Anonym bruker Skrevet 5. februar 2009 #1 Skrevet 5. februar 2009 Sitter ungen deres rolig ved bordet når dere spiser? Sønnen min har begynt å tulle, løper mye rundt, og det blir så som så med spisinga.... Er dere veldig strenge på at de skal sitte rolige ved bordet? Og hva gjør dere for å få det til? Blir sinte? Bærer dem rolig tilbake igjen og igjen, som ved leggetid...? Jeg prøver å være bestemt på at han ihvertfall må smake på maten (ikke alltid så lett...). Men om han ikke liker det, så trenger han ikke spise opp
yasmina Skrevet 5. februar 2009 #2 Skrevet 5. februar 2009 Vi er strenge paa at de maa sitte, men ikke at de maa spise. Men somregel saa spiser de litt naar de foerst sitter det. Blir det voldsomt mye tull maa de forlate bordet, men faar da ikke opholde seg paa kjoekkenet mens vi andre spiser.
Micropus Skrevet 5. februar 2009 #3 Skrevet 5. februar 2009 Det er litt forskjellig. Stort sett så synes han (2 år og 2 mnd) det er stas når vi skal spise, og kommer løpende. Han sitter en stund, og da spiser han greit. Han spiser ikke alt på tallerkenen, men en del. Hvis han griser og tøyser, så tar vi mat/drikke bort. han orker ikke sitte så lenge, og tidligere så hentet vi ham tilbake og "tvang" han til å sitte. Det har vi sluttet med. Når han går, så spør vi om han er ferdig og sier takk for maten. Men forteller ham at vi skal spise ferdig, så han må vente med å få se TV eller leke med oss. Synes egentlig det går greit.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå