Gå til innhold

dere som sier dere ikke får til å spare til barna....


Anbefalte innlegg

Skrevet

PRIORITERER dere virkelig å spare? jeg vet av ei som er alenemor som sier hun ikke har sjangs til å spare et øre. men hun er ute på byn minst 2 ganger i mnd(MINST!) og er ute og spiser, noe jeg anser, som ofte. da handler det ikke om å ikke få det til, men å ikke prioritere det. jeg sier ikke at dette er feil av henne! hun må få gå ut på byen så ofte hun vil og ut på restaurant så ofte hun vil, men da kan man heller ikke si at man ikke har nok penger til å spare!

 

hilsen ei som ikke kan kjøpe meg det jeg vil fordi jeg heller sparer. og vi har ikke spes. god økonomi. det går nå rundt:)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg er fan av å bruke det en kan, og spare resten. Hva skal du med millioner når du er så gammel at du ikke har nytte av det?

 

Hadde selv olderforeldre som sparte og sparte, noe som har resultert i millioner på min konto, det i seg selv er kjempekos, men de fikk aldri gleden av de pengene.

Skrevet

Herregud. Det finnes en stor gruppe fattige i dette landet. De kan selvsagt ikke spare. En stor gruppe barn lever i Norge under fattigdomsgrensa. De blir det ikke spart penger til. Men for all del, tro at verden er som din for alle, og kom gjerne rekende med flere eksempler på alenemødre som prioriterer underlig. Det gir et fint og nyansert bilde av situasjonen for folk med reelt dårlig råd.

Skrevet

Vi lever bare en gang, og jeg vil heller se mine foreldre og bestforeldre kose seg med pengene de tjener/har tjent enn at de skal spare de til oss ungene. Ferieturer, god mat, pene klær osv, jeg unner de alt og mere til, jeg jobber da og tjener egne penger!

 

Blir litt det samme med denne sparingen til ungene synes jeg, vi skal ha det godt som familie, unne oss litt kos i hverdagen og ikke minst i feriene, også får ungene klare seg selv som voksne.

 

Men jeg er ikke helt bastant da, for jeg sparer litt jeg også, sånn at jeg en dag vil ha muligheten til å hjelpe ungene mine litt økonomisk. Sparer i mitt navn da, dette er penger som er mine, ikke barnas, og som jeg vil ha gleden av å overraske med en dag de virkelig trenger det ;)

Skrevet

Vi kunne helt sikkert ha klart å spare feks barnetrygden, men vi velger å ikke prioritere sparing nå for vi har det ikke super romslig økonomisk. Om noen år så kommer vi sikkert til å vurdere det igjen. Vi går ikke på byen, vi drikker ikke, vi røyker ikke. Går vi ut for å spise er datteren vår alltid med og hun storkoser seg.

 

Min morfar sparte og sparte sånn at min mor skulle arve. Det gjorde hun og alle pengene gikk til å nedbetale gjeld som hun og mannen hadde pådratt seg etter å ha lånt penger til feks sydenturer, byturer, dyre smykker osv..Jada

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...