OBS ! En liten skatt til <3 Skrevet 4. mars 2009 #2 Skrevet 4. mars 2009 Hei,jeg skal føde i Drammen, men håper det blir i Mars og ikke i april. Termin i midten av mars
rigmora Skrevet 4. mars 2009 #3 Skrevet 4. mars 2009 Hei! Ja jeg skal føde i Drammen. Har termin 28. mars.
Gutt april 09 + ? august 11 Skrevet 4. mars 2009 Forfatter #5 Skrevet 4. mars 2009 Har noen av dere fødet der før? Var på omvisning på føden, har egentlig ikke gruet meg noe til fødselen før, men fikk heeelt noya når vi var på omvisningen. Var ei som lå å fødet, flere leger som løp inn til henne, og da datt jeg litt bort rett og slett.. Vil føde i vann, eller benytte meg av lystgass, men ingen av disse muligheten finnes jo på Drammen. Kan ha smertelindring i vann da, men dog... Har fullstedig angst for sprøyter, så sånn per nå er ikke epidural noe jeg higer etter å få, men på den annen side vet man jo ikke hvordan det blir under fødsel..... hehe! men hvilke andre typer smertelindring finnes det på Drammen? Fikk liksom ikke helt det med meg når jeg var litt sånn stressa,,,,
rigmora Skrevet 4. mars 2009 #6 Skrevet 4. mars 2009 Jeg var på omvisning for to uker siden. Husker ikke alle smertelindringene de tilbyr, men tror du kunne få akupunktur ihvertfall. Har hørt det kan være bra. De har jo også et helt nytt badekar, men sånn jeg forsto det var det vel ikke noe i veien for å føde i badekaret hvis man vil det??
Gutt april 09 + ? august 11 Skrevet 4. mars 2009 Forfatter #7 Skrevet 4. mars 2009 Man fikk IKKE føde i badekaret. Det presiserte hun både på omvisningen samt på samtalen. Var en av de tingene jeg blei så skuffa over... Vet ikke hvorfor, men var kun til bruk som smertelindring. Var i allefall det hun som omviste oss sa.
silja379 Skrevet 4. mars 2009 #8 Skrevet 4. mars 2009 Badekaret var kun til smertelindring pga at dem ikke har rutiner og prosedyrer på plass. Det er heller ingen av jordmødrene som har den rette opplæringa tror jeg. Brukte badekar forrige gang. Fikk mye smertelindring av det, pluss at åpningen ble flere cm større mens jeg lå der. Videre har de akupunktur, massasje, aromaterapi. Selv skal jeg ha morfin denne gangen. Hadde bestemt meg for naturlig fødsel forrige gang. Angra etterhvert, men da var det for sent. Men jenta kom da ut til slutt. Tok jo tydeligvis ikke skrekken av det, da jeg venter nr. 2 om 14 dgr. Lykke til! Prat med jordmora di om du er veldig usikker eller ring til føden. De er kjempeflinke i Drammen
OBS ! En liten skatt til <3 Skrevet 4. mars 2009 #9 Skrevet 4. mars 2009 Hei jeg har født på drammen 3 ganger. Bare fornøyd men alt og alle. Jeg har fått epidural alle gangene ( var i utgangspunktet motstander, men....) og de har flinke anestesileger der. Merket aldri sprøyta . Venter nå om 8 dager og "gleder" meg :-))
Niva Skrevet 4. mars 2009 #10 Skrevet 4. mars 2009 Hei ,jeg har født i Drammen 2 ganger før og venter nr 3 29 april. Er fornøyd med føden,men har bare brukt badekar som smertelindring. Har raske fødsler da så jeg rekker uansett ikke epidural.
Mayken Skrevet 4. mars 2009 #11 Skrevet 4. mars 2009 Jeg fødte å Dramme for litt over 2 år siden. Brukte da epidural som smertelindring etter anbefaling fra jordmor og lege, på grunn av fødselsforløp. Ellers kan de tilby badekar, akupunktur og en del andre ting. Jeg har bestemt meg for å prøve badekar først denne gangen og så epidural, får se hvordan fødselen utvikler seg. Man kan ikke føde i vann på sykehuset ennå, men til sommeren en gang er det meningen å sette igang med vannfødsler. De driver å utdanner seg til dette nå etter som jeg forstod, kunne tenkt meg å prøve dette selv, men det får jeg nok aldri gjort da jeg ikke har tenkt å knipe igjen så lenge, har termn i morgen og dette blir vårt siste barn..hehehe.
Gutt april 09 + ? august 11 Skrevet 4. mars 2009 Forfatter #12 Skrevet 4. mars 2009 Aldri si adri KanINA! hehe! Godt å se at så mange har positive erfaringer med Drammen i alle fall! Har selvsagt sett på Jordmødrene også, noe som gjør at jeg føler meg litt mer trygg også! Ser at noen har skrevet massasje, det kunne jeg kanaskje tenkt meg. Dette morfin greiene er kanskje heller ikke så ille? Akupunktur innebærer nåler, og jeg har virkelig angst for de greiene der. Bare jeg ser en går jeg omtrent i bakken.. hehe! Men som tidligere nevnt, etter noen timer skyter jeg knaskje den personen som kommer inn på rommet uten epidural! Mamma er anstesisykepleier der, og hun sier at de samtlige av anstesilegene har gode rykter på seg når det kommer til å sette epidural. Men dog... HUff, nei! Det ser ikke videre behagelig ut... Men denna ungen mp jo ut, litt seint å snu nå på en måte;) hehe!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå