Gå til innhold

Overtidsdamer, skal vi slå følge?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Så var jeg 1 dag på "overtid". På en måte ganske deilig også, for NÅ er det bare 2 uker til babyen kommer. =) Har nesten gitt opp å vente på at fødselen starter av seg selv. Men likevel jakter jeg jo på kynnere, slimpropp, løs mage og alle andre tegn... =)

 

Foreløpig status er at slimproppen går litt hver dag nå (3.dag sammenhengende idag..kan DET bety noe??haha).

Ifølge jm er jeg veldig moden, sentrert, har 1 cm åpning, men har enda en lang skjededel som må flates ut før det er helt klart for fødsel. =(

De siste dagen har jeg knapt hatt en kynner, og småtten som har vært stille og rolig den siste uka har plutselig livnet til. Snakk om bakvendtland? Alle tegn på snarlig fødsel forsvinner jo nærmere jeg faktisk kommer?!

 

Hvordan er ståa for dere andre? Noen som kjenner noe?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg er 1 dag på overtid jeg også, og lillegutt viser ingen tegn til å ville komme. Skal på ny kontroll på mandag og da skal vi sjekke modning og evt. strippe meg. Sist gikk jeg 14 dager over og ble satt igang til slutt, håper jeg slipper å vente så lenge denne gangen.

Skrevet

Hvordan merkes det når du sier at slimproppen går litt hver dag? Slev har jeg ikke sett noe til denne slimproppen hverken nå eller de to andre svangerskapene. De siste dagene har det vært mye seigt slim, kan dette være slimproppen?

Skrevet

vil ikke være her jeg nå fødemaskin1!!!!!! 5. dagen og er dritt lei.

sur og grinete og enda mer sur og grinete..++++++

nå er det noe en liten noe som skjer inni her..men det er ikke rier!!!! hun presser seg ned..om det er mulig for hun ligger langt ned,kaskje det er bare modningen? hmmm.. vondt i skambeinet og stikker i magen,sammentrekninger, men ingen rier ingen slimpropp ingen blodig utflod!!! ha..vet da søren hva jeg skal tru lenger. man ser et håp klamrer seg fast og detter så skikkelig på baken igjen..sånn går dagene her.. hehe

Skrevet

Jeg er -4 og det virker ikke som noe skjer med det første. Masse slim her også, tidvis mye kynnere, men det gjør slett ikke vondt og har ingen takt. Ingen stikking, ingen menssmerter, bare kvalm innimellom.

 

Jeg er egentlig mindre utålmodig enn tidliere i svangerskapet, nå er det jo så kort til likevel, men det er jo umulig å planlegge noe, man blir jo gående og vente,..I tillegg til at jeg håper det starter av seg selv en eller annen gang, at jeg slipper å bli satt igang.

 

Gleder meg til å se når det skjer noe med oss alle sammen!

Skrevet

barn2009:

Det kan være slimproppen som går hos deg. Min er slik; skikkelig seigt slim som kommer i klyser. Lukter litt snodig av den, og er helt fargeløs. Hadde første runde for litt over en uke siden. Så var det bom stopp, men de siste dagene har det kommet litt hver dag. Jeg venter liksom på at det skal komme noe med blod i også, men foreløpig har det ikke skjedd.

 

Forrige gang hadde jeg ekte slimPROPP, kom som en svær, brukt tampong. Men den kommer jo i alle varianter, fellesnevneren er at det kommer mye mer slim enn man er vant til.

Skrevet

lchristin ♥overtid♥:

Når skal du på neste akupunktur time? For du skal vel ta flere behandlinger? (selv om vi håper at du ikke får bruk for det da...!)

 

Skrevet

her er det vondt men ikke rier vondt og ikke ofte nok. ett eller annet rører seg inni der.. de kynnerene presser mer men dem er ikke vonde.

 

det som er tøft og tar krefter er jo mangelen på søvn. har gått sånn i noen uker nå og lever ikke lenger, bare eksisterer og venter til å få kroppen min levert tilbake i fin form. med en bonus og det er tulla..og søvnen.

 

 

Skrevet

Her er jeg 6 dager på overtid! Har vært to ganger i uken til modningsakupunktur de siste ukene. Nå på mandag brukte hun strøm og etter det har jeg hatt mye menssmerter, vondt i korsryggen og mye slim. Og vonde kynnere. Kom en ganske stor klump i går. (tror det var slimproppen) Trenger ikke å komme blod har jeg hørt. Det er veldig forskjellig fra person til person.

men selv med alle tegnene så skjer det ingenting. jeg begynner så smått å bli helt tullete i hodet av å vente...

hva skal man gjøre for å få tiden til å gå fortere?? ;)

Skrevet

da reiser jeg på skjekk på føden. har sammentrekninger mellom 5 og 7 min og er rett og slett super sliten!! så håper det er noe åpning og at dem kan gjøre noe for å få fortgang i ting. og dem riene begynner å bli vonde nå. så håper det ikke er falsk alarm.

så tvi tvi til meg selv for at tulla mi kommer!!! jeg kommer innom om vi blir sendt hjem igjen!!

Skrevet

ichristin.. nå er du sikkert inne på føden, men du får ha lykke til og jeg skal krysse fingrene for at du er i fødsel..

 

Håper det for din del..og at jeg kommer snart etter, men her er det ganske rolig ikke noe som er veldig vondt ennå ihvertfall...

 

tvi..tvi..

Skrevet

Håper det endelig skjer noe for Ichristin! =) Håper det er fødsel på gang, og ikke lureri igjen.

 

Her derimot skjer det ingenting. Ingenting spennende å rapportere om ikveld.

 

Skrevet

Hei jenter!

Jeg sitter her og kjenner ingenting.

Har nå "voldtatt" mannen, fått min dose igangsettelses-sex, men ingenting skjer. Ikke så mye som en kynner fikk jeg. Tidligere har jo all antydning til sengekos ført til kynnere både før og etter akten, så nå er det offisielt: Denne ungen har gått i hi!

Arrgh!

 

Kunne jeg ikke fått noe, kraftige kynnere en times tid. Litt blodblanda slim, eller et eller annet. Sånn at jeg kan innbille meg at fødselen tross alt ikke trenger å være noen igangsettelsespiller, drypp og vannavgang unna????!

Skrevet

hei jenter!!! da er jeg uheldigvis tilbake. fikk no smertestillende og fikk sove over der så jeg fikk slappet mer av. riene roet seg i styrke så da er det bare å vente.. bhlæææ.. men jeg var ennå umoden og ble strippet i sta. har kjent sterke sammentrekninger etter dette..men ingen regelmessige rier. men det jobber nok nedi der.. får jeg håpe. jm regna med jeg kom tilbake i helgen,men bestilte heldigvis en ny kontr.time til mandag..en uke før jm vikaren. dem var helt sjokkert over at hun satte meg opp så sent(ikke før neste torsdag hos min priv. jm så dem hadde ikke satt igang noe før neste uke der igjen og da hadde jeg jo vært i faresonen...)..så da føler jeg at jeg er i trygge hender!!!! og det er utrolig betryggende..så da vet jeg at innen neste uke har jeg tulla mi her..

satt å spiste frokost der de fra barsel satt m nurkene sine...ååååå som jeg savner å ha tulla mi her. gledermeg veldig!!

Skrevet

så kjedelig ichristin.. Jeg var sikker på at du hadde tulla di i armene nå jeg siden vi ikke hadde hørt noe fra deg..

 

Jeg begynte med rier i går kveld, og holdt på til rundt 4 inatt, og har en og annen innimellom nå også, så jeg håper det kan ta seg opp ordentlig snart, er så frustrerende å gå sånn.. Ringte føden i stad og forklarte dem hvordan det lå ann, og de sa at det er typisk 3.gangsfødende og sa at måtte prøve å koble det vekk litt, men det er ikke lett.. Får håpe det skjer noe i løpet av helgen, kanskje vi treffes på sykehuset..;-)

Skrevet

ja du skal til tønsberg du ja!!! å det hadde jo vært kjempe koselig da. hehe..

det er sant det dem sier om tredjegangs fødende..det er jo det samme med fjerdegangs å,men jeg blir tatt som tredjegangs siden det ble ks sist. har hørt det og følt det så mange ganger på kroppen det med at jeg tenker...yes nå er det i gang..men så stopper det opp. er jo det det gjorde til meg nå. skikkelig kjiiipt!! men med litt stripping så kjennes det ut som det modnes godt i allefall for amertene er annerledes enn hittil, og så mye modning har det jo ikke vært hittil heller..!!!

Skrevet

Så heldige dere er da, moniki og ichristin! Det skjer jo noe hos dere! =)

Husk å rapporter inn her da, når det bærer inn til føden. Jeg sitter her på benken og heier.... =)

 

Selv om jeg faktisk trodde du lå og fødte nå, Ichristin... Så rart at det starter sånn "på alvor" men ikke fører til noe. Jeg kjenner i det minste at det bare er kynnere jeg har (eller..nå har jeg jo ikke det heller lenger), så jeg slipper å bli så VELDIG forhåpningsfull. Skjønner deg så utrolig godt at du er drittlei nå. Fikk du dato til igangsettelse, forresten? Ikke det, håper jo selvfølgelig du slipper det da, men det er jo noe med det at da har man i hvertfall DEN dagen å se frem til, hvis alt annet slår feil. Med nr 2 startet fødselen samme dag som jeg fikk igangsettelsesdatoen. Var akkurat som om "fødepresset" rant av meg, og jeg slappet av. Jeg visste at om 2 dager skulle ungen ut, uansett metode. =)

 

Nå har jeg vasket huset og skiftet på senger. Selvfølgelig litt i håp om at det skal føre til noe...men mest fordi det var skitt og lort overalt, etter mange dager på sofaen. Bekkenet kjennes faktisk bedre ut enn på lenge, så jeg blir litt ivrig da. Slik har det vært like før fødsel med alle 3, så da tror jeg jo at noe er like rundt hjørnet nå også. (dumme meg)

Men det er jo lov å håpe! =)

 

Lykke til dere to, så krysser vi fingre for at DENNE gangen så er det alvor! =)

Skrevet

Oi jeg som trodde du fødte ja..... Håper du får føde i helgen da.

 

Må bare fortelle om snuppa her: Hun er så motivert til å få tak i smokken at hun nå snart ruller over på magen Hun stønner og jobber og er snart sinna for DEN SMOKKEN skal hun ha.... he he

 

Gled deg Ichristin og alle dere andre overtidige. Jeg føler og følger med dere - vet hvordan dere har det!!!!

Skrevet

joohoooooooo jippi!!!!

var på do og der så jeg ingenting annet enn brun utflod=)

nå murrer det masse men ingen rier..men håper det kommer snart. jeg skulle dusje og satt å bimelim samtidig m at nesa ble rensket...hehe..og der kom det gitt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ikke slimproppen men dette er vel enda bedre?

 

har ikke super erfaring m brunutflod(var litt rosa på sykehuset) men har forstått det som at det er ettegn som tilsier fødsel de nærmeste dagene!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...