Anonym bruker Skrevet 31. januar 2009 #1 Skrevet 31. januar 2009 Jeg har bodd ganske lenge i utlandet, og har blitt litt bevisst på min egen kultur, og jeg synes rent ærlig talt at nordmenn er egoistiske, ihvertfall har vi en egostisk holdning. Vi fordømmer andre mennesker, fattige folk som søker seg inn i Norge og vil ha hjelp. Vi tror vi er bedre enn andre mennsker, dvs mer verdt. Vi prioterer oss selv, vår egen familie mer er noe annet. Vi liker ikke å dele ting med andre, og vi klager på ALT, når vi har det så bra. Håper noen er så ærlige som meg her, og kan si seg å være enig i dette her. Mener selvsagt ike at nordmenn er fæle mennesker, men synes vi har en ganske egoistisk holdning.. Synes denne var litt artig, skrevet av en klok ungdom: http://www.daria.no/skole/?tekst=9975
Anonym bruker Skrevet 31. januar 2009 #2 Skrevet 31. januar 2009 Jeg vet ikke hvordan utlendinger er, for jeg har aldri bodd i utlandet. Men jeg har inntrykk av at nordmenn er veldig raske til å dømme alle som ikke er akkurat like dem. Fremmedfrykt kanskje? Dessuten syns jeg at mange er altfor opptatt av hvordan andre er, hva andre gjør og hvorfor. Det blir liksom forventet at alle skal ønske det samme for seg og sine. Eksempel: en nabo her valgte å være hjemme med barnet sitt til det var 3 år, uten lønn, pappaen jobbet. Hun ble snakket mye dritt om, kanskje var det misunnelse? Hun fikk iallefall høre at hun var lat og egoistisk... Syns nordmenn er trangsynte, jeg.
Anonym bruker Skrevet 31. januar 2009 #3 Skrevet 31. januar 2009 hvis du synes alle nordmenn er sli, så ja, da er jeg uenig.
Anonym bruker Skrevet 31. januar 2009 #4 Skrevet 31. januar 2009 Er saa enig, saa enig!!!! Jeg har bodd i utlandet i mange, mange aar naa, og gruer meg til ett hvert besoek hjem for det er rett og slett ukoselig! De fleste eier jo ikke normal folkeskikk, og er fryktelig egosentriske! Koekulturen er ikke tilstede for fem oere! "Foerst meg selv og saa min neste, hvis det er til mitt eget beste". Det virker som om nordmenn ikke aner hvor godt de har det! Norge er et vannvittig godt land aa bo i, og man er heldig som har ett saa godt sikkerhetsnett om man skulle falle i ufoere! Jeg blir ogsaa sjokkert over hvor uvitende folk er som ikke klarer aa skille flyktninger, asylsoekere, arbeidsinnvandrere og innvandrere generelt, men at de tar alle disse under samme kategori. Jeg tenker alltid for meg selv, tenk om den dagen da nordmenn selv trenger aa flykte og ikke faar hjelp... Om vaare barn trenger asyl, men blir nektet dette grunnet hudfarge, nasjonalitet eller religion? Da hadde pipa faatt en annen lyd! Jeg blir ofte sittende aa gape naar jeg leser innlegg her inne som "hvor hoey inntekt har dere i mnd?" Og folk svarer: 'huff, vi har bare 30 000 i mnd., men haaper paa bedre tider, er lei av aa snu paa krona". Men i alle dager? Jeg forstaar at folk kanskje har hoeye huslaan etc. men da lever man kanskje over evne! De fleste europeiske familier kan bare droemme om dette, og de klarer seg godt allikevel! Dette er bare litt av hva jeg irritererer meg groenn over! Men HI, jeg kunne ikke vaert mer enig!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå