Tiriltutta Skrevet 10. februar 2009 #1 Skrevet 10. februar 2009 Hei jenter, Noen som har hørt noe om boblebad og tidlig graviditet? Jeg vet at man frarådes det når man er godt på vei, men jeg er bare i uke 6, og skal på tur til et sted med boblebad neste uke.. Noen som vet noe eller evt. har noen artikler å referere til?
snuffe Skrevet 10. februar 2009 #2 Skrevet 10. februar 2009 Offentlig/felles boblebad er frarådet hele graviditeten. Ikke bare på grunn av temperaturen (som ikke har så mye å si tidlig), men også på grunn av bakterienivået. Har ingen skriftlig kilde, men fikk beskjed om dette på fertilitetsklinikken vi har brukt.
Jente 2 år, gravid igjen:) Skrevet 10. februar 2009 #3 Skrevet 10. februar 2009 Hei! Jeg har lest at man skal være forsiktig med veldig varme bad og badstu tidlig i graviditeten, for hvis du blir overopphetet kan dette skade utviklingen av embryoet. Har lest dette i en svangerskapsbok jeg har. Men det går sikkert bra bare du ikke sitter i badet så lenge at du koker:) Er usikker på det med offentlige bad, bakterier og sånt..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå