Gå til innhold

Noen m erfaring fra Kristiansand(SSK) sykehus?


Anbefalte innlegg

Skrevet

10 dager igjen til termin... og tankene beynner å svirre rundt. Har dere vært fornøyde m oppholdet på SSK? Er det ting jeg bør huske å ta med som de ikke har der. Ble ønskene deres ivaretatt? Hadde personalet den kunnskapen du følte du trengte og de bør sitte inne med? Tar alle tips og gode råd med takk!

 

Hilsen spent

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei.

Jeg har ikke født der enda, men jeg var innlagt en natt m rier etter at jeg fallt i trappa i uke 37.

De var utrolig flinke, fikk meg til og føle meg trygg, å var der med en gang jeg lurte på noe.

De ordnet alenerom til meg selv om de egentlig ikke hadde det (lett barsel åpnet dagen etterpå for de hadde steng i ferien eller noe sånn, så fikk jeg lov til å sove der selv om den avdelingen egentlig ikke skulle åpnes før dagen etter) , fikk en tlf jeg bare skulle ringe med en gang det var noe.

De er kjempe flinke der, men alle kan selvfølgelig ha en dårlig dag.

Men jeg har bare gode erfaringer derfra :)

De svarte på alt jeg lurte på å tok seg god tid.

Skrevet

Takk! Betryggende å høre. Lykke til videre!

 

Andre? :)

Skrevet

På fødeavdelingen har jeg vært veldig fornøyd.

Barselavdelingen synes jeg var så som så...

Første gang hadde de aldri tid hvis det var noe jeg lurte på. Hvis jeg spurte om hjelp, tok det minst en halvtime før de hadde tid, selv om de bare satt på pauserommet og så på tv...

Andre gangen fotfulgte de meg nesten fordi de ville vise meg rundt, selv om jeg sa at jeg husket godt hvor alle tingene var fra forrige gang.

 

Men greit nok altså, men jeg var glad jeg ikke trengte spesielt hjelp til noe.

 

Men hun som hadde kurs om amming (Ei engelsk ei) hun var skikkelig flink, det hadde jeg kjempeutbytte av. Så jeg anbefaler deg å få med deg det kurset. (Tror de har det mand-onsd-fred på barselavdelingen, på besøksrommet. Varer en time eller noe sånt)

Skrevet

jeg fødte det 2 barnet mitt der i 2003. utrolig fornøyd! jeg fikk epidural uten å måtte hverken krangle eller gråte meg til det. anestesilegen var utrolig dyktig! jeg kjente selvfølgelig at jeg fødte men smertelindringen var veldig veldig god! mye bedre enn på den første fødselen i allefall. var klar i hodet pga lite kjemping mot smertene. husker hele fødselen klart og tydelig:) veldig veldig flott opplevelse.

 

personalet var stort sett veldig hyggelig. møtte en snurpe men det var heldigvis hun som fulgte meg ut av sykehuset... når jeg fortalte at jeg var takknemlig og glad for at jeg fikk epidural når JEG trengte det(og ikke når andre synes man trenger det) så kom der en kommentarer om at "det skal jo gjøre vondt å føde... osv.

 

jordmoren under fødselen var utrolig grei. siden jeg var alene var hun inne hos meg stort sett hele tiden. kjempehyggelig dame. litt eldre-jeg klarer ikke helt tyde kortet med navnet hennes men det står jorid eller jofrid. barnepleieren var og skikkelig grei. de tok det veldig naturlig og pent at jeg kom alene- fikk litt ekstra omsorg uten å bli stakkarsligjort :) fikk full informasjon underveis. fikk se at de satte k sprøyten og de viste meg datostemplingen og slikt. ikkenoe tull med å sette den i full fart og i hemmelighet...veldig tillitsvekkende det synes jeg.

 

jeg fikk sove på føden noen timer- og ventet på at barnet skulle tisse- og dro hjem etter 16 timer ca. så jeg var ikke innom barselavdelingen.

 

lykke til :)

Skrevet

Fødte der for snart 8 år siden, og skal inn igjen i slutten av mars. Er veldig trygg og glad for at jeg skal dit igjen - hadde veldig gode opplevelser både på føden, barsel og nyfødtposten. Jeg ble tatt godt hånd om, og (snart) Storebror ble tatt godt vare på da han ble syk rett etter fødselen.

Ta kontakt med dem og avtal et besøk, så får du se dem og stedet, og de får se deg! Og ta med deg et ønskebrev til jordmor om dine tanker/ønsker/vil-ikke-greier - det satte de veldig stor pris på da jeg kom med det, hvertfall, og det har jeg tenkt å gjøre igjen!

 

Lykke til:-)

Skrevet

Takk for mange gode og beroligende svar! klem fra snart mamma;)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...