Tomaten Skrevet 13. februar 2009 #1 Skrevet 13. februar 2009 Har en gutt fra før som heter Sondre, og vil gjerne ha noe som passer til det.... og noe som ikke "alle" gutter heter nå om dagen.... Om det blir jente har vi navn klart, men ikke om det blir gutt.. Vi syns Siljan er veldig fint..... Men finner det bare skrevet med C i navnguiden.. Altså Ciljan.... Kan man bestemme skrivemåten selv??? Vil gjerne at begge barna skal ha S som første bokstav:) hihi
Mrs Gloomy er fødeklar! Skrevet 13. februar 2009 #2 Skrevet 13. februar 2009 Snorre. Det er fint, det :-)
@nneliten Skrevet 13. februar 2009 #5 Skrevet 13. februar 2009 Min første heter også Sondre Til gutt nummer 2 falt valget på Brede Gutten i magen skal hete Håvard Vi hang oss litt opp i at alle måtte ha navn som sluttet på -e, men fant ut at det viktigste var at vi virkelig likte navnet... S-navn jeg liker: Sigve Simen Sigurd
♡ Mors-lykke ♡ Skrevet 13. februar 2009 #6 Skrevet 13. februar 2009 Denne signerer jeg, og legger til at Sondre og Snorre klinger godt sammen ! (Men, skal man "kjefte" på begge samtidig kan det kanskje gå litt i krøll, hehe)
Silje med snuppa i magen <3 Skrevet 13. februar 2009 #7 Skrevet 13. februar 2009 Sigurd heter lillegutt i magen min Syns også at Vetle er et utrolig fint navn
Hera Skrevet 13. februar 2009 #8 Skrevet 13. februar 2009 Sigve, synes det er ett utrolig flott navn. Kunne fint valgt det selv, men her har pappa'en valgt navn, og det er også ett navn jeg likte veldig godt:0)
År og dag Skrevet 13. februar 2009 #9 Skrevet 13. februar 2009 Sondre er flott. Synes Sigve, Sigurd og Sivert passer til. Synes både Snorre og Sander blir for likt Sondre. Siljan har jeg litt mer problemer med, veldig mye mer feminint preg over det enn Sondre, som jeg oppfatter som mandig og staut. Du kan jo vurdere Simen og Simon, men ingen av disse slår helt an hos meg. Ble jo veldig nysgjerrig på jentenavnet ditt, ja! Lykke til!
potimor Skrevet 13. februar 2009 #10 Skrevet 13. februar 2009 Statistisk sentralbyrå har en fersk oversikt over de mest brukte navnene i Norge pr år. Se link: http://www.ssb.no/navn/ Man kan også søke på et navn og få vite hvor mange som heter det samme. Det er 6 menn/gutter som har Siljan som første fornavn, og 7400 menn/gutter som har Sondre som første fornavn. Lykke til med valget.
Eplejuice Fødeklar Skrevet 13. februar 2009 #12 Skrevet 13. februar 2009 Sander, Sivert, Sjalg, Ståle og Sølve, Flotte norrøne navn akurat som Sondre
Tomaten Skrevet 13. februar 2009 Forfatter #13 Skrevet 13. februar 2009 Tusen takk for masse flotte innspill Og ikke minst info om navnet Siljan, tenkte absolutt ikke sjekke SSB Hihi... Har sett masse på norrøne guttenavn på s... og det er så utrolig vanskelig,,,, Vi har faktisk vurdert Sivert også Syns det passer veldig godt til Sondre!! De som ikke er aktuelle er Snorre, Simen, Simon, Sander osv... Er så utrolig mange som heter det her vi bor... Ikke så lett med disse navna
Prinsesse-06,baby.mars-09! Skrevet 13. februar 2009 #14 Skrevet 13. februar 2009 Hei. Har tre fine navn men de begynner ikke på s! men passer til Sondre.Gammle norske navn. Onar,Viljar og Hogne:) Lykke til med valget:)
heg75 Skrevet 13. februar 2009 #15 Skrevet 13. februar 2009 Har ett ikke s-navn som passer jeg også...Mikal
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå