septbaby09 Skrevet 21. februar 2009 #1 Skrevet 21. februar 2009 hei. noen gode råd for å forebygge strekkmerker? hørt noe om olje med vitamin E. Hvor får man kjøpt det?
Gjest Skrevet 21. februar 2009 #2 Skrevet 21. februar 2009 Ett godt råd er å ikke legge på seg over 30 kilo..(sa hun som så ut som hun hadde vært i alvorlig kamp med ei katte etter fødselen.. ) og jeg brukte weleda svangerskapsolje, som tydeligvis ikke hjelper mot strekkmerker, men lukta godt og gjorde huden veldig fin:) Mora mi har ikke ett eneste strekkmerke og mener helt vanlig bodylotion hjelper, men man må huske det hver dag.
septbaby09 Skrevet 21. februar 2009 Forfatter #3 Skrevet 21. februar 2009 uff... takk for svar.. får vel bare håpe på det beste:)
Gjest Orkideen Skrevet 21. februar 2009 #4 Skrevet 21. februar 2009 Jeg brukte kakaosmørkrem fra bodyshop og fikk ikke et eneste strekkmerke. Både moren og søsteren min er fulle av strekkmerker etter sine svangerskap. Så det går an å forebygge strekkmerker, det er ikke alltid genetisk
to tette Skrevet 21. februar 2009 #5 Skrevet 21. februar 2009 jeg fikk anbefalt kakaosmørkremen fra flere, brukte den, men endte opp med titusen stygge strekkmerker alikevell. Smør så ofte du kan, bruk penger og krefter på det, gjør alt du kan! Strekkmerkene har ødelagt kroppen min. Jeg er livredd for at noen skal se magen min. Prøv så godt du kan, så kan du ikke kladre deg selv for merkene om de kommer.. Lykke til!
Babydarling,og-Noah2010 Skrevet 21. februar 2009 #6 Skrevet 21. februar 2009 Hei,det er desverre ikke slik at du alltid kan forebygge strekkmerker. Hvis magen vokser raskt så rekker ikke underhuden å følge med og det blir det sprekker i huden som sees som stekkmerker,men du kan holde huden så smidig som mulig med oljer eller krem. Man kan faktisk få strekkmerker ved rask vektøkning selv om man ikke er gravid. Det er også mulig å få de mindre synlig med sliping,syrebeh og oppstrammende beh som f.eks Resolution 8 hvis de skulle dukke opp. Hilsen en hudterapeut.
Gjest Skrevet 21. februar 2009 #7 Skrevet 21. februar 2009 Nå skjønner jeg jo at det er forskjell på folk og hvordan man opplever forskjellige ting, men å si at strekkmerkene har ødelagt kroppen blir vel litt...Krisemaksimering.. jeg har massevis, men føler ikke at jeg har noen ødelagt kropp likevel. For det første blir de blekere. Mine synes nesten ikke. For det andre blir man forandret av å bli mor og det er jo en bra ting. Man er ikke en pike lenger, men en kvinne. Både utsiden og innsiden endres, og hvis vi lar være å ha det urealistiske bildet av smellvakre 19 åringer som det eneste som er pent vil du snart se at det ikke er noe negativt i endringene.
Prøver_IHH+gullklumpen Skrevet 22. februar 2009 #8 Skrevet 22. februar 2009 Jeg har hørt at tran/omega3 hjelper huden innenfra så den blir mer elastisk også. Sunt er det jo også, så jeg tar tranpiller. Også bruker jeg A-creme. Så vil strekkmerkene komme, så gjør de nok det uansett. Synes ikke vi bør være så hysteriske.. Tenk på det gode som kommer ut av det.. Tror vi alle reagerer forskjellig på alt det som skjer. Noen som bruker det ene og andre middelet kan det hende ikke hadde fått strekkmerker uansett og omvendt. Etter at pappa ble syk og døde, har jeg tenkt som så at: fokuser på det som er birkelig viktig her i livet, og la andre ting være bagateller...
nesten30 Skrevet 22. februar 2009 #9 Skrevet 22. februar 2009 Hverken mamma eller søsteren min fikk strekkmerker, og der var ikke noe overdreven smøring der i gården. Jeg har nå litt hud til overs på magen, så satser på at "hulrommet" fylles før huden blirfor strekt. Flink å smøre meg? Njet! Har aldri vært flink å smøre meg. Men kanskje jeg skulle blitt det. Uansett om magen ser ut som et verdenskart etter svangerskapet, så er det verdt hvert merke. Arr på kroppen er tegn på at en har levd:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå