og puppene vokser vel av og til litt etter fødselen også? Hvordan gjør dere andre det, venter dere til etter fødselen med å kjøpe inn, eller ordner dere det i forkant? Hva ville dere gjort hvis dere var meg, som allerede har vokst to str., er det da veldig sannsynlig at de blir enda større? Har så lyst å kjøpe amme-bh, skjønner dere.... Mvh
MonaV Skrevet 4. mars 2009 #2 Skrevet 4. mars 2009 jeg har kjøpt før fødselen ja. kjøp en som er litt for stor, så kjøper du eventuelt en etter fødsel også
to_tette? Skrevet 4. mars 2009 #3 Skrevet 4. mars 2009 vær obs på at du kan få ENORME pupper når melken kommer! jeg gikk fra liten 75B til stor 75D på 1 1/2 dag etter fødselen... gikk ikke opp noe særlig i svangerskapet jeg da, fyllte kanskje B-cupen litt bedre men den verste melkesprengen roer seg etter at du har ammet en stund, og puppene tilpasser seg etterspørselen, på en måte. tror det var noen uker, husker ikke helt. Jeg ville anbefalt å vente med å kjøpe "ordentlig" amme-bh, men det kan være godt å ha en på sykehuset og i begynnelsen, som ikke er alt for dyr..
Ettervinterkommervår Skrevet 5. mars 2009 #4 Skrevet 5. mars 2009 Er også litt i tvil om når og hvor stor jeg skal kjøpe... I første svangeskap vokste ikke puppene noe særlig i svangeskapet, men de gikk fra 75B til å sprenge en 80DD etter fødselen. Denne gangen har puppene vokst fra dag 1, fra en liten 75B til 75 C, og jeg er skikkelig usikker på hvor stor amme-bh jeg skal kjøpe denne gangen...
Vinden blåser Skrevet 5. mars 2009 #5 Skrevet 5. mars 2009 kjøpte ikke en eneste bh før fødselen..stillte heller med ammesingletter som (http://www.gravidshop.com/index.php?main_page=product_info&cPath=4&products_id=40 ) de kunne jeg jo bruke uansett,så kjøpte eg inn amme-bh'er når jeg visste hvilken str jeg trengte..
Fiola Biola Skrevet 5. mars 2009 #6 Skrevet 5. mars 2009 Hva med et par i forkant, og flere etterpå? Ville kjøpt litt større enn hva du trenger nå. Starta med strø 75 B eller C. Nå i uke 36 går det i 80/85 C/D. Har kjøpt amme BHer, som passer allerede nå, så må nok kjøpe flere når melken kommer.
Underveis --> Skrevet 5. mars 2009 #7 Skrevet 5. mars 2009 Herregud... Håper ikke mine pupper øker så mye etter fødsel som noen av deres, for her har de allerede gått fra 75B til 75E! Kunne sikkert brukt F også, men da må jeg på spesialforretning og da koster de så utrolig mye. Fikk mine to 75E på tilbud hos spesialist. Bare flaksen! Har da kjøpt ammeBH, for regner med at jeg får brukt de. Eneste er den perioden da produksjonen kommer i gang. Oh... *grøss* Kan da bare glemme å kjøpe på H&M og Lindex, for de har bare ikke! Har forøvrig alliert meg med en venninne dersom krisen skulle inntre før jeg er ute av barsel eller jeg ikke orker å shoppe de første dagene. HJELP!
Eplejuice Fødeklar Skrevet 5. mars 2009 #8 Skrevet 5. mars 2009 Jeg har kjøpt noen billige, for puppene mine har har vokst slik at de gamle er forsmå, å så har jeg breit meg ut itilegg, så de gamle bhene føles helt jævelig å ha på seg. Men kjøper ikke flere nå før etter fødselen, sist så vokste puppene mine noe enormt, å man er ikke garantert at de passer selvom man kjøper noen strl større enn man trenger nå. For det er godt å ha god plass til ammeinnlegg selv med melkespreng Sist gikk jeg fra B cup til DD.
jippi78 Skrevet 5. mars 2009 #9 Skrevet 5. mars 2009 Jeg er i uke 35+3 og kjøpte et sett ammebh'er på H&M i sluten av forrige uke. Økte en str fra 80 til 85. kjøpte fordi jeg har merket at det har kommet litt væske fra brystene noen ganger de siste ukene så håper melken kommer når den skal. HAr ikke gått opp bh str enda men regner med å gjøre det derfor kjøpte jeg en str større. kjøpte på H&M fordi de var billige, investerer i dyrere (og mer behagelige) når jeg ser str skikkelig. Greit å ha noe å starte med. er førstegangs så får nok mer en nok å tenke på etter fødsel. Ammesingleter høres veldig lurt ut. Skal kjøpe det også je:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå