noche Skrevet 12. februar 2009 #1 Skrevet 12. februar 2009 Lurer på om det er noe for meg, hadde vært greit med andres erfaringer...har ett barn selv, litt usikker på hvordan reasjonen blir, men tenker det er sundt å måtte dele litt på mamman og pappan.... hvordan fungerer det sammen med familien? det vil bli aktuelt å passe et funksjonshemmet barn i noen helger/ og etter avtale.
-mammsen-fikk tulle 060606 Skrevet 12. februar 2009 #3 Skrevet 12. februar 2009 Me hadde ein barneversunge tredje kvør helg. Ungane mine var da litt over 2år og nyfødt. Ungen me hadde var da 11-12år og det fungerte veldig bra her. Det var ikkje snakk om fysiskutviklingshemma el noko, eit heilt vanlig barn som var heilt utrulig. Gutten min snakkar om han enda og me møter han av og til. Han budde hos søstra mi men faren tok han ut derfra etter litt over eit år. Da slutta også avlastninga me hadde. Veninna mi har to ungar til avlastning, den eine trur eg er der litt meire enn den andre. Dessa ungane er på alder med hennars ungar og det fungerar veldig bra. Dei er litt eldre da, 8-10 år. Og er til dels litt meire å ta seg av enn sine egene men igjenn ikkje fysiskutvilkingshemma. Det kjem heilt sikkert til å gå bra, eg har lura på om me skal melde oss til bv ein gong til, blir ein anna del av fylke enn den første, men me har per i dag ikkje rom til det. Må vente til me har fått rydda det som skal bli rommet til guttungen slik at han da kan sova hos søstra si når me evt har ein til her. Men eg vil jo helst ha han me hadde da, men det går ikkje bv med på.......men me skal ha han på besøk ei hæg!! Det har gutten min "forlanga" og eg syns det er heilt greit, eg gjer jo ikkje detta for pengane sin del da
Dotten Skrevet 12. februar 2009 #4 Skrevet 12. februar 2009 Vi er ikke avlastere med besøkshjem hver 3. helg gjennom barnevernstjenesten. Denne gutten er 2,5 år og snuppa vår er litt over 3 år. Vi har gjort dette i litt over ett år nå, og det går stort sett bra. Litt småkrangling, men ellers er de gode venner, selv om de er svææært forskjellige i utseende.. he, he. En brun og en hvit Snuppa vår har i hvert fall godt av å måtte dele leker o.l. med noen andre, da hun er en smule bortskjemt av oss ja Ønsker deg lykke til uansett om dere blir avlaster for et funksjonshemmet barn, eller ev. besøkshjem for et barn som trenger det!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå