Gå til innhold

Vi skal i bryllup til sommeren når beibi er 1 - 1 1/2 mnd...


Anbefalte innlegg

Skrevet

Mannen min skal være forlover, så vi blir vel sittende på "hovedbordet"... Skal visst ikke være så stort bryllup... Hennes familie er fra Chile. Hvordan skal jeg gjøre det med amming? Kan jeg med en ammetopp diskre amme henne ved bordet, eller bør jeg gå et annet sted?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

kan du ikke høre med bruden om deres kultur om dem tillater noe slikt, men siden dere skal sitte ved hovedbordet så er vel alle øyne rettet mot dere. Så om du ikke liker at alle glaner på deg så kan du heller gå bort og amme i fred og ro.

Er ikke alle som setter pris på at en slenger frem en pupp under middag og ammer....

Skrevet

Vi skal også i bryllup akkurat en måned etter babyen er født.

Men jeg tenker som så at hvis vi tar med babyen kommer vi til å ta en del av oppmerksomheten fra brudeparet.

Det ville være utrolig dårlig gjort da dette er deres dag.

Det vil jeg ikke, så tenkte at moren min kan være barnevakt. Hun bor i nærheten og skal hjelpe oss den første tiden, så hun vil ikke være fremmed for babyen.

Hvis det var jeg som skulle gifte meg tror jeg at jeg hadde blitt lei meg hvis noen kom med en nyfødt baby alle skulle kikke på og dulle med store deler av kvelden. Og ikke minst lyden av babyskrik mens folk holder taler osv.

Jeg syns du burde tenke deg godt om før du tar med babyen i bryllupet.

Skrevet

Spørr bruden om hva hun syntes og ikke..

vi var i bryllup når lillejenta vår var 3 uker gammel,..hun fikk pupp under middag.kaffe osv osv..spesielt under taler..hehe...

Brudeparet vet jo som regel at man venter barn i god tid før bryllupet..og hvis de da har noe imot at man har med barnet burde de ha revurdert hele forlovervalget.

Men det er jo som regel et sted hvor du kan sitte litt mer "skjult" å amme om det er noe de skulle ønske...

Men du skal være stolt over barnet ditt samt stolt av ammingen.. :D

Snakk med henne..det meste ordner seg...kan jo også bare spørre om hun har planlagt noe iforhold til sitting..kan jo si at det hadde vært flott om dere kunne sitte et sted hvor det ikke ville ødelagt for mye å hadd en vogn stående ikke så alt for langt unna f.eks?

 

 

Skrevet

Beklager å si det men sier seg vel selv at du burde gå et annet sted og amme.Det er jo tross alt et bryllup du skal i.Det er jo brudeparet som skal være i fokus.

Skrevet

Hadde selv gjest med baby i mitt bryllup... Ja, folk tittet og dullet med denne babyen, men følte ikke oppmerksomheten ble borte... Vi har spurt brudeparet og det var greit for dem! Jeg vil ikke ha barnevakt for babyen i en hel dag når den er så liten! Skal noen passe vil det ta minst 1/2 time kjøretid en vei, og det er uaktuelt. Barn er invitert.

Skriker babyen er det jo bare å forlate rommet...

 

Men puppen hadde ikke blitt "slengt ut", jeg kunne fint koblet baby til puppen uten at noen ville sett noe som helst... Men vi kommer til å høre med brudeparet hva de føler ang ammingen...

Skrevet

Jeg bare lurer på hvorfor dette er ett spörsmål?

 

Klart at du går ett annet sted å ammer, det finnes alltid mennesker som reagerer både positivt og negativt til "offentlig" amming. Og da er vel ikke akkurat en bryllupsdag dagen til å teste noens grenser!?

Skrevet

Klart du tar med deg barnet ut og ammer et annet sted. En sitter ikke ved hovudbordet og ammer, og jeg har virkelig får sperrer på amming:) Tror ikke det bare er chilenska familer som kan reagere på det, og jeg hadde ikke tatt sjansen på at det ble "snakkisen" i ettertid. Var selv i bryllup med en så liten en, og mamma hadde barnet under middagen siden jeg satt med hovudbordet. Jeg gikk diskret ut for å amme.

Skrevet

Kjære vene. Om du ammer diskret så er det ingen som ser forskjell på om du ammer eller om du bare holder barnet i fanget. Du kan evnt bruke en ringslynge og ha på deg den, med barnet sovende liggene inni.. om hu våkner kan du da bare vippe ut puppen, bak slynga og amme. Ingen vil se noe som helst. Du trenger jo ikke plinge i glasset..kremte å be om tillatelse til å amme først!

 

Jeg hadde en ammende mor i mitt bryllup og jeg følte ikke meg trua av litt pupp under talene altså. Hun amma bak et teppe. Og amming er natulig og flott! Om noen andre mener noe annet får de la være å se da.

 

Nei, sleng ut puppen du Pike27! :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...