treningsberta Skrevet 20. februar 2009 #1 Skrevet 20. februar 2009 Er på utkikk etter stoff eller ferdigsydde barnegardiner, men syns alt som finnes i butikken er så voldsomt med enten altfor skarpe farger eller altfor mye mønster. Vil ha noe som er litt diskret som man ikke blir lei av på en uke liksom. Tips for hvor jeg kan få tak i noe slikt? Tenkte evt på å kanskje lage noe selv. Altså kjøpe et stoff og sy på noen figurer eller male på noe eller noe. Men jeg er ikke kjempekreativ, og trenger nok noe å se etter for at det skal bli noe fint. Noen som har noen tips om hvor jeg kan finne inspirasjon/mønster til det?
lenes Skrevet 21. februar 2009 #2 Skrevet 21. februar 2009 Hei! Jeg har kjøpt barnegardiner på kid interiør, men jeg er enig i at det er alt for mye mønster og for sterke farger på mange av gardinene. Dersom du ikke har mye erfaring med å sy gardiner selv, så kan det jo være en ide å kjøpe ferdigsydde gardiner i en farge du vil ha, og deretter lage ditt eget mønster på dem. F.eks. med strykemerker eller stofftrykk. Ta en tur på biblioteket å lån deg en bok om stofftrykk, da vil jeg tro du kan få en del inspirasjon. Lykke til
treningsberta Skrevet 26. februar 2009 Forfatter #3 Skrevet 26. februar 2009 takk for svar. Ikke noe stress å sy gardinlengder (sydd til stua og soverom før....), men er mer bekymret for å lage eget mønster på dem. Men får se om jeg får noen inspirasjon på biblioteket - det var lurt :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå