CaMeLiA ♥ er mamma til to ♥ Skrevet 10. februar 2009 #1 Skrevet 10. februar 2009 jeg har "bare" to aborter bak meg, en ma og en sa, så har ikke blitt utredet, men var hos hudlege på colusseum klinikken i dag pga noe helt annet, jeg har nemlig klødd en del på hender og føtter. legen studerte hendene og føttene mine nøye og jeg fortalte også om abortene og at jeg er gravid på ny. Han mente at abortene og kløen har en sammenheng, og viste meg også et slags mønster av blodårer (vet ikke en bedre måte å forklare det på)som jeg har på armene. dette i tilegg til abortene kunne visst indikere at jeg har dette syndromet(samme som hughes syndrom??) som kan føre til blodpropper i morkaken og til at jeg mister. han henviste meg videre til med.biokjemisk avdeling for diverse blod prøver og eventuelt til revmatisk avdeling om det viser seg at jeg har dette. jeg spurte om jeg ikke kunne få blod tynnende med en gang siden han mistenkte dette, jeg er jo fremdeles gravid, men nå er jeg iallefall livredd for å miste igjen! var visst ikke så enkelt å gi meg disse medisinene uten diagnosen først, er jo foreløpig bare en mistanke.. så nå går jeg bare rundt å er redd, har lest litt på nettet, og det er jo ikke akkuratt oppløftende. noen som har dette som kan forklare meg litt hvordan det fungerer i praksis i et svangerskap? har jeg ennå en sjanse i dette svangerskapet? så mange spørsmål som svirrer i hodet mitt nå. fatter ikke at legen min ikke har nevnt dette for meg tidligere.. har prøvd å legge denne ut både på kompliserte svangeskap og skravlesiden, men ingen respons, så prøver her inne
Gjest Skrevet 10. februar 2009 #2 Skrevet 10. februar 2009 Jeg vet dessverre ikke noe det du beskriver her. Ville bare sende den varme tanker og gode ønsker videre. Det er jo bra at det ble oppdaget nå da, slik at det kanskje er en mulighet for å unngå en SA/MA. Håper alt går bra. Lykke til!
mymy Skrevet 10. februar 2009 #3 Skrevet 10. februar 2009 Ville bare tipse deg om å gå inn på "ufrivillig abort". Der er det ofte flere med ulike erfaringer mht abort.
Mammaen til Daniel og Ida :O) Skrevet 11. februar 2009 #4 Skrevet 11. februar 2009 Hei. Jeg har nettopp fått konstatert dette syndromet. Jeg har mistet 3ganger 2 i tidlig sa og en i ma da embryo ikke fikk nok næring grunnet koaguleringsfeil i blodet. Da sluttet det å vokse i uke5 eller 6, selv om hjertet banket. Jeg er nå gravid på ny og går på blodfortynnende, samt crinone. Jeg tar en sprøyte Fragmin og en pille Albyl E som jeg skal ta hele svangerskapet. Er nå i uke 8 +6, og alt er bra med den lille. Så om du har dette syndromet er det blodfortynnede som hjelper. Tror det tok ca 3 uker jeg før jeg fikk svar på den prøven. ( Tok så mange). Hvor langt er du på vei?
CaMeLiA ♥ er mamma til to ♥ Skrevet 11. februar 2009 Forfatter #5 Skrevet 11. februar 2009 takk for svar alle sammen:) jeg er 8+1 i dag. det er rundt denne tiden jeg mistet begge de forrige gangen også så er fryktelig nervøs akkuratt nå. fikk beskjed om at prøvene mine var klare på mandag,(tok 10 forskjellige prøver) men kanskje også på fredag. jeg hadde en ma i sommer som ble oppdaget ue 10, embryo hadde dødd i uke 8. andre gang var jeg på ul pga blødning, og ble satt fra 8 uker til 6+4, visste dette ikke stemte selv om hjertet slo, og mistet en uke etter. var på ul i uke 6 denne gangen pga blødning og så bankende hjerte da. har ikke blødd siden. ringte legen i dag for å få time uansett utfall på prøvene, og fikk ikke time før 20 feb!? synes det er lenge å vente hvis jeg har dette syndromet, da bør jo behandlingen starte med en gang? er jo relativt stor sjanse forå miste igjen om jeg har det uten behandling. fikk også beskjed om at jeg skal henvises til revmatolog. har ikke peiling på hva denne sykdommen er for noe uten om det jeg har lest på nettet selv, synes alle har vært urolig dårlige til å informere, spesielt fastlegen min. men om jeg har antifosfolipid syndrom så er det iallefall mange brikker som faller på plass for min del.. er bare utrolig frustret akkuratt nå..
Mammaen til Daniel og Ida :O) Skrevet 12. februar 2009 #6 Skrevet 12. februar 2009 jeg hadde bare lett forhøyede verdier. Så eneste jeg må er å bruke blodfortynnende i graviditeten. Ellers trenger ikke jeg å tenke på dette.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå