HokusPokus&Filiokus Skrevet 4. februar 2009 #1 Skrevet 4. februar 2009 Det ble nok ikke slik han hadde tenkt det når mamma sin gullklump ble storebror. Ikke nok med at babyen skriker, men jammen må mamma kose med henne også!! Den ellers så søte og snille gutten har utviklet seg til å bli et monster til tider. Han roper å skriker inne, og ørene henger mest til pynt. Han skal ha all oppmerksomhet hele tiden, og stakkars den som prøver å si han imot, og som regel blir det en del krangling og masing. Blir så lei av det! Vil ha tilbake god gutten min. Tips til hvordan taes imot med takk! Han er veldig snill med babyen, vugger og synger til henne, og slår ikke noen eller noe sånn, men han er så veldig sjalu. Prøver å la han ta del i alt, men det er ikke alt han kan gjøre heller. Og om natten syns jeg det blir litt feil å la han ligge i senga vår bare fordi babyen får ligge der. Da sover jo ingen godt! Ble litt langt og kanskje rotete, men håper noen gidder å lese/svare
susemor-3 små Skrevet 4. februar 2009 #2 Skrevet 4. februar 2009 Gratulerer med babyen:-) Prøv å la storebror få litt "alene-tid" med dere voksne. Gi han ekstra mye ros og oppmerksomhet nå. Jeg er enig i at han bør sove i sin egen seng. Våre to eldste må også sove for seg selv, selv om de "klør" etter å komme over i vår seng fordi babyen enkelte netter får ligge der. Men på morgenen kan han kanskje komme opp i store sengen og være med på å kose babyen.
HokusPokus&Filiokus Skrevet 4. februar 2009 Forfatter #3 Skrevet 4. februar 2009 Vi har alltid litt alene tid, mest med en av oss, og noen ganger begge, og da han kjempegrei, men så fort søster er der igjen snur han helt om og blir som en annen.. håper det går over tilslutt.. vil så veldig at de skal få et godt forhold til hverandre..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå