Dotten Skrevet 19. februar 2009 #1 Skrevet 19. februar 2009 Vet ikke om det har vært spurt om før... men det har jo verset en del om emnet i media de siste dagene....! Siden jeg ikke har en religion/kultur som helst ønsker gutter, så kunne jeg aldri ha fjernet et jentefoster fordi det var "feil" kjønn. Jeg kunne heller aldri fjernet et guttefoster uansett om jeg hadde hatt 14 gutter fra før og ønsket meg inderlig ei jente!! Huff. Jeg fatter ikke at noen kan være så kalde og ufølsomme å gjøre noe sånt. Noe heeelt annet om fosteret bar på en dødelig skade/syndrom som gjorde at den ikke ville overleve utenfor mors liv, ev. en såpass alvorlig sykdom som f.eks. kun kunne ramme bare gutt- eller jentefoster og som igjen ville gjøre livet deres umulig å leve........! Men det er jo noe helt annet. Her er det snakk om friske foster som fjernes fordi de ikke har det korrekte kjønnet foreldrene ønsker......!
moota m storebror&lillebror Skrevet 19. februar 2009 #2 Skrevet 19. februar 2009 Nei det kunne jeg ikke. Tror ikke jeg hadde klart det under noen omstendigheter!! Men jeg sier tror, det er vel vanskelig å si før en har vært der selv!!
meg & to små vampyrer Skrevet 19. februar 2009 #3 Skrevet 19. februar 2009 Jeg mener man er verdt like mye uavhengig av kjønn og da blir det for meg naturlig å ta imot det som kommer:) Så nei.
Gjest -<<- Skrevet 19. februar 2009 #4 Skrevet 19. februar 2009 Nei. Men så er vel sjansene ganske små for å finne noen her inne som vedgår seg noe slikt, også. Hadde jeg hatt fjorten unger fra før, hadde jeg forresten fjernet hva det skulle være.
Dotten Skrevet 19. februar 2009 Forfatter #5 Skrevet 19. februar 2009 He, he. Du trenger bare tre svangerskap i USA for å få til 14 unger da.... Først et par trillingpar og så åttlinger, så vips har du 14 unger
Tredjemann på vei :D Skrevet 19. februar 2009 #6 Skrevet 19. februar 2009 Ingen vits i å lage en debatt rundt dette her inne da, eller meningsmåling eller slikt... I Norge er det ingen ekstra fordeler eller ulemper ved å få det ene eller andre kjønnet, så her til lands er jo ikke dette noen problemstilling! Vi i Norge kan ikke skjønne hvorfor de aborterer jentefostre i India f.eks., men vi kan jo ikke sitte her og si all mulig dritt om de som gjør slikt p.g.a vanskelighetene nedi der. Jeg grøsset da jeg så dokumentaren om dette fra India, men jeg har ikke noe jeg skulle sagt om de menneskene som velger å gå så langt. Det er p.g.a politikk og religion at det er som det er der, ikke fordi familiene ikke ønsker seg jenter. Slik "reglene" er ift. medgift o.l. er det vanskelig for fattige der å ha råd til å få jenter, derfor gjør de det slik! Hadde man kuttet ut disse idiotiske reglene, ville ikke slike grusomheter funnet sted. Så det er ikke først og fremst de gravide kvinnenes skyld!
Grillet kylling Skrevet 19. februar 2009 #7 Skrevet 19. februar 2009 Aldri. For meg hadde aldri gutt eller jente blitt "feil". Like glad for begge deler:)
Tredjemann på vei :D Skrevet 19. februar 2009 #8 Skrevet 19. februar 2009 Og jeg må si jeg synes de som støtter dette innlegget og du som skrev dette, virker temmelig overfladiske... Skulle gjerne sett at noen tok en slik debatt i India, men ikke her...
tante grusom master of law Skrevet 19. februar 2009 #9 Skrevet 19. februar 2009 For meg finnes det ikke noe feil kjønn, så nei.
Silje og Vaniljebollene Skrevet 19. februar 2009 #10 Skrevet 19. februar 2009 Helt seriøst synes jeg ikke at noen barn har feil kjønn...
Dotten Skrevet 19. februar 2009 Forfatter #11 Skrevet 19. februar 2009 Siljemor.....! Nå kom det kanskje ikke så godt frem i innlegget mitt, men jeg henviste til det som har verset i mediene i det siste, og det er IKKE fra India, men Sverige og Norge!!!! Jeg så også programmet fra India og grøsset, men "skjønner" jo også fortvilelsen de fattige føler med å få jenter, medgift og alt. Men siden dette er så "inngrodd" i deres kultur, vil det nok ikke skje noe forandring på den kanten på aldri så lang tid, kanskje aldri. Meeen, jeg mente jo selvfølgelig her i Norge/Sverige/Danmark.Altså i rike Vesten! Snakker ikke om de fattige u-landene og deres tradisjoner, men her.......! Og om DET er overfladisk, så er jeg nå det da!!! Men heller overfladisk enn kald og kynisk!!
Grillet kylling Skrevet 19. februar 2009 #12 Skrevet 19. februar 2009 Nå svarer jeg for meg,og ikke for dem som er i India Siljemor. Blir for dumt å kalle oss overfladiske av den grunn. Jeg bor ikke i India så jeg snakker fra mitt ståsted.
M&K+Påsan <3 Skrevet 19. februar 2009 #13 Skrevet 19. februar 2009 Nei, det kunne jeg aldri gjort! Men min gamle stetante gjorde noe liknende. Hun ble mamma i ung alder (ikke at det er så viktig) Å ho fikk en sønn. Får ho ble dette HELT feil å skulle ha en gutt, så ho ville ikke ha han. Dermed ente det opp med at gutten måtte bo hos besteforeldrene, han gjør det enda å en nå 7år gammel.
Fantasiløs m/ 2 vakre gutter Skrevet 19. februar 2009 #14 Skrevet 19. februar 2009 Kunne jeg aldri ha gjort! Jente eller gutt er like mye verdt!
Tredjemann på vei :D Skrevet 19. februar 2009 #16 Skrevet 19. februar 2009 Ojsann, der ser du hva jeg har fått med meg! Har ikke fått med meg dette jeg.... Beklager! :-) Og selvfølgelig ville jeg aldri gjort noe slikt selv:-)
♥ Celines mamma ♥ Skrevet 19. februar 2009 #17 Skrevet 19. februar 2009 Nei kunne ikke falt meg inn!!
Bergene Skrevet 19. februar 2009 #18 Skrevet 19. februar 2009 Nei! Og skjønner ikke at noen kan være så kalde. Drepe et friskt lite foster som skal bli en baby bare fordi det er "feil" kjønn. Kan man ikek godta begge kjønn så bør man ikke bli gravid. Å ønske seg et spesielt kjønn er noe helt annet alstå, det er jo selvsagt greit, men man må jo være fornøyd med det motsatte også.
Verdens peneste gutter er mine Skrevet 19. februar 2009 #20 Skrevet 19. februar 2009 Kunne aldri ha valgt bort et kjønn fordi det er "feil" for meg. Jeg har et ønske om et barn til en gang. Det ønsket er så stort at bare tanken på å ikke få nr 3 er trist og rar. Men jeg har ikke ønske om ei jente fremfor gutt eller omvendt. Har 2 gutter fra før og får jeg en gutt til en gang hadde ikke det gjort noe. Jeg håper bare at jeg får en til jeg:)
Dotten Skrevet 19. februar 2009 Forfatter #22 Skrevet 19. februar 2009 He, he. Helt greit Siljemor :-) Fort gjort
Dotten Skrevet 19. februar 2009 Forfatter #23 Skrevet 19. februar 2009 Huff. Det er nesten enda verre, fordi da lever faktisk barnet med tanken om at han aldri var bra nok for sin biologiske mor der... og det kan ikke være særlig hyggelig! Men godt han kom seg bort også, og heller bor forhåpentligvis hos noen kjærlige besteforeldre som ønsker ham alt godt!! PS: Men om hun fikk ham i ung alder, kan hun vel ikke være en "gammel stetante", om gutten nå er 7 år?? He, he.
♥ Jeg og gutta mine ♥ Skrevet 19. februar 2009 #24 Skrevet 19. februar 2009 nei huff det ville blitt helt feil =( Ingen har feil kjønn.
2søtesmåh Skrevet 19. februar 2009 #25 Skrevet 19. februar 2009 Jeg personlig,- nei.. Men om man VET at barnet ikke vil få det så godt om det er jente (for det er oftest de som blir tatt bort) i forhold til om det er en gutt,- så hadde kanskje saken stilt seg annerledes..Om man vet at hvis det blir jente vil ikke besteforeldre hverken feire, eller gi gaver til den lille..Pappaen vil ikke stillle opp for babyen, annet enn når ektemann skal velges. Hvis man VET at familie, venner OG pappan vil kreve at du sender jenta til Afrika/Asia for omskjæring etter noen år osv, osv.. Vel DA hadde kanskje ikke veien til abort vært så fryktelig lang..Kan være bedre å avslutte livet i magen, hvor verden til da bare har vært god, myk og varm, enn å avslutte det krenket,mishandlet, uelsket, med tro på at man er mindre verdt... Kanskje det er DERFOR dissekvinnene tar dette valget..Noen gjør det nok kun for sin egen status, men for mange så er det nok også det at de vet en guttebaby vil få det bedre og enklere her i livet enn hva en jentebaby vil..Man vet jo hva det vil si å være kvinne i den kulturer de føder barna inn i...... Sier ikke at det er riktig, men det er ikke kvinnene som tar abort vi må tenke på i første omgang, det er nok kvinners status og rettigheter innefor familien, storfamilien og den utvidede familie i visse miljø vi må ta tak i...Og ikke kreve at de slutter med dette før vi gir mødrene og ikke minst jentebabyene et reelt valg...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå