Anonym bruker Skrevet 26. februar 2009 #1 Skrevet 26. februar 2009 To 8 år gamle nabogutter og klassekamerater: Gutt A: Dominerende, ødelegger leker, adhd, respekterer ikke grenser, men kan også være verdens snilleste kompis. Vil veldig gjerne gå med B til og fra skolen, være med han etter skoletid, ringer ofte flere ganger for dagen og spør etter han, tar ikke et nei for et nei når B ikke vil, maser og maser i det uendelige. Gutt B: Vil av og til være med A. Vil av og til gå med han til skolen. Han treffer av og til andre barn på skoleveien, som ikke liker A. (A er lite populær) Nå er diskusjonen mellom mødrene i gang. Skal B tvinges til å gå sammen med A? Han vil jo av og til. De er naboer og går i samme klasse.
blond Skrevet 26. februar 2009 #2 Skrevet 26. februar 2009 Jeg synes ingen skal tvinges til å være sammen med andre.
Anonym bruker Skrevet 26. februar 2009 #3 Skrevet 26. februar 2009 Nei, det mener jeg også. Jeg er mor til B og mor til A er sint, siden de går hver for seg til skolen. B bruker A som en slags reservevenn, god nok når B kjeder seg, og ikke så ofte ellers. Det synes jeg er feil, men jeg vil samtidig ikke tvinge han. h.i.
Anonym bruker Skrevet 26. februar 2009 #4 Skrevet 26. februar 2009 Jeg ville ikke latt min sønn ha en venn som han bare bruker. Synes det er dårlig gjort, både av din sønn og av dere som foreldre som lar han få lov.
Anonym bruker Skrevet 26. februar 2009 #5 Skrevet 26. februar 2009 Jeg er enig på det området. Jeg skal snakke med han om det, få han til å innse at det ikke er akseptabelt. h.i.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå