Sarah & Marcus mamma Skrevet 27. februar 2009 #1 Skrevet 27. februar 2009 før jeg visste at jeg var gravid, hadde jeg bestillt time for celleprøve. jeg er snart 27 år, og har enda ikke fått somlet meg til å gjøre dette.. snakket med legen i dag, og han sa at det kunne være en viss risiko for infeksjon i forhold til graviditet ved å ta celleprøve nå. men på en annen side mente han at det var dumt å ikke ha tatt heller.. hvis det kunne være noe gale... han mente at de gjorde det ikke etter 12 uker... og jeg er nok 9 uker på den timen.... han ga egentlig utrykk for at han ville ha ventet med celleprøven til etter jeg hadde fått ungen... men han ville jo ikke stå for dette... hva sier dere?
Fru P og knøttet, FØDEKLAR!!! Skrevet 27. februar 2009 #2 Skrevet 27. februar 2009 Jeg har tatt celleprøve i begge mine svangerskap, og det på kontroll i uke 11-12. Legen min sa det ikke var noe risiko med det, men at man kan blø litt det første døgnet. (bare litt fra sllimhinnene)
Nangiliama Skrevet 27. februar 2009 #3 Skrevet 27. februar 2009 Jeg skal faktisk til legen for å ta celleprøve nettopp fordi jeg er gravid.. Er 12+5 når jeg har time. Jeg vil gjerne ha gjort det, fordi at hvis man har visse celleforandringer, så kan disse utvikle seg veldig fort under de spesielle forholdene en graviditet innebærer. I svangerskapsbøkene jeg har lest er det visst helt vanlig å ta celleprøver under graviditet, men på den andre siden er jeg ikke lege.. Du kan jo ta kontakt med barsel og spørre der for sikkerhetsskyld:) Fastlegene har jo ikke akkurat spisskompetanse på graviditet...
chiquetita Skrevet 27. februar 2009 #4 Skrevet 27. februar 2009 Jeg skal ta celleprøve i neste uke fordi den forrige jeg tok ikke var optimal, da er jeg 9+4 omtrent og gyn vet jeg er gravid. Så da regner jeg ikke med at det er noen risiko forbundet med det.
Aiva j121110 og en i mai13 Skrevet 27. februar 2009 #5 Skrevet 27. februar 2009 Det er mange som får tatt celleprøve i begynnelsen av svangerskapet og har du aldri gjort det før, så bør det gjøres nå. (jeg tror jeg slipper, er bare 8-9 mnd siden sist) :-)
☆chiquita☆ Skrevet 27. februar 2009 #6 Skrevet 27. februar 2009 Jeg ville ikke tatt det. Er jo ingenting de kan gjør hvis de finner noe, så lenge man er gravid, og da er det likegreit å vente til 6 ukers kontroll etter fødselen. Det mente legen min også, da jeg sa jeg ikke ville ta celleprøve.
Babydarling,og-Noah2010 Skrevet 27. februar 2009 #7 Skrevet 27. februar 2009 Hei,jeg fikk velge når jeg var hos legen.det var mer enn 5 år siden forrige prøve.Jeg var ca 5 uker på vei,hun sa det gikk helt fint å ta en prøve men at det kunne bli små blødninger etterpå,noe jeg ikke følte så veldig for.Er nervøs nok som det er.. så jeg tar min prøve etter svangerskapet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå