Gå til innhold

Ob etter fødsel eller kun bind?


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vel, jeg brukte IKKE ob etter fødsel, var så redd for de stingene jeg hadde der nede et eller annet sted.... (orket aldri se....)

Skrevet

Jeg bruker aldri bind og synes det er skikkelig ekkelt... Gruer meg til å gå med et klamt, blodig bind mellom bena... uuu

 

HI

Skrevet

Man skal kun bruke bind til renselsen er over på grunn av infeksjonsfaren. Dette gjelder både etter vaginalfødsel og keisersnitt.

 

Skrevet

renselse er ekkelt, sånn er det bare. Kjøp noen beist av noen bind: god-nattbind eller noe annet stort til den første uka, i allefall.

Skrevet

Nå skal man jo ikke bruke OB pga infeksjonsfaren, men den første tiden tror jeg heller ikke det hadde vært mulig. Jeg hadde nok måtte bytte OB veldig hyppig - måtte vel nesten flyttet inn på badet tenker jeg.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...