Smock Skrevet 19. februar 2009 #1 Skrevet 19. februar 2009 Hvordan er ståa nå jenter? Har selv termin 4.mars og har nå kommet godt inn i permisjonstiden. Er godt å ikke stresse med jobb og slikt, men samtidig synes jeg dagene går ganske så sakte til tider... Merker at formen har blitt bedre etter at jeg slutta å jobbe, men kjenner det fort på rygg og bekken dersom jeg styrer for mye i løpet av dagen. Alt av barneutstyr er i hus nå, men stresser meg selv opp med å skulle vaske rundt hele huset omentrent før babyen kommer... Er ikke noe fanatisk husmor til vanlig, men har liksom fått det for meg at det skal være shinet opp når vi kommer hjem fra sykehuset... Irriterer meg litt at jeg ikke bare kan slappe av og gi litt f..! Noen som er likedan? Merker jeg begynner å bli klar for å få ut babyen nå, samtidig som jeg ikke helt skjønner at h*n er her snart... som førstegangs er det en helt surrealistisk følelse å vite at man snart er 3 liksom Hvordan er det med dere andre nå når det er rundt et par uker igjen til termin? Står det bra til med hode og kropp? Hadde vært gøy å dele litt erfaringer og tanker nå på slutten av svangerskapet, før vi begynner å forsvinne herfra en etter en...
lulu81 <3 på overtid<3 Skrevet 19. februar 2009 #2 Skrevet 19. februar 2009 Hei, jeg har termin 10.mars og går og hjemme og suller;) Alt er i hus her og, har vært klar lenge;) Det er vel dette redebyggingssyndromet:) Jeg går nesten å sliter sokkene av sambo for å ha noe å vaske;) Jeg setter meg enkle mål, en ting om dagen, i går vaska jeg badet. Jeg er en av de heldige som sover godt(bank i bordet) så mye tid går bort under dyna, det er deilig. For jeg blir fort sliten:) Jeg syns egentlig formen er bedre nå mot slutten enn den foreksempel var ca midt i svangerskapet. Jeg har en god del nedpress og kynnere, men ikke så vondt i ryggen lengre;) Er ikke kjempelei, enda, men det gjør ingenting om bebisen kommer snart heller, håper jeg slipper å gå på overtid, har skjønt at det er slitsomt. Er foresten og førstegangs så vi skal snart bli familie på 5(meg, sambo, bebisen og to hunder;))
☼ Solstråla mi ☼ Skrevet 19. februar 2009 #3 Skrevet 19. februar 2009 Har termin 6. mars og formen er rimelig bra enda den. Alt er i hus, men er sikker på at det er noe jeg har glemt eller ikke tenkt på i det hele tatt! Men som du sier HI, jeg er også klar fysisk, men klarer ikke helt å tro at fødselen kan starte når som helst nå egentlig.. Har selv vært sykmeldt 2,5 mnd før permisjonen, så jeg begynner å bli lei dagene hjemme nå..
Smock Skrevet 19. februar 2009 Forfatter #4 Skrevet 19. februar 2009 Mange som sier at de sliter med søvn nå mot slutten, men jeg for min del sover som en stein om natta jeg og Har et par dobesøk selvfølgelig, men det skulle vel bare mangle! Synes også formen er ganske bra. Rundt uke 30+ hadde jeg noen tunge dager/uker. Da var det lenge både til permisjon og terming og jeg hadde en litt sånn "må bare holde ut"-holdning. For ikke å snakke om de første 4 mnd - kvalm, kvalm, kvalm! Nå mot slutten kjenner jeg at kroppen er tung, men nå nærmer vi oss målet i alle fall
Tinytoe Skrevet 19. februar 2009 #5 Skrevet 19. februar 2009 Hei! Har termin 6 mars, og vært hjemme en uke nå i permisjon. Det er godt, da jeg nå har begynt å bli litt utålmodig. Det merkes at magen er ordentlig fremtung, og jeg må vralte meg rundt av gårde Sliter litt med å sove godt, så det er greit å slippe opp og på jobb nå. Har ellers ikke fått alt heeelt på plass men har ordna med det meste av utstyr.Fått opp stellebord, vaska ferdig babyklær, og har kjøpt inn vogn, maxicosi og voxipose. Brystpumpe har jeg fått meg til og med husker fra sist (dette er min nr 2) at den var en kjær nødvendighet etterhvert, men også kjekt i starten for å få igang melkeproduksjon. Nå gjenstår bare å pakke bagen og ordne klart en soveplass på soverommet så er det klappet og klart Er det noen av dere her som skal føde på st.olav i starten av mars?
muttepus Skrevet 19. februar 2009 #6 Skrevet 19. februar 2009 Hei Jeg har også termin 4.mars. Pga tungt arbeid på jobb har jeg vært sykemeldt siden januar, så jeg begynner å bli ganske så lei av å gå hjemme. Sover ikke særlig godt om nettene, men det går i grunnen bra siden jeg er hjemme ellers; får slappet godt av og føler i grunnen ikke at jeg mangler søvn. Skulle selvfølgelig ønske jeg fikk sove litt mer sånn at jeg har overskudd når den lille kommer... men men... Har til nå ryddet og vasket, bakt, laget middag etc etc, men denne siste uken har maseriene blitt sterkere, og ryggen vondere. Og da nytter det ikke å leke husmor... Gleder oss stort til å bli foreldre!! alt av utstyr er på plass, så vidunderet kan bare komme når som helst!
Gjest Skrevet 19. februar 2009 #7 Skrevet 19. februar 2009 Termin 5. mars og synes det er rart å tenke på at om noen uker så er hun her! Synes det er ganske kjedelig nå: er i fin form, men med en gang jeg gjør noe kjenner jeg det i bekken eller rygg eller får kynnere så jeg må stoppe med det jeg driver med! Glemmer liksom å slappe av før jeg får en støkk! Alt klart med sykehusbag og alt til den lille i dag, så de siste ukene skal jeg bare lese bok og skjemme bort pappan med god mat og mange koselige filmkvelder. Hva tenker forretsen dere om kino? For høy lyd for småttisene, eller er det ikke noe å beymre seg for?
kei80 Skrevet 20. februar 2009 #8 Skrevet 20. februar 2009 så koslig tråd:) Jeg har termin 10 mars og er mer eller mindre små lei!Men har vært sykemeldt og sengeliggende pga ekstrem svangerskapskvalme siden uke 5..Blir helt utrolig og bli ferdig med dette svangerskapet og ikke minst få tulla:) Dagene går ikke til mye annet enn det jeg orker av husarbeid og tid med 8 åringen min:)Har alt av det viktigste i hus men føler jo stadig at jeg mangler noe! Vet dere kjønn?Flere enn meg som skal føde på Ahus? Masse lykke til jenter:)
Mayken Skrevet 20. februar 2009 #9 Skrevet 20. februar 2009 Jeg har termin 5.mars. Har vært sykemeldt siden uke 4 pga ekstrem svangerskapskvalme. Her er alt på plass og har vært det en stund, da vi hadde alt fra før. Vi har ei datter på 2 år fra før. Er ganske klar fysisk til å bli ferdig med dette svangerskapet nå, men psykisk tror jeg at jeg aldri blir klar. Hadde ikke noen fin fødsel sist, og gruer meg ganske mye. I dette svangerskapet har jeg stort sett hatt alt av plager, vært skikkelig uheldig og er veldig glad for at dette er siste gang. Er ikke så mye jeg for gjort om dagen, sover dårlig på natten men godt på dagen, glad snuppa går i barnehagen. Vet ikke hvilke kjønn vi får denne gangen, kjenner jeg har litt ekstra sommerfugler pga det. Håper jeg slipper å gå over denne gangen, gikk ei uke over sist. Skal til jordmor i morgen og få ei runde til med modningsakupunktur, håper det gjør susen. Til deg som lurte på kino.... bare gå ut og kos deg. Jeg var på kino flere ganger forrige svangerskap og sambo og jeg skal på kino i helgen siden vi for en gangs skyld har barnevakt:)
muttepus Skrevet 20. februar 2009 #10 Skrevet 20. februar 2009 Hei jenter! Ville bare meddele at vannet har gått her! Føden ba meg vente til riene kommer med 3 min mellomrom før jeg kommer inn. Skjer det ikke, så skal jeg inn for kontroll kl 15. Spennende dette!
Klar for nr 2 Skrevet 20. februar 2009 #11 Skrevet 20. februar 2009 Så koselig tråd dette var da! Muttepus- så utrolig spennende!!! Tenkt nå skjer det snart...(: Du må ha masse lykke til i timene som kommer(: Her var jeg på do i 4 tiden, og like etter fikk jeg ordtlig vondt i magen. Holdt på i 10- 15 min før det ga seg. Kom så tilbake etter 20 min. Tenkte- å skjer det noe nå?? Men neida, nå er det meste borte.. Så ble nok spillt et puss der ja. Har termin den 8. mars, og er første for oss også. Gleder meg utrolig mye til lille jenta vår kommer- er så spent på hvordan hun ser ut! Formen er rimelig bra om dagen. Har også fått for meg at huset bør være renest mulig disse ukene.. Tenker at det hadde vært deilig å komme fra sykehuset og ha det litt shainet hjemme. Men innser jo rimelig fort når man har kommet ordntlig i gang at det tar litt på likevel.. he he(:
regine74 Skrevet 20. februar 2009 #12 Skrevet 20. februar 2009 Spennende muttepus! Jeg skulle ønske det var meg, men jeg får vel bare vente tålmodig til terminen 5.mars (håper jeg slipper overtid). Her er alt klart for den nye lille, selv om jeg ikke er helt sikker på om minsten er klar til å bli storebror -han påstår stadig at jeg bare har spist alt for mye mat i magen min... Formen er flott. Dagene går med til rydding, vasking, shopping og venting. (det er i grunn ganske dyrt å ha så god tid, for det finnes mye fint i butikker og på nett...-må prøve å begrense meg nå). Ellers var jeg hos legen i går. Alt ser helt flott ut, men hodet ligger fremdeles høyt så han regnet med å se meg igjen til neste uke. Lykke til alle sammen med de siste gravide-dagene!
Ida - mamma til 2 søte små Skrevet 20. februar 2009 #13 Skrevet 20. februar 2009 Hei! Jeg har termin 9. mars og teller virkelig ned om dagen! Dette er vårt første barn, og vi gleder oss stort. Svangerskapet har forløpt ganske smertefritt. Har hatt bekkenløsning siden uke 17, men er sjeleglad for at jeg har sluppet voldsom kvalme eller andre plager. Merker at jeg nå begynner å bli veldig glad for å få ut vesla. Alt står mer eller mindre klart her i heimen. Permisjonen startet nå på mandag, og jeg nyter å være hjemme (selv om jeg holder på med en oppgave i forbindelse med deltidsstudiet jeg går). Jeg begynner å bli veldig utålmodig. Lurer så på hvordan lille jenta ser ut, hvor stor hun er, hvordan hennes personlighet blir osv. I går var jeg på kontroll, og jammen meg har hodet festet seg. Har murret MASSE i magen/ryggen i det siste, så det er nok det som er grunnen kanskje?! Ellers føler jeg meg tung og sliten. Sikkert slik det skal være da det er igjen ett par ukers tid.. Jeg gleder meg!! Fødselen tenker jeg ikke så mye på, den vet jeg jo ikke hvordan blir, så det får jeg ta som det kommer.
Silje med snuppa i magen <3 Skrevet 20. februar 2009 #14 Skrevet 20. februar 2009 Hei Jeg har termin 8.mars, på Kvinnedagen Kun 16 dager igjen! Jeg har vært sykmeldt siden uke 20, pga av blødninger, men synes tiden har gått utrolig fort! Jeg har alt klart til lillegutt skal komme, og bor for tiden hjemme hos mamma , mens jeg venter, og skal være her noen uker etter gutten er kommet, til jeg føler meg litt trygg i morsrollen (Jeg er alene om omsorgen av gutten). Den 2.feb var jeg en tur på svangeskapspoliklinikken pga mye vondter i magen den helga, og en liten blødning.. Det viste seg at jeg hadde 2 cm åpning- og var moden.. så her kunne ting skje ganske snart, sa legen.. Men, det er nesten 3 uker siden, og babyen er fortsatt inni magen min Hurra for at det ikke ble prematur fødsel Nå kan han bare komme, og han får meg til å undres om noe er på gang hver dag, flere ganger om dagen :) hihi Har masse mensmurringer, både i rygg og mage, men de kommer og går gjennom hele dagene.. værst tidlig om morgenen og på kveldene! Natta sover jeg godt, må en sjelden gang opp å tisse Men jeg sover ikke tungt, våkner av den minste lille lyd, men sovner heldigvis raskt igjen Gleder meg til den lille kommer nå <3
OBS ! En liten skatt til <3 Skrevet 20. februar 2009 #15 Skrevet 20. februar 2009 Hei, jeg har termin 12 mars og er kjempe klar for å få han i armene mine. Har 3 barn fra før, så har går dagene unna. Skoleferie til uka og heldigvis skal pappan også ta seg ferie. Magen har sunket langt ned og hodet er festa. Skulle vel skje noe snart nå vel !!!!??? Er av de som ikke sover særlig godt for tiden og har masse VONDE kynnere fortiden. Satser på at de gjør en skikkelig jobb..... Vekst estimeringen viser at babyen blir over 4500 g. Jentene mine har vært 4100g så det skal nok gå greit bare jeg slipper å gå over tiden :-)) Lykke til alle marsmødre
baby ventes 11 mars :) Skrevet 20. februar 2009 #16 Skrevet 20. februar 2009 hei jeg har termin11 mars, og må innrømme at jeg er ganske lei,,,, jeg har hatt et ganske greit sv.skap sånn fysisk,men nå de siste månedene har det blitt tyngre og tyngre, og jeg har ikke sove ordentlig ut på flere måneder... merker at det og bevege seg er veldig tungt og jeg orker ikke så mye. jeg gleder meg veldig til å bli mamma og jeg gleder meg faktisk til fødsel,,, kanskje fordi jeg ikke vet hvordan det føles ,he he. men selvom det gjør sinnsykt vondt så ser jeg j at de fleste synes det var fantastisk alikevel lykke il alle sammen
Smock Skrevet 20. februar 2009 Forfatter #17 Skrevet 20. februar 2009 Oj... ser at det er ting på gang for enkelte her ja... Spennende Kjenner jeg får litt sommerfugler i magen når jeg hører at fødsel er i gang hos de som er ca like langt på vei som meg selv... Da blir det liksom virkelig at det kan skje når som helst nå!!! Vi får holde hverandre oppdaterte på hva som skjer fremover jenter... Og mens vi venter i spenning får vi bare håpe at alle vondter og murringer forhåpentligvis er til god "starthjelp" når fødselen først kommer i gang!
mosmo Skrevet 20. februar 2009 #18 Skrevet 20. februar 2009 hei jeg har termin 15 mars, så er vel mer midten av mars har vært sykemeldt siden midten av januar pga arbeidet på jobben og masse kynnere så føler meg veldig klar til å få henne ut nå men har fremdeles tre uker igjen. håper bare ikke jeg må gå på overtid
OBS ! En liten skatt til <3 Skrevet 20. februar 2009 #19 Skrevet 20. februar 2009 Hei ida bebbi i magen !! Bare gled deg til fødselen. Jeg gjør det selvom jeg har født 3 ganger før og ikke hatt de letteste fødslene, men ........gleder meg utrolig til det øyeblikket jeg skjønner at snart, veldig snart er det lille vidunderet her. GLED DEG og lykke til :-)) Førstemann ;-))
sommer1 Skrevet 20. februar 2009 #20 Skrevet 20. februar 2009 Jeg har termin om 2 uker og jeg er såååå klar for at hun skal komme nå!!!!!!!!!!!!!!!! Har heletiden trodd at hun vil komme før termin. Ikke lurt å håpe på det, for blir jo så skuffa om man må gå over tiden.orker ikke 1 mnd til. Har gått hjemme under hele svangerskapet, og alt har vært klart lenge.Noe som gjør ventetiden enda lengre føler jeg. Føler jeg har hatt et greit svangerskap, og har ikke vært mye klaging fra meg, men.... NÅ begynner klagingen. Vondt i magen, ryggen og bekken, utrolig trett og sover dårlig.Vondt å bevege seg. Klarer ikke gjøre alt jeg vil gjøre hjemme, husarbeid og slike ting, så blir mye frustrert. Hormonene er jo blitt helt på styr!! Gråter for alt og ingenting. Stakkers samboer, han er bare verdens beste og vet ikke hva godt han kan gjøre for meg;) Jeg gleder meg også til fødsel! Vet det kommer til å bli jævlig vondt. Men da er det jo hele snart over. Da har vi gått i 9 mnd med vidunderet inni oss, og det er bare snakk om timer til vi endelig får møte det;) Får prøve å fokusere på det positivet. Og jobbe med riene, ikke mot dem-helt utrolig hva kroppen våres er i stand til å klare! Prøve å blokke ut hjernen mest mulig og jobbe med kroppen og det den vil gjøre, la instingtet ta over. Krysser fingrene for at tiden går fort for oss alle;) På tide å begynne med alle kjerringeråd som finnes!
Snuppa27 er stolt mamma til 3 Skrevet 21. februar 2009 #21 Skrevet 21. februar 2009 Termin 2. Mars, men belager meg på å gå 2 uker over som sist...første ble igangsatt 3 uker før termin, så har jo ingenting å sammenligne med der. Er sliten og lei...som sikkert de fleste andre er også:-) Har jo vært konstant syk dette svangerskapet. Det gjør at ikke jeg har noe energi igjen. Bekkenet er også forferdelig vondt, knaser og knekker *grøss*! For ikke å snakke om den forferdelige halsbrann' Minstejenta mi på 2 syns mamma er forferdelig kjedelig om dagene. Bevegelseshemma og treig Mens hun største har verdens beste forståelse og hjelper til så godt hun kan med det meste:) Ble mye klaging her, tross alt har jeg det bra, men GLEDER meg virkelig til å få dette overstått, så jeg kan komme til hektene igen.) Håper snøen forsvinner snart også, så det blir lettere å gå tur:) *optimistisk*
Smock Skrevet 21. februar 2009 Forfatter #22 Skrevet 21. februar 2009 De siste par ukene (og senest i dag) har mine bekjente medgravide her vi bor "poppet" ut babyer som bare det. Er så gla at vi har flere rundt oss med småbabyer så man har selskap i permisjonstiden MEN, bare så det er sagt: Nå er JEG den neste på lista! Nåde hvis det er noen av de med termin etter meg som får klemt ut den ungen før det er min tur!!! Bare 1 1/2 uke til termin nå! Gleder meg såååå til å se lille klumpen i magen
♥ Notie♥ Skrevet 21. februar 2009 #23 Skrevet 21. februar 2009 Jeg har termin 5. mars og synes i grunnen jeg har det ganske bra akkurat nå! Tiden går fortere enn jeg hadde fryktet nå på slutten og jeg er i relativt fin form og i stand til å gjøre det meste jeg har lyst til. Det begynner selvfølgelig å bli tungt, men magen min er ikke så stor så jeg er relativt bevegelig enda.. og så har jeg en snill mann som stiller opp og knyter skoene og masserer ryggen når det trengs:) Det er vårt første barn, så dette er jo en utrolig spennende tid, helt surrealistisk at den lille snart er ute!! Gleder meg veldig:)
Sol + spire Skrevet 21. februar 2009 #24 Skrevet 21. februar 2009 Har også termin 5 mars og begynner å bli veeeeldig klar for baby nå ja. Er veldig spent på fødselen siden den var litt lang sist. Håper den blir kortere denne gangen. Merker at jeg har veldig lyst til at fødselen skal starte på dagtid. Men på natten når jeg har lagt meg så kan det gjerne vente til "i morgen." Hehe...merkelig så mye mer pysete en blir på natten.. Fikk jenta mi 10 dager før termin forrige gang og nå er det bare 12 dager igjen og ingenting ser ut som det er i emning. Men håpe håpe:)
eplejente Skrevet 22. februar 2009 #25 Skrevet 22. februar 2009 Termin 3. mars. Jeg er kjempespent. Dette er første for oss, og vi har det meste klart og i hus. Går bare rundt og venter jeg, klarer ikke tenke på noe annet i det hele tatt. Jeg virker antakeligvis helt fjern utenifra, for alt som står i hodet nå er fødsel og baby. Synes faktisk det er gøy når folk ringer og spør om det er skjedd noe, eller om de freaker ut hvis jeg ikke tar telefonen. De er liksom inn i min verden.. Hver gang jeg ringer mannen min svarer han liksom et forventningsfullt "ja??"... hihi.. han venter også på at ting skal skje. Lykke til damer! Dere får oppdatere hvis noe er på gang da
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå