Bring_it_on!!:)) Skrevet 10. februar 2009 #1 Skrevet 10. februar 2009 Jeg er imot det.. Av flere grunner.. Men om det skal være lov med hijab så må det jo da også være lov og bære f,eks turban, og/eller andre gjenstander som viser hvilken tro man tilhører.. Hva mener dere om dette?? For eller imot? =)
Gjest Skrevet 10. februar 2009 #2 Skrevet 10. februar 2009 Kjør på. Jeg bryr meg veldig lite om det. Bær hijab eller turban, det er greit for meg. Jeg er usikker på om det vil være en fordel for de somvelger å bruke det, annet enn det rent religiøse aspektet ved det.
lucky_mom Skrevet 10. februar 2009 #3 Skrevet 10. februar 2009 Jeg er imot det. Er det ikke nettopp derfor man bruker UNIFORM..? For å ikke vise tilhørighet til spesikke religioner osv. Det blir som om en annen politimann krever å gå med Hells Angel lue til politiuniformen. Litt sykt eksempel, men det er det samme prinsippet.
Gjest Sekretøsa Skrevet 10. februar 2009 #4 Skrevet 10. februar 2009 Samme for meg hva de har på huet så lenge de gjør en god jobb!
Gjest Skrevet 10. februar 2009 #5 Skrevet 10. februar 2009 Er for, for, for. Hijab er ikke noe man bruker for å vise at man er muslim. Hijab er noe man bruker fordi det er upassende å vise håret, nærmest på lik linje med at det er upassende for oss å gå toppløs. Har svart på dette før og sider det igjen: tror ikke dere som er i mot har sett på fordelene med å tillate bruk av hijab. Integrering, mange flere som vil kunne kontakte politiet og økt respekt av politiet generelt. Klarer Ikea å lage uniforms hijab, så klarer vel staten Norge det også. Og til dere som sier at uniformen skal være religionsnøytral, den er ikke det nå, så en hijab fra eller til skader ikke.
lucky_mom Skrevet 10. februar 2009 #6 Skrevet 10. februar 2009 Er den ikke det? Bare nysgjerrig, har ikke tenkt over det. Har den noe reliøst i seg?
brooklyn Skrevet 10. februar 2009 #7 Skrevet 10. februar 2009 Jeg ser ikke helt problemet. Det er snakk om 1 person som ønsker å bruke hijab, som ikke engang er patruljerende politi. Om politiet skal gjenspeile mangfoldet i samfunnet, må man også se det faktum at mangfoldet er forskjellig. Det er ønskelig at man skal ha representanter fra alle "lag" i samfunnet, også innvandrere. Da må de også få lov til å bruke hijab. Jeg tror det er mange som knapt vet forskjell på hijab og på burka. I London er det lov å bruke hijab, og to (2) politikvinner bruker det. Det er også lov i Danmark og i Sverige. Der er det ingen som bruker det. Man bør ikke ta helt av i denne saken..
Gjest Skrevet 10. februar 2009 #8 Skrevet 10. februar 2009 Var på nyhetene for en tid tilbake, er kristne symboler i det emblemet som er bla på lua.
Gjest Skrevet 10. februar 2009 #9 Skrevet 10. februar 2009 På noen av motstanderne kan det virke som hele politistyrken kommer til å ende opp med full "muslimsk" mundur...
Gjest Skrevet 10. februar 2009 #10 Skrevet 10. februar 2009 Ja, bare vent. Om noen måneder er det hijab på majoriteten av politifolk
Bring_it_on!!:)) Skrevet 10. februar 2009 Forfatter #11 Skrevet 10. februar 2009 Jeg er langt ifra redd for det selv.. Jeg vil like lite at det skal være synlige kors på draktene som at det skal være hijab.. Jeg synes de skal være nøytrale og like uniformer for alle.. Og det blir jo litt som det ble sagt i nyhetene tidligere i dag.. Hva med samelue?? Skal det være lov.. Skal man kunne bruke hijab så vil det også måtte være mange andre plagg som burde ligge åpen for diskusjon..
brooklyn Skrevet 10. februar 2009 #12 Skrevet 10. februar 2009 Fikk invitasjon til en nei-til.hijab-i-politiet-gruppe på facebook. Angret i det sekund jeg gikk inn der. Skulle tro det var som du sier, Teline og kakemonsternoedama, at m tre uker går alle med hijab, turban og burka.... Blir sprø.
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 10. februar 2009 #13 Skrevet 10. februar 2009 jeg syns det burde være lov. har hørt mange si at det kan virke provoserende, men det blir litt som at lesbiske ikke burde kunne få barn, fordi noen mennesker mobber barn av lesbiske.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå