metaMORfose Skrevet 27. februar 2009 #1 Skrevet 27. februar 2009 er det 2 måneder igjen til termin. Begynner å glede meg til fødsel, er verken redd eller engstelig nå. Men for all del, å gå rundt med diger mage, svæææære pupper (de kommer til å bli skinnposer når melka forsvinner) og måtte holde seg pip i ro, det begynner å tære litt på meg. Antakelig er det å være i ro som plager meg mest, det ligger bare ikke for meg. Var hos legen i morges, og alt er såre vel. Blodtrykk er bra, jeg vokser, babyen blir antakelig turner eller akrobat etter aktiviteten å dømme, og urinen min er visst prima )) Jeg tror kanskje jeg er litt mindre trøtt også!
lillesøster skal bli storesøster Skrevet 27. februar 2009 #2 Skrevet 27. februar 2009 Å så gøy, jeg savner å gå gravid. Synd jeg sannsynligvis ikke får oppleve det igjen. Hvorfor må du være helt i ro om alt er bra?
blond Skrevet 27. februar 2009 #3 Skrevet 27. februar 2009 Du kan til og med like å holde deg i ro, tro det eller ei. Det gjelder bare å finne aktiviteter du liker og snu om på innstillngen. Du vet jo at det er tidsbegrenset, tiden fram til termin går sikkert veldig fort! Tenk at på nasjonaldagen går du med vogn!
metaMORfose Skrevet 27. februar 2009 Forfatter #4 Skrevet 27. februar 2009 Stort sett går det bra å være i ro, jeg vet jo hvorfor. Men noen dager er det ganske tungt å være stille når man egentlig føler seg tipp topp. Instillingen til vanlig er bra, og jeg er ganske positiv av natur, så dette går nok bra. Grunnen til at jeg må holde meg i ro er fordi jeg har mistet så mange ganger tidligere. Tar ingen sjanser. Men siste måneden får jeg gå turer og "slå meg løs", for da er det ikke noe farlig om barnet skulle komme.
mitt-skjønne-trekløver Skrevet 27. februar 2009 #5 Skrevet 27. februar 2009 Er så godt å høre at det går så fint med deg, og denne spira di Unner deg det virkelig! Kjenner meg veldig godt igjen i det med at det er kjedelig å sitte i ro, ja... Måtte også holde meg i ro gjennom det meste av svangerkapet. Først pga fryktelig lavt blodtrykk, så fordi jeg fikk så mye kynnere at det var fare for prematur fødsel. Men når jeg ble som mest lei av irosittingen, så tenkte jeg bare på den fantastiske "premien" jeg ble å få for jobben - det var motivasjon mer enn god nok Lykke til med de siste 2 månedene, før du vet ordet av det sitter du der med gullet ditt i armene
Kokkeli nyter våren:) Skrevet 27. februar 2009 #6 Skrevet 27. februar 2009 Så kjekt å høre at alt står bra til med deg og den lilla jenta inni deg:) Ja skjønner veldig godt at det er kjedelig å være i ro. Jeg lå det meste av mitt sv.skap og noen av dagene trodde jeg at jeg skulle gå på veggen, men nå når jeg tenker tilbake på det synes jeg tiden gikk fort og det ikke var så ille.. Jeg er også sånn at siden jeg ikke fikk/kunne gå/bevege meg noe særlig så hadde jeg ekstra mer lyst til det!! Slitsomt i lengden.. To mnd går fort skal du se. Iallefall en herlig tid, mtp våren, å kose seg på. Er jo så herlig noen av disse dagene nå for tiden. Kos deg du, og koselig å ha deg her inne sammen med oss og få oppdataeringer etterhvert;)
metaMORfose Skrevet 1. mars 2009 Forfatter #7 Skrevet 1. mars 2009 Takk alle sammen! Alt er for så vidt klart til babyen kommer. Det meste er innkjøpt, og står hos svigerforeldrene mine. Jeg gleder meg til å starte livet som 3 barns familie, det blir stas. Ungene gleder seg, vi voksne gleder oss, og alt er bare bra. Tror ungene gleder seg til jeg blir normal igjen, for nå er jeg jo med på altfor lite, og jeg tar mye plass, fysisk plass. Men de synes det er morsomt når babyen sparker dem når de har hodene på magen min. Det store om dagen er navn. Blir vi noen gang enige, tro?
Fru HottenTott♥♥ Skrevet 1. mars 2009 #8 Skrevet 1. mars 2009 Tenk bare to uker igjen.. Den tiden kommer til å gå fort, selv om du akkurat nå syns det går sakte. Spennende med baby for store og små. Nei, den navnedebatten er aldri enkel. Men dere finner nok et navn tilslutt og blir enig tenker jeg.. ) Aldri møtt et barn som ikke har fått navn, selv om det ha tatt litt tid. Her var sønnen 2 uker før vi klart å bestemme oss for navn. Og da ble vi enige på den måten at vi hadde to navn igjen, som vi begge syns var fint. Men klarte ikke bestemme hvilket - så vi trakk lodd. Og idag, var det det rette navnet vi trakk. )
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå