kei80 Skrevet 12. februar 2009 #1 Skrevet 12. februar 2009 eller er ikke dette noe rutine? Når er det vanlig å være moden da?rett før termin? mange sprøsmål som surrer her hehe!lenge til jordmortime her:)
Hakkamella Skrevet 12. februar 2009 #2 Skrevet 12. februar 2009 Hos meg ble det ikke sjekket før jeg var på kontroll 2 dager over termin da jeg trodde jeg lekket fostervann. Det er ikke vanlig å sjekke modning utenom overtidskontroller og sånt.
helhalhalo Skrevet 12. februar 2009 #3 Skrevet 12. februar 2009 Her sjekker de ikke før på overtidskontrollen 14 dager over termindato. Om du har en fastlege elle jm som syns det er greit så har man jo muligheten før. Det hadde definitivt ikke jeg. Oppi der skulle de ikke før 14 dager over nei!!
Mayken Skrevet 12. februar 2009 #4 Skrevet 12. februar 2009 Jeg går til kontroll hos jordmor, og jeg spurte henne i dag om hun kunne sjekke meg fordi jeg har hatt så mye murringer, kynnere og nedpress. Hun har ikke villet gjøre dette før i dag og nå er jeg 37+2.
Collet :) Skrevet 12. februar 2009 #6 Skrevet 12. februar 2009 Har du en jordmor som vil og en "grei grunn" så kan du fint bli sjekket for modning tidligere også. Jeg ble sjekket fra uke 35 forrige gang da min mor hadde to styrtfødsler i hhv. uke 36 og 37. I tillegg hadde jeg ekstremt med kynnere og modningssmerter (mente jeg da!). Og jeg hadde rett for fra 35. uke hadde jeg tegn til modning, slimproppen løste seg sakte men sikkert opp og kom ut litt etter litt og fra uke 36 begynte livmora å flate seg ut og jeg gikk lenge med 1 og 2 cm. åpning. Etter den sjekken i uke 35 ble jeg sjekket hver uke. Og det var litt greit synes jeg. Allikvel gikk jeg på overtid med 5 dager, men det endte i styrtfødsel på 45 minutt...! Denne gangen ba jeg om det samme, er i 36. uke nå og ble sjekket her om dagen. Livmorhalsen har begynt å flate seg ut, ca. 1 cm. igjen, men er ennå hard og ikke moden i den grad. Ca. 1 cm. åpning, men det er visst vanlig med andregangs. Det har kommet litt slim et par dager, og jeg har de samme sterke kynnerene og smertene som sist. Så alt virker helt likt som sist! Itillegg er hodet allerede festet... Så bare be om en sjekk om du vil! Noen jordmødre er litt strenge på det da men.. De er veldig forsiktige og det gjør ikke vondt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå