Gå til innhold

Progestane eller Crinone? Hva er best? (Sorry, et evig sp.mål dette...)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Mener å ha lest at det er bedre suksessrate med Progestane...og at man får refundert dette av NAV mot et skriv fra legen/sykehuset.

 

Noen med erfaringer..?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Progestan inneholder mer progesteron enn Crinone. Hva som er best rent praktisk og minst kliss er litt som at smaken er som baken. Jeg foretrekker Progestan. Blir svært trøtt av Crinone.

Jeg fikk tilbakebetalt Progestan med et spesielt skriv fra klinikk (er noen år siden nå) med begrunnelse av at Crinone var prøvd uten ønsket effekt

Skrevet

Jeg foretrekker crinone, synes det var veldig vanskelig å få dytta på plass de progestan-kulene, og alt blir sånn klissete - og at man måtte ligge 30 min. etter innsett av de passa meg veldig dårlig. På Riksen får man progestan etter frys men crinone etter fersk, men man tar jo 2 doser crinone så hvorfor de gjør dette sånn vet jeg ikke.

Skrevet

Sikkert et dumt spørsmål det her men...:

jeg ser av resepten jeg har fått at jeg skal ha Crinone. Men først begynner jeg med Synarela nå på torsdag. Det er kun denne jeg har hentet ut. Hvordan fungerer Crinone og hva er formålet? Og når tar man dette?

Jeg er dessverre heeelt blank når det kommer til de ulike legemidlene...og håper at noen kan hjelpe meg!!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...