Gå til innhold

Hvor mange ord kan deres barn på 1,5 år?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er litt nysgjerrig på hva som er vanlig, selv om det meste sikkert er innenfor normalen :o)

 

Snakker deres i setninger på 2 eller 3 ord?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Snuppa er 16 mndr. Hun sier mamma, pappa, hei, hallo, hadet.

Thats it. :o)

Er ikke bekymret for at det er lite. Sønnen min (nå 4,5 år) snakket ikke før han var 2 år og 2 mndr. Da plutselig snakket han lange setninger og helt reint. Sprøtt!!! Gikk fra å være den som ikke snakket i bhg til den som snakket best på bare en mnd.

Siden den tid har han snakket i ett kjør. Puh....

Skrevet

Vår gutt sa ikke så mye når han var 1,5 år. Kunne kanskje 20 ord, men pratet ikke i setninger. I fjor sommer, 3 mnd før han ble 2 så begynte språket å komme seg og han lærte mange ord på kort tid og ble skikkelig skravlete, men pratet fortsatt bare i to-ords-setninger. Når han var 2 år og 1 måned fikk han operert inn dren i begge ørene og fra dagen etter det har skravla gått i ett:) Nå er han 2 år og 4 mnd og prater i lange setninger, men bruker ikke noe særlig bindeord i setningene. Sier bare hovedordene, og ordene kommer ofte i tilfeldig rekkefølge. Eks. "Kose fjellet bestemor og bestefar"- han koser seg på fjellet med bestemor og bestefar.

Skrevet

Jenta mi er berre 13mnd da, men ho seie mamma, pappa, ba, der, se, pus, (k)os og litt andre ord som eg ikkje kjem på i farten.

Guttungen var over 2år før han begynte å sei meir enn mamma, pappa osv. Men han fjerna polyppane når han var 2år og 3mnd, så var etter det orda kom som en foss. Og i dag er han kjempe flink og snakke, 2år og 7mnd no:)

Skrevet

Jenta mi er 16 mnd. og hun sier ikke ett eneste ord. Bare masse babyspråk!!

Skrevet

Snuppa mi er 13 mnd, hun sier mamma, pappa, besse mo, se, der, bo, titt tei, pus, vof, mmm, nam nam, ante, nei, hei, ade, en og noe som høres ut som at hun prøver å si Sarah (navnet sitt)

 

 

Skrevet

Min snakker i setninger på 3-4 ord.

Han sier hei, hadet, mamma, pappa, farfar, navnet på hunden vår. Gå, sitte, spise, mett, mat, ball, ballen, traktor, etterpå, kos, nuss ++

 

Han kan peke på kjøkkenet og si:"gå sitte der spise"

Han sier "pappa er på jobben sin"

"pappa tisser"

"bytte bleie"

"bæsje"

 

 

Skrevet

Gutten min på 18 mnder sier : Mamma,Mormor,hei,hadet,der,titit,bø,mø,voff,pus,trykke,drikke,bade,dysje,ball,fonen(telefonen),min,namenam,lys,ja,nei,au.tiss,bebi.øye.oi.ordne(som å fikse)

 

Ikke så mangen ord men det kommer fler og fler ser jeg:)

han forstår veldig mye da:)

Han snakker ikkje i setninger, vet ikke om det er seint :/

Skrevet

Han her er ca 20 mnd nå. Jeg aner ikke hvor mange ord han kan, men vil tippe et par hundre. Han bruker mest ett ord, mne også to og tre ords setninger innimellom, mest to ords, f.eks "kjøre bil", "min ball", "se måne", "mer middag"osv.

Skrevet

Sier vel 10 ord "rent" og 20 ord slik at vi forstår hva han mener (sest = kjeks, tomme = tromme osv.)

 

Snakker ikke i setninger annet enn om han mister boka si ... da sier han "datt ho boka?"

Skrevet

Samme her. Storebror, derimot, snakket masse i den alderen. Unger er forskjellige...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...