Anonym bruker Skrevet 10. februar 2009 #1 Skrevet 10. februar 2009 Har jo ikke akkurat tenkt å være "dritings" under fødselen heller da...
Anonym bruker Skrevet 10. februar 2009 #2 Skrevet 10. februar 2009 Ja, jeg ble pissefjern, men så fikk jeg så mye jeg ville da... siden jeg lå i kø, for å keisersnitt!! Men er en laaaaaaang periode jeg ikke husker en dritt fra!
Anonym bruker Skrevet 10. februar 2009 #3 Skrevet 10. februar 2009 Merket ingen ruseffekt av lystgassen. Brukte lystgass som smertelindring i tolv timer og var aldri ruset.
Anonym bruker Skrevet 10. februar 2009 #4 Skrevet 10. februar 2009 Nei ikke det spor. Tror ikke det har noe mer effekt enn placebo. Har hørt mange si det ikke har noen effekt. Men super du like mye like lenge som meg så kaster du opp. Gjorde jeg men merket ingenting ellers.
Anonym bruker Skrevet 10. februar 2009 #5 Skrevet 10. februar 2009 Jeg fikk en slags rus på slutten. Men varte ikke lenge av gangen. Lo og tullet med de andre, fungerte kjempefint med nr 2, 3 og 4. Akkurat perfekt for å orke smerten. Med førstemann ble jeg bare kvalm og uvel.
Gleder_oss m. komplett familie Skrevet 10. februar 2009 #6 Skrevet 10. februar 2009 Jeg ble susete og kastet opp! Holdt på i maaaaaaaange timer da!
Anonym bruker Skrevet 10. februar 2009 #7 Skrevet 10. februar 2009 Jeg ble susete ja! Gikk og tralla for meg selv på gangen! Hadde sjekka opp en flott,ung lege MENS mannen min så på!Beste byturen jeg noensinne har hatt!Og billig også Synd det ble slutt på det når ungen kom...
Anonym bruker Skrevet 10. februar 2009 #8 Skrevet 10. februar 2009 Hvis du bruker den riktig merker du ikke rusen. Jeg tok maska foran fjeset når jeg kjente at rien startet, så fjernet jeg den når jeg kjente at jeg var over "toppen". Hvis jeg var for sen å legge maska foran mistet jeg smertelindringseffekten, og var jeg for sen å fjerne maska ble jeg litt svimmel og kjente rusen. Men den går jo ut av kroppen igjen veldig raskt. Jeg synes det gikk kjempegreit å bruke lystgassen under åpningsriene. Den lindret både smertene og kvalmen min. Da pressriene kom trengte jeg den ikke lenger, for det var ikke så vondt lenger da. Risikerte dermed ingen rus under selve fødselen og hadde en fin opplevelse helt ved mine fulle fem :-) Det som er bra med lystgass er at du kan jo bare prøve det, for funker det ikke bra, så er det jo ute av kroppen igjen etter kort tid!
Anonym bruker Skrevet 10. februar 2009 #9 Skrevet 10. februar 2009 Takk gud for lystgass sier jeg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Fikk det da jeg skulle ha tredjemann, rakk ikke annen smertelindring. Min beste fødsel, var ikke rusa, men litt fjern da jeg innhalerte. Blir "edru" så fort du tar maska vekk. Fikk ikke ha den da jeg skulle presse, så da var jeg helt klar og med! Anbefaler lystgass på det sterkeste!
Anonym bruker Skrevet 10. februar 2009 #10 Skrevet 10. februar 2009 Merket overhodet ingenting, verken rus eller smertelindring eller noe annet. Virker ikke på alle.
Anonym bruker Skrevet 10. februar 2009 #11 Skrevet 10. februar 2009 hehe..jeg ble så rusa at jeg klarte å flire på fødestuen:P deilig rus:) men lystgass er meget effektivt! tar vekk toppen av de verste riene, om du bruker det riktig:) klarte meg kun med lystgass:D
Matildesnusk + lille ups Skrevet 10. februar 2009 #12 Skrevet 10. februar 2009 Langt fra ruset nok ;-)
Anonym bruker Skrevet 11. februar 2009 #13 Skrevet 11. februar 2009 Ja, hadde det ikke vært for lystgassen, så tror jeg at jeg hadde tatt livet av noen! Da epiduralen ikke funka, var lystgassen min beste venn
SlitenÅtrøtt.. alltid & støtt Skrevet 11. februar 2009 #14 Skrevet 11. februar 2009 Jupp blei skikkelig på snurr:D
Let's hear it for the boys! Skrevet 11. februar 2009 #15 Skrevet 11. februar 2009 Jeg ble rimelig påseila til tider. Herlig følelse! Det varte ikke mer enn et minutt, maks. Men det hendte jeg måtte legge den fra meg litt, da jeg følte meg skikkelig dritings! Anbefales.
Anonym bruker Skrevet 11. februar 2009 #16 Skrevet 11. februar 2009 Merket ingenting jeg, det gjorde like vondt både med og uten. Kjente heller ingen ruseffekt.
Fullrulle86 Skrevet 11. februar 2009 #17 Skrevet 11. februar 2009 jeg ble bare sinnsykt kvalm og likbleik! Så kasta jeg opp. For å si det sånn, den maska skal aldri mer i nærheten av mitt fjes jaffal!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå