Vero85 Skrevet 23. februar 2009 #1 Skrevet 23. februar 2009 Jeg er 27+5 i dag og hører ikke til her før om et par dager, men våger meg med et spm til dere fordet;) Er det noen her som veit hvor lang tid ca NAV bruker på å behandle engangsstønadssøknaden?? Er veldig spent på detta altså, så mye tull det er med de om dagen.. hehe.. Klem
venter barn nr. 3 (har født) Skrevet 23. februar 2009 #2 Skrevet 23. februar 2009 Tror det kommer litt an på hvor i landet du bor? I Oslo er de visst trege om dagen i alle fall.
Gjest Skrevet 23. februar 2009 #3 Skrevet 23. februar 2009 Er det ikke 3,5 mnd i gjennomsnittlig behandlingstid? Er hvertfall det for foreldrepenger, men det tar kanskje lengre tid. Tålmodighet er en dyd!
Mrs Bad enkelt og greit Skrevet 23. februar 2009 #4 Skrevet 23. februar 2009 Jeg fikk den utbetalt etter en uke:) Jeg bor i Øvre Romerike.
Vero85 Skrevet 24. februar 2009 Forfatter #5 Skrevet 24. februar 2009 Ringte de nå og spurte. Virket ikke som om det tok så lang tid egentlig. De sa at de så på engangsstønadene med en gang de fikk den. Og jeg sendte min på fredag forje uke, så er ikke så rart de ikke har sett på den enda egentlig;) Jeg bor i Oslo og hører til Nav Sagene. Har heldigvis ikke hatt noe problem med de når det gjelder noe. Jeg er sikkert bare veldig heldig i forhold til mange.. Kjedelig når mennesker ikke får pengene sine.. Behandlingstid på foreldrepenger og engangsstønad er 2 forskjellig ting ettersom jeg har skjønt.. Foreldrepenger tar vist myyyye lengre tid en engangsstønaden..
♡ Mors-lykke ♡ Skrevet 24. februar 2009 #6 Skrevet 24. februar 2009 3,5 mnd ?!??! Hvor er det ? Jeg bor i Oslo, og fikk beskjed om å sende inn søknaden i begynnelsen av februar (har termin 5.april). Det skulle være bra med tid ifølge NAV selv...
Vero85 Skrevet 24. februar 2009 Forfatter #7 Skrevet 24. februar 2009 Det spørs om du søker foreldrepenger eller engangsstønaden tror jeg (35200) ca... Tror det tok en del lengre tid å behandle søknaden om foreldrepenger enn engangsstønad..
Vero85 Skrevet 27. februar 2009 Forfatter #8 Skrevet 27. februar 2009 HURRA for Nav;) Sendte søknaden min forje fredag og i dag var pengene inne på konto;) Ikke værst til de å være... Kjedelig å bare ha rett på engangsstønad når man så å si har jobbet siden man ble ferdig på skolen, men pga en ulykke har jeg gått på rehab penger en stund og har dermed ikke rett.. Urettferdig synes jeg men... men men.. Sånn var nå reglene, ingen utenom;) Da kan jeg endelig handle siste rest av småting som mangler;) Jippi;) Goood helg til alle sammen;)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå