Chiquita Bananas Skrevet 23. februar 2009 #1 Skrevet 23. februar 2009 Rett etter jul så fikk vi utdelt nye Biospann til å ha inne og plastikk sekker til plast. Spannet er jeg veldig fornøyd med og bruker den hele tiden. Sekken til plast tar jo veldig mye plass på det lille kjøkkenet vårt og ser ikke så fint ut om vi skulle hatt besøk - men det er mer praktisk å ha det inne på kjøkkenet etterhvert som jeg har vasket og tørket plastemballasje. Er jo så mye plast som kommer med maten..... Men så tenker jeg på hva med glass, hermetikkbokser og papp/papir - jeg har ikke plass. Har ikke innvendig bod eller skap til dette. Har sinnsykt dårlig lagringsplass her hjemme generelt - har brukt gjesterommet til oppbevaring av rot og skrot. Ellers er det bare soverom, bad og toalett - og har ikke så lyst å resirkulere ting på de rommene. Støvsuger og moppestativ har jeg på gjesterommet siden det ikke er plass til det andre plasser. Det er liksom oppbevaringen til man har fylt opp bæreposer eller sekker - og skal til disse stasjonene som er dumt....
♥ Miss Fat ™ ♂ + ♀ Skrevet 23. februar 2009 #2 Skrevet 23. februar 2009 I skap under vasken har vi: - bioavfall i spann og bioposer - restavfall, men tømmer nesten aldri denne - plastavfall, vaskebøtte med pose i I boden, ja har en innebod- men det er stappet full - glass og hermetikk bokser i pose samt brukte t-lys - papp og papir
pandabjørn Skrevet 23. februar 2009 #3 Skrevet 23. februar 2009 for noen uker siden så fikk vi en dunke med orange lokk som vi skal ha glass og metallbokser....vi kunne velge mellom å ha en slik dunke ute eller en 10 liters bøtte i oppvaskbenken......vi tok en slik dunke ute men de begynner ikke å tømme den før 4mai! har ikke dere fått dette alternativet også da HI? ellers så har vi de vanlige bioposene og restavfallbøttene... + papp dunke
Chiquita Bananas Skrevet 23. februar 2009 Forfatter #4 Skrevet 23. februar 2009 Pandabjørn - det var jo veldig rart at vi ikke har fått slikt tilbud, det er akkurat slikt jeg kunne tenkt meg !! Men jeg trodde det ikke fantes at vi var nødt å ta med alt på stasjonen og sortere.... Så mye greiere å ha slikt ute når man først kaster, restavfall, mat og papp.... må sjekke det opp og se om det finnes her borte - og evt. gi dem et tips om å kanskje få det inn. Er jo flere som resirkulerer når det er tilgjengelig )
Fire småtroll Skrevet 23. februar 2009 #5 Skrevet 23. februar 2009 Har kjøpt tre søppelbøtter til å ha i kjøkkenbenken, de er firkantede og litt avlange så de går fint ved siden av hverandre under vasken og enda er det plass igjen. I disse har vi en til restavfall, en til plast og en til glass/metall. Vi tømmer disse ved behov, restavfallet går jo rett i dunken, plasten går i plastsekken som vi oppbevarer i garasjen frem til tømming og metall/glass har en egen boks i søppelskapet ute. Papir og papp kaster vi i en pappeske som står på vaskerommet.
GuttemammaX3 Skrevet 23. februar 2009 #6 Skrevet 23. februar 2009 Vi har hatt søppelsortering i mange år vi, trodde ikke det var noe man var begynt med nå? I hvert fall har jeg fire bøtter på sånne trekk ut-skinner under vasken, der har jeg restavfall, plast, glass og metall, og papp / papir. i tillegg har jeg en liten bøtte med lokk skrudd fast på døra til samme skap, med bioposer til matavfall, trenger vel ikke noen bod eller ekstra lagringsplass for å få plass til søppel, er bare å tømme når det er fullt:)
Gjest Skrevet 23. februar 2009 #7 Skrevet 23. februar 2009 Vi har følgende; Under vasken; to søplebøtter, en til "div" og en til plastikk, samt den som er til matavfall (den nye lille grønne dunken med spesialposene) I tillegg har vi papiroppsamler som en gang for ørten år siden ble delt ut av de som kjører søpla her. Den står ved sidn av peisen. Når det er tid for papir og papptømming tar vi den bare ut.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå