Anonym bruker Skrevet 13. februar 2009 #1 Skrevet 13. februar 2009 Kan jeg gi slik hosteaft til gutten min? Han har løs hoste. Hoster opp mye slim. Brekker seg og kaster opp mye slim. Værst er det på natta. Hver eneste time er det kraftig hosting. Vært slik i 14 dager nå vi begynner begge å bli litt slitne... Har prøvd Solvipect, men det har ingen virknin. Det er slimløsende og han har jo allerede slimete hoste. Noen som vet?
Anonym bruker Skrevet 13. februar 2009 #2 Skrevet 13. februar 2009 Hei! Visst du skal gi sønnen din på 8 mnd Cosylan, må du for all del kontakte legen først. Det er på resept! Barn skal ikke ha Efedrin! Er dette en spøk?
FlightlessBird Skrevet 13. februar 2009 #3 Skrevet 13. februar 2009 vær forsiktig med det, er nok veldig viktig at han får opp dette slimet! Men ring legen hans å forhør deg... kanskje legen vil ta en titt på han?? jeg fikk efidrin til min gutt da han var 6 mnd og hadde astma liknende symptomer... så vil annta den er tryggest! men hør med legen!!
Anonym bruker Skrevet 13. februar 2009 #4 Skrevet 13. februar 2009 Jeg vet ikke hvordan du definerer barn, men jentungen har flere ganger fått efidrin. Tror hun var ca året første gangen. Men vet ikke hvordan det er med de som er mindre.
Anonym bruker Skrevet 13. februar 2009 #5 Skrevet 13. februar 2009 for mye cosylan og efedrin kan gi pusteproblemer..de er laget slik at de lammer hosterefleksen..men i for store doser kan de faktisk lamme pustemusklene.. og det er jo kjempe skummelt hos et lite barn.. jeg tok en gang i frustrasjonen for mye cosylan fordi det ikke hjalp med en gang..og 15 ml..altså 3 spiseskjeer gjorde det tungt å puste for meg..kjente at jeg måtte bruke hjelpemuskulaturen..skikkelig ekkelt..turte ikke legge meg for å sove for å si det sånn..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå