Anonym bruker Skrevet 26. februar 2009 #1 Skrevet 26. februar 2009 hos folk er inne, har ikke noe annet enn dårlig selvtillit når det kommer til deres egne skrivefeil. Ja jeg har skrivefeil, og det er da lov i disse tider der sms språket har slått inn for fullt. Har dere ikke noe annet å irritere dere over????
Anonym bruker Skrevet 26. februar 2009 #2 Skrevet 26. februar 2009 Jo, jeg har masse annet å irritere meg over, men det betyr ikke at jeg ikke kan irritere meg over skrivefeil. Det er fryktelig forstyrrende å lese en tekst full av og/å feil og orddelig herfra til månen.
Anonym bruker Skrevet 26. februar 2009 #3 Skrevet 26. februar 2009 Ja greit det er lov å irritere seg over det, men som en voksen person (noe som jeg tror du er) kan du holde det for deg selv. Hvis du skulle fortalt alle om hva du irriterer seg over, ja da hadde du ikke hatt mange venner her i denne verdenen. Det handler om å respektere hva andre gjør og sier.....
mammantilverdensbestebarn Skrevet 26. februar 2009 #4 Skrevet 26. februar 2009 Man bør virkelig kunne skille mellom sms-språk og norsk skriftspråk! Man kan ikke skylde på det altså, det blir for dumt. Jeg skriver kun dialekt i sms, men kan likevel skrive riktig ellers.
Anonym bruker Skrevet 26. februar 2009 #5 Skrevet 26. februar 2009 Ikke ALLE skiller mellom sms språket & norsk skriftspråk. Selv om DU gjør det, kan du ikke kreve at alle andre skal gjøre det. Nok en gang, DET HANDLER OM RESPERKT.
mammantilverdensbestebarn Skrevet 26. februar 2009 #7 Skrevet 26. februar 2009 Jeg KREVER ikke at folk skal skrive riktig, men jeg har lov til å irritere meg over skrivefeil likevel. Og jeg mener fortsatt at folk som har gått skole BØR kunne skille mellom sms-språket og norsk skriftspråk.
Anonym bruker Skrevet 26. februar 2009 #8 Skrevet 26. februar 2009 haha, jeg må bare le av denne diskusjonen.. folk må da få lov å henge seg opp i hva de vil.. om noen er veldig opptatt av rettskriving, så la de være det da! og man bør da kunne skille mellom sms-språk (som jeg mener man bare skriver til venner og kjente) og rettskriving (som man skriver så alle i vårt vide land kan forstå) HOHO!!
Anonym bruker Skrevet 26. februar 2009 #9 Skrevet 26. februar 2009 1022, jeg regner med du klarer å skille skrivefeil fra slurvefeil? den med og/å-feil uten bindestrek, det er en klar feil. At jeg skrev orddelig er en slurvefeil. Skal man henge seg opp i slurvefeil og kan man nesten ha en fulltidsjobb bare der.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå