Gå til innhold

Gulrotkake/gulrotmuffins


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har ikke bakt sånn kake før. Holder den seg bra til i morgen dersom jeg baker den/de i dag. I den oppskriften jeg fant, stod det at jeg skulle bruke olje. Blir det helt feil dersom jeg bruker olivenolje?

Videoannonse
Annonse
Gjest amandine
Skrevet

Olivenolje smaker for mye! Prøv med soya, solsikke, mais eller noe. Når jeg lager gulrotmuffins pleier jeg å fryse dem hvis de ikke skal spises med en gang, jeg fryser glasuren(en sånn kremostsak...) i en pose ved siden av, så kan jeg bare klippe hull i posen og ta rett på muffinsene når det tiner litt. Til i morgen hadde jeg bare lagt muffins uten glasur pakket godt i kjøleskap og tatt på glasur i morgen. Mmmmm tror jeg må bake, jeg også:)

Skrevet

Gulrotkake holder seg godt, så er ikke noe problem å lage den i dag. Glasuren kan du også lage i dag, men kanskje ikke ta på før i morgen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...