Gå til innhold

Noen som studerer sykepleie her? som har barn? Gjennomførbart? Tungt?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvordan synes dere det går?

 

Jeg skal ha prinsen i barnehage- og har samboer.. Men er skeptisk til om det blir for tungt!!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vet om flere med barn som har gjennomført=) Sikkert tungt i perioder men tydeligvis fullt mulig.

Skrevet

Gjennomførte sykepleien med 2 barn på hhv 2 og 3 år når jeg startet. Gikk alldeles strålende:) Gikk ikke ut med toppkarakterer men gode nok:)

Skrevet

Planla, og fikk barn under studiet. Var slitsomt en periode, men fullt gjennomførbart :-) Fikk masse tid sammen med snuppa når hun var liten, og jobbet superstrukturert når jeg først hadde tid til skole.

 

Om du er innstilt på det så går det sikkert kjempebra, men at det blir noen sene kvelder foran pc`en med dokumentasjonsoppgaver eller andre skoleting må du nok påberegne.

 

Lykke til :-)

 

 

Skrevet

Tusen takk for tilbakemeldinger! Regner med at det kan bli tøfft i perioder, men det er vel sånn man bare må regne med;) Jobbet dere ved siden av studiene også?

Skrevet

Jeg jobbet ikke ved siden av studiet. Vi levde på mannen`s lønning og lånekassa`s bidrag uten problemer.

 

Søk nå, og så kan du bruke tiden frem til opptaket er over til å motivere deg skikkelig :-)

 

 

Skrevet

ja! Hvor mye får man nå egentlig av lånekassen? når man har barn?

Skrevet

hvis du tror det blir vanskelig, så kan du jo ta det deltid.

 

mannen min gikk to år på skolen etter at vi fikk jenta vår, og jobbet 50% ved siden av. At han var student gjorde at han hadde fleksible dager, var ofte hjemme med oss på dagen, var med på alle lege/hs ting osv. Han var lite hjemme rundt eksamen, men sånn er det jo... Han sier nå i ettertid at det smarteste han har gjort er å få barn under utdanning.

 

Jeg begynte nå i høst, men jeg studerer deltid. Er gravid i tillegg. Den ene uka jeg er på skolen er ganske intensiv (har lang vei, så dagene blir lange), men jeg har en liten stilling ved siden av og gjør skolearbeid på fridagene mine. Vi har en del hjemmeoppgaver siden vi er så lite på skolen. Jeg trives godt med denne situasjonen :o)

Skrevet

jeg har 2 venninner, som begger er aleneforeldre og har 2 barn vær. og de greier det. begge her uten avlastning ;-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...