lady purple Skrevet 20. februar 2009 #1 Skrevet 20. februar 2009 Det er noen år siden jeg fikk sistemann og skjønner ikke helt dette isofix/base systemet.. Noen som kan forklare meg? evt finne link til bilder? Kan man ha det i alle biler? Tar det mer plass enn uten?
Akkuratja Skrevet 20. februar 2009 #2 Skrevet 20. februar 2009 Det er ikke aøøe bilder som hat det nei. Det krever ett festesystem i bilen, men tror det er blitt standardutstyr i de fleste biler i alle fall i baksetet. Vi har en octavia 2006 og der er det. Det er to metall fester bakerst i setet, som man kan feste en bilstol med isofix system i slik at det låses av i festet. Enklet og feste og stolen står trygt. Vi har ikke brukt det før nå når jenta vår er 3 år og gått over til større stol. Rømer fra 15 kg tror jeg det er. Den forige var bee safe izi kombi, men den var ikke isofix på. Ikke den beste forklaringen, men men.
ojoj, NÅ er det liv i leiren!! Skrevet 20. februar 2009 #3 Skrevet 20. februar 2009 Men det finnes også baser man kan feste i bilen uten isofix fester, da bruker man trepunktsele Vi skal ha base pga det blir enklere å feste, føler jeg trenger det, da jeg har to småbarn fra før (og vil være effektiv, men trygg i situasjoner der jeg skal ha med meg alle barna på èn gang, gjerne aleine) tenker jeg kommer til å ha bilstolen med inn og ut fra huset, og feste babyen i den før vi går ut huset, så feste 1 1/2 åringen min først, mens babyen står i setet utenfor bilen sammen med 5 åringen, så puttet babystolen i basen og så feste 5 åringen.. og tenker på ryggen og bekkenet mitt, enklere med base, så slipper jeg å henge inn i bilen unødvendig lenge i vonde stillinger for å feste med belter og styr, og det blir også trangt i baksetet med tre barneseter. Ser for meg masse irritasjon og fomling og kaving om jeg skulle stått halvveis inni et trangt baksete og stresset med seler og styr.. (nå datt jeg veldig ut av temaet her da.. (tytekick som vanlig) menmen)
lady purple Skrevet 20. februar 2009 Forfatter #4 Skrevet 20. februar 2009 Oh! Takk for flotte svar! Dette er også mitt tredje barn. Kan jeg spørre hvordan bil dere har? Og hvilke bilseter? Mine to andre barn er 4 og 6 år gamle og vil jo fortsatt ha behov for bilseter. Hvordan løser vi dette mest hensiktsmessig med tanke på plass i baksetet? Vi skal kjøpe ny bil, så må finne en med god plass i da. Til både bilseter, barnevogn, sykler, ski, akebrett og... puh! Det skal bli litt å henge fingrene i
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå