moniki* 3 prinsesser* Skrevet 24. februar 2009 #1 Skrevet 24. februar 2009 Hei Jeg laget en ny tråd for oss på overtid jeg, syntes det var ganske hyggelig å ha noen å skravle med og følge med hvordan det går med andre på overtid også... Som dere skjønner har det ikke skjedd noe her, selvom vi hadde sex i går, så det er oppskrytt.. Skal til jm i ettermiddag og da er jeg spent på hvor stor åpning jeg har nå, for hadde jo helt avflatet mormunn og 2 cm for ei uke siden.. Har det skjedd noe nytt hos dere andre..?
lchristin-nydelig tulle Skrevet 24. februar 2009 #2 Skrevet 24. februar 2009 her har det ikke skjedd en dritt annet enn at humøret mitt renner over snart. fy f. kynnere som jeg nesten ikke kjenner, og trett. har ikke så vondt oppi der som jeg hadde i går. så nå klarer jeg å sitte iallefall. johooooo, livet er herlig dere=) jeg er litt roligere i forhold til å bli satt igang. for mange som vistnok ikke har merket no til det legen fortalte meg og det er godt å høre. sovet forholdsvis bra i natt,m lillegutt v min side. spist to skiver en baguette og to donuts...kjøpt på stasjonen v skeidar.. dem er best, myke og masse sukker!!!!! det er vel lov å nyte det????hihi skal lage meg en kopp te og så skal jeg hoppe til sengs,eller velte meg til sengs heter det vel nå...ha ha ha..
enda en Skrevet 24. februar 2009 #3 Skrevet 24. februar 2009 Hei! Her skjer det heller ikke så voldsomt mye, men skal på en ekstrasjekk hos legen nå på formiddagen. Syns det er så lite liv for tiden, så er litt småbekymra. Har drukket iskald, sterk saft, men merker ikke noe særlig til småen. =( Antasta gubben igår kveld i håp om at det kanskje kunne ført til rier, men nei. Ikke så mye som en kynner... Sukk, ja. Ikke så mye annet å gjøre enn å vente. Også jeg da, med tålmodighet lik null??? Som blir sprø av å sitte i telefonkø, som ikke tåler forsinkelser? Jada, JEG går jo selvfølgelig overtid!
lchristin-nydelig tulle Skrevet 24. februar 2009 #4 Skrevet 24. februar 2009 å nå er det et herlig vær!!!! kunne tenkt meg ut å gå en tur jeg,men er litt redd for å gå alene, men har jo mobilen med meg. kjeder meg litt. har sovet en times tid og føler meg i bedre form. hmmm kanskje jeg skal gjøre det. er jo så nydelig ute!!!! eller kanskje jeg skal ta b ussen t byen?! hmm hører fuglene kvitre,og solen skinner. så deilig!!! ble i et veldig harmonisk humør nå...hehe
passilurken Skrevet 24. februar 2009 #5 Skrevet 24. februar 2009 ååååååååååå så fantastisk å være på overtid!!!! jeg kan slappe av og bare kose meg med denne fantastisk store og deilig tunge magen som OVERHODET ikke er i veien! bekkenløsning gjør det jo utrolig deilig å sitte eller gå, så jeg koser meg max! på toppen av alt regner det ute og jeg får ørit meldinger om at NÅ må jeg vel snart føde! i tillegg var mormor innom i døra i går og mente at dersom hun ikke hadde visst bedre, så hadde hun vært sikker på at det hadde vært to inni magen min... for NÅ var jeg blitt diger nå! var innom jobben i går og de mente at jeg hadde nok ei stund igjen, for jeg hadde jo ikke fått fødetryne enda. dessuten synes de ikke synd på meg, for jeg hadde jo valgt dette selv! ufattelig deilig oppmuntrende. så har vi det ikke så fantastisk å være på overtid??? (prøver desperat å være positiv her... funker det???)
lchristin-nydelig tulle Skrevet 24. februar 2009 #6 Skrevet 24. februar 2009 hehe...vet ikke helt... kanskje i dag, men i morra når jeg ikke orker gå ned i gangen i fare for ¨å se meg selv i speilet?...da er jeg ikke sikker du. men sant skal sies,dette er selvforskyldt...selvforskyldt tortur. ingen har fortalt meg dette?! sto ikke i kontrakten min iallefall.... hehe...nei ingen forstår overtid før man går der selv.. har venner som har fortalt, men man kan jo ikke annet ennn å sammenligne m det man selv har opplevd.. og dette er no helt annet. man venter og venter...lengter og lengter..men ingen baby kommer.. og jo nærmere vi vet vi kommer til den dagen babyen skal komme,jo mer sikker er man på at det skjer jo aldri alleikevel,så whats the point? hehe...vi er noen rare individer..føler nesten det er lengre til torsdagen enn det har vært å vente i ni mnd!! og det er jo i overimorra!!! hjelp!!! over imorra!!! oj,så spennende!!gikk litt opp for meg nå... ikke at hu kommer,men at jeg skal føde.. tar vel evigheter det da...hehe så da er det bare morra igjen før jeg skal på sykehuset... øhhh.. skummelt!!!
moniki* 3 prinsesser* Skrevet 24. februar 2009 Forfatter #7 Skrevet 24. februar 2009 Hei igjen... Nå har jeg vært hos jm, og det hadde ikke skjedd store forandringen siden sist, ho strippet meg litt mer så da får vi se.. Har hatt masse murring og kynnere i hele dag, og etter jeg var hos jm har det blitt værre.. Kan kalle det sammentrekninger nå med 10 min mellomrom, selvom jeg har ligget på sofaen å prøvd å slappe av... Så nå øyner jeg ett lite håpe, men tørr ikke for mye..Må bli vondere først før jeg ringer barnevakten.. Tenk hvis jeg kunne vært 3 barns mamma imorgen da, det hadde vært stas.. Ha en god kveld alle sammen..
lchristin-nydelig tulle Skrevet 24. februar 2009 #8 Skrevet 24. februar 2009 ja og da ser jeg deg på sykehuset å!!! for jeg skal jo inn på torsdag, om ikke fødselen tar for lang tid da så du rekker å reise hjem igjen...hehe kanskje vi føder på likt ...haha hadde vært no send meg en mld da når du orker om du reiser eller er der t tordag. kos deg!!
Tskjekjerringa på OVERTID Skrevet 24. februar 2009 #9 Skrevet 24. februar 2009 Hei, igjen! Måtte inn på Bim og sjekke hvordan det gikk med dere andre på overtid... Jeg har faktisk født, og er hjemme igjen. Så det var rier jeg hadde på søndag. ringte sykehuset i tolv tiden for å høre om de syntes jeg trengte en sjekk eller ikke. De ble liksom aldri "vonde nok" og regelmessige. de ville jeg skulle ta meg en tur... Kom inn litt over kl01, med 4-5 cm... en time senere, 5 cm, baby med høy puls, så de tok vannet. På 15 min fra 5cm til full åpning. 20 min med pressrier og gutten var ute! Ble styrtfødsel, uten noe smertelindring og en stjernekikker! Alt er bra, så vi reiste hjem i dag :-) Så jenter, det kan gå fort når det setter i gang! Vi rakk ikke hente kamera i bilen engang...trodde vi hadde så god tid ;-) Masse masse lykke til, og støv fra meg! Grusomt å vente, jeg vet alt om det.....
lchristin-nydelig tulle Skrevet 24. februar 2009 #10 Skrevet 24. februar 2009 hei og gratulerer så masse tskjekjerringa.. ja det er ikke alltid lett å vite. jeg er satt på overtid t torsdag så uansett er det ikke lenge igjen!!!
moniki* 3 prinsesser* Skrevet 24. februar 2009 Forfatter #11 Skrevet 24. februar 2009 Hei Ja gratulere så mye tskjekjerringa.. Her virker det som det har stoppet opp igjen, har ikke hatt noe på ett par timer så nå går jeg å legger meg, og regner med jeg er her imorgen også.. Vi snakkes imorgen.. God natt..
lchristin-nydelig tulle Skrevet 25. februar 2009 #12 Skrevet 25. februar 2009 hei jenter. da sitter jeg her igjen og tar tiden.. igjen! håper dette fører til noe da iallefall... litt modning om ikke annet.. haddejo vært litt bedre å kunne starte av meg selv.. men har litt angst for å komme på føden for så å bli sendt hjem igjen gitt...iallefall midt på natta, men regner ikke med det blir no føden på meg ennå...og da skal jeg være sikker. erbare så håpløst når vi må kjøre lillemann til svigers for så å reise til føden.. nå rant det blodvann her...får ringe føden... ja da er jeg her... reiser inn nå vi så er det gjort...må vekke mannen min...han snorker her...hehe om jeg ikke kommer inn på en stund så får dere ha lykke til jenter.
enda en Skrevet 25. februar 2009 #13 Skrevet 25. februar 2009 Hallo jenter! Her skjer det saker på tråden vår ser jeg! Endelig er Ichristin igang FOR ALVOR! =) Og jeg er faktisk også snart i mål! =) Startet med vannlekkasje igår, og nå sitter jeg her med smårier. Åpningen er målt til 2 cm, mykt og tøyelig og utflata livmorhals. Ifølge fødselslegen blir det barn nå. JIPPI!!! Ser ut til at jeg slipper å bli satt igang også, som er rutine etter 24 timer. Så nå krysser jeg fingrene for at dette er "the real thing", selv om det ikke er vondt ennå. Så nå blir det trappene på meg,og deretter senga. =) Enn du da moniki? Noe spennende hos deg?
moniki* 3 prinsesser* Skrevet 25. februar 2009 Forfatter #14 Skrevet 25. februar 2009 Hei Vet ichristin har født, men er spent på hva som skjer med deg fødemaskin..? Her skjer det ingenting, hadde rier igår ettermiddag og kveld men stoppet opp som vanlig.. Så jeg går rundt her å venter... Prøver å glede meg over dere som er ferdig eller er i fødsel men ikke lett..Men det blir vel min tur snart nå...?
enda en Skrevet 25. februar 2009 #15 Skrevet 25. februar 2009 Hallo! Her ble det full stopp igjen, så nå avventer vi til i morgen. Min tur til å begynne med falske alarmer, kanskje? Fikk 3 cm før det ga seg... Ble aldri vondt heller, så det er jo ikke det at jeg måtte lide så fryktelig for de 3...! =) Har gått rundt her hele dagen i håp om atdet skulle ta seg opp igjen, men nei. Egentlig tar jeg det veldig rolig, for nå vet jeg at de ikke kan drøye så lenge uansett med å sette meg igang. Så nå er det bare å vente. (Som om ikke jeg har gjort annet den siste måneden, haha!) Så deilig for Ichristin å være ferdig da! Gikk det fort og fint, vet du noe om det? Nå kjenner jeg at jeg er mest utålmodig etter å møte babyen, tidligere har jeg vært utålmodig for min egen del. (Pga kroppen er sliten.) Nå er det babyen jeg venter på, stryker litt på babytøyet og prøver å forestille meg hvordan småtten ser ut. Åh sukk! =) Jeg kommer nok innom i morgen også, med eller uten fødselsmelding! =)
moniki* 3 prinsesser* Skrevet 26. februar 2009 Forfatter #16 Skrevet 26. februar 2009 Hei på dere... Jeg er her ennå desverre, og her er det rolig som bare det..Sovet godt i natt men drømt om fødsler da. Så kjedelig fødemaskin at det stoppet opp for deg igjen da, var det sånn at vannet har gått eller? Med Ichristin så gikk det tregt syntes jeg, ho var inne på sykehuset ved 04 tida på natta, og tulla kom ca 13.40.. Tror alt gikk fint har ikke sagt noe om det.. Håper det har tatt seg opp litt for deg da.. Hold meg oppdatert hvis du fortsatt er hjemme..;-)
enda en Skrevet 26. februar 2009 #17 Skrevet 26. februar 2009 Hei moniki! Nå er jeg i mål med min lille skatt - det ble en liten jente! =) Hun kom kl 12 i formiddag, og er en perfekt liten skapning. Nesten 3 kg og en gylden halvmeter lang. =) Nå er det amming og bleieskift for alle penga. Hvordan går det med deg? Antar du er på føden du også, siden du ikke har oppdatert den andre tråden din... Lykke til, uansett!
kåm on kæchup Skrevet 26. februar 2009 #18 Skrevet 26. februar 2009 Hei Jeg har fulgt spent med på tråden deres. Gratulerer med beibisene:) Jeg er selv 6 dager på overtid nå og er litt nysgjerrig på hvor langt over dere var? Når fikk dere komme til sykehuset for å sjekke modning/livmorhalsen? Kontaktet dere sykehuset selv eller? Hadde satt stor pris på svar fra dere:)
<3 2prinser <3 Skrevet 27. februar 2009 #19 Skrevet 27. februar 2009 Gratulerer til alle dere som har fått gullene deres:-) Er nå fem dager på overtid og venter i spenning..men ingenting som skjer her enda gitt! Har masse kynnere, men de er ikke vonde. Det eneste som er jævlig nå er bekkenet! Når jeg ligger og skal reise meg, eller snu meg i sengen, kjennes det ut som om noe skal "revne" eller sprenge nede i bekkenområdet...skikkelig ubehagelig, men det vet dere vel alt om mange av dere? Er det dette som er den berømte bekkenløsningen? Har ikke slitt med bekkenet før de siste to ukene før termin, og er nå som sagt fem dager over tiden...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå