EnJente_m_2Jenter Skrevet 22. februar 2009 #1 Skrevet 22. februar 2009 Hei hei, ser du er innom, hvordan går det med deg og magen da ? Her har kvalmen anmeldt sin ankomst, men jeg må innrømme at jeg er fornøyd med det hehe ! Føles trygt og godt !
snuffe Skrevet 22. februar 2009 #2 Skrevet 22. februar 2009 Hei på deg! Går fint her, med magen i hvert fall. Meg er det verre med, hehe, jeg er sååååå trøøøøtt. Skal ha gjester om ti minutter og jeg holder på å sovne på sofaen. :-) Ul i overimorgen og første svangerskapskontroll hos fastlege dagen etter, blir artig. Skjønt jeg gruer meg fortsatt litt til ul, men ikke i nærheten av så skummelt som forrige gang.
EnJente_m_2Jenter Skrevet 22. februar 2009 Forfatter #3 Skrevet 22. februar 2009 Det er godt å høre. Trøtt ja, huff jeg snakket akkurat med sambo og fikk sytet litt over hvor trøtt jeg er HELE tiden ! Gjester ? Omg...jeg hadde nok falt om hehe ! Jeg har faktisk klart å henge opp to klesvasker og er helt kaputt nå, helt utrolig hvor sliten man blir. Sprøtt ! Ultralyden går heeelt sikkert fint men jeg skjønner så klart at du er bekymret, gruer meg ikke rent lite jeg heller. Fredag skal jeg da, men da er iallfall sambo med, det hjelper alltid. Når kl skal du da ? Første svangerskapskontroll er litt moro da Da går det liksom litt opp for en, "jeg er graviiid". Håper du får kost deg med gjester da, så snakkes vi kanskje etterpå.
snuffe Skrevet 22. februar 2009 #4 Skrevet 22. februar 2009 Da var de ute av huset. Kjekt når de kommer og kjekt når de drar. ;-) Har tidlig ul, kvart på ni tror jeg det var, greit å få det overstått. Svangerskapskontrollen blir sikkert bare formalia, jeg har tatt nesten alt av blodprøver hos fastlegen før og fødeplass søkte jeg jo for lenge siden, hehe. Vet ikke helt hva jeg skal der egentlig, men er vel greit å få et helsekort.
EnJente_m_2Jenter Skrevet 22. februar 2009 Forfatter #5 Skrevet 22. februar 2009 Ja sant De sjekker blodprosenten din, lager deg et sånnt gravidkort, med opplysninger om foreldrene. Ren formalitet, og søker sykehusplass. Om det ikke er det du skal, så er det vel bare viderekontroll som du sier. Ultralyden er i morgen eller på tir ?
snuffe Skrevet 22. februar 2009 #6 Skrevet 22. februar 2009 Tirsdag. Hehe, jeg ser frem til om fastlegen spør hvorvidt min kone har arvelige sykdommer i familien. Hørt om flere som har blitt utsatt for den, etterfulgt av en kledelig rødming hos legen. Fødeplass søkte jeg selv på e-post (Riksen til folket), så dette blir første kontroll, men sykehuset vil sikkert ha noen opplysninger fra fastlegen.
EnJente_m_2Jenter Skrevet 22. februar 2009 Forfatter #7 Skrevet 22. februar 2009 Ja hehe ! DET tror jeg haha ! Jeg har søkt Ahus denne gangen, men har tenkt litt over at det kan bli upraktisk, jeg bor i Nittedal nå, men kan flytte når som helst, leter etter hus, skal flytte til Asker eller Buskerud, så det kan jo bli liiiitt dumt, men skal tenke på det. Får bare så vanvittig bra oppfølgning der. Spennende spennende, du må love å fortelle her inne da !
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå