Gå til innhold

Lille Jonas kom til verden 01.02. Fødselshistorie-igangsetting-stjernekikker


Anbefalte innlegg

Skrevet

14 dager på overtid kl 09 lørdags morgen ruslet jeg inn på sykehuset. Der målte de fosterlyd og rieaktivitet i 30 min på meg. Så satte de inn en modningstablett.

 

Merket igrunn ingenting annet enn litt kynnere.

kl17 satte de inn en modningstablett til. Etter 20 min begynte jeg å merke at kynnerne ble sterkere og regelmessige. Jeg var helt lukket fortsatt, men mer moden.

kl 01 på natta ble jeg lagt inn på en fødestue for å sove og fikk 3 valergan og en sprøyte med noe jeg ikke helt husker hva var. Men det skulle garantert få meg til å sove selv om jeg hadde smerter. For dette var ikke rier. Jeg hadde fortsatt ingen åpning.

kl 03 hadde jeg ikke fått sovet et sekund og smertene økte pluttselig veldig på. De sjekket meg og jeg hadde 1 cm åpning. Lystgassen ble skrudd på og jeg prøvde det litt. Men la den ifra meg.

 

Jordmor kom inn og sjekket meg iblant. Og kl 06 ringte jeg etter jordmor og sa at NÅ ville jeg ha noe smertestillende for det gjorde vondt.

Hun måtte sjekke meg først for å se om jeg hadde nok åpning til at de kunne gi meg noe smertestillende.. Jeg hadde 4 cm. Og hun ga meg litt fenatyl.

Noe som gjorde at jeg sovnet mellom hver rie, og jeg ble svimmel, men det hjalp ikke mot smertene mine. Lystgassen ble skrudd på og jeg begynte å puste meg gjennom riene med masken trykt på meg.

rett etter dette tok jordmor vannet mitt ca kl 06.50.

 

Da haglet det på med VONDE rier. Og jeg spurte etter Epidural.

Utrolig vanskeligt å sitte oppreist i senga mens riene hagler på og de skal sette masse stikk i ryggen på deg!! Men Epiduralen ble satt og var klar kl 08.00 Og da fikk jeg en utrolig pressetrang!

Jordmor skvatt til og ble forbauset.

Det var bare å presse på fikk jeg beskjed om. All smerte forsvant. Føltes bare som at jeg måtte bæsje noe helt sinnsykt!!

 

Etter ca 20 min med pressrier sa jordmor at hun måtte ta han med sugekopp, for hjertelyden var ikke god. Først skulle jeg prøve å skifte stilling for å se om det hjalp, og det gjorde det.

 

Det er en stjernekikker sa jordmor. En ekte stjernekikker, det er derfor det tar så lang tid..

Etter en del flere pressrier sa hun at hun måtte klippe meg. Og jeg sa at jeg skal ikke klippes!! Overhodet ikke!!

Da ringte hun på ei annen jordmor som kom og dyttet med albuene på magen min mens jeg presset. Og jammen kom han ut!! Herlig følelse!!

 

Måtte sy et sting.

Alt i alt så var det ikke så ille, men tror det var epiduralen som hjalp meg..

Han var 37cm rundt hodet, 52 cm lang og veide 3760g. Det er vel ikke så altfor stort til å være 15 dager på overtid vel? Verdens nydeligste gutt!!

Jeg har ikke blitt skremt fra å føde på nytt i alle fall..

Lykke til videre til alle dere her inne!! Et lite mirakel venter på dere!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

GRATULERER!!!

 

Skrevet

Gratulerer så masse med lille Jonas, og kos dere videre!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...