Gjest Skrevet 30. januar 2009 #1 Skrevet 30. januar 2009 onsdagen 4.feb.kl 0800 blir jeg igangsatt! pga styrt fødsel angst å mulig stort barn... stor ball me følelser surrer rundt i hode mitt nå.. 5dager til jeg får se babyn min :)
litaita Skrevet 30. januar 2009 #2 Skrevet 30. januar 2009 oooh:D missunne(A) hehe.. å jeg har hele 47 dager igjen:/
Gjest Skrevet 30. januar 2009 #3 Skrevet 30. januar 2009 gleder meg masse til å treffe "lillesøster" i magen.. bare 5dager igjen...!!
klorin Skrevet 30. januar 2009 #4 Skrevet 30. januar 2009 Hei! Jeg hadde også rask fødsel sist og gruer meg veldig til neste fødsel. Hvor lang tid tok det for deg sist? Hva slags argumenter brukte du får å bli satt i gang? Hvilket sykehus skal du på? Jeg ønsker også å bli satt i gang. Skal høre med jordmor neste gang jeg skal dit.
Gjest Skrevet 30. januar 2009 #5 Skrevet 30. januar 2009 min første fødsel skjedde slik: Jeg skulle bare snu meg i sengen da jeg kjente en knipp nedentil gikk opp på do å fant slimproppen i trusa.. d var ingen tvil.. stor slim klump.. klokken var da halv 6 om morgenen.. å jeg var en uke over termin.. d sildret litt vann så jeg ringte føden.. fikk beskjed om å ta d me ro at d ville ta laaang tid men kunne få komme inn på en sjekk om jeg ville..etter jeg la på begynte jeg så smått å kjenne noen tak men var ikke noe vonde.. vekte samboer å vi begge fikk tatt en dusj.. Han litt sur å gretten å var sikker på falsk alarm .. men vi dro på sykehuset 5min me bil.. å da kom riene i ett å jeg ble kvalm.. kom på sykehuset kvart på sju.. å ventet en evighet på jormor skulle ta i mot meg..(føltes slik ut) men rundt 7 kom jeg inn til ei jormor som ikke tok noe hensyn at jeg hadde d såå vondt ¨å hun ville ha meg ned på benken får å registrere riene.. kom meg ned på benken.. men da plutselig fikk jeg press trang.. å da våknet jormoren til! dro av meg buksa å trusa å da kjente hun hode.. hun fikk litt panikk å ringte alle alarmer å fikk trillet meg inn på en føde stue å fikk meg over i ei seng å da var d bare å presse.. klokken 0729 kom vår prinsesse til verden 4260g 52cm.. altså ca 2 timer fra da jeg våknet.. Under fødselen ble jeg såå redd å klarte ikke helt å jobbe med riene heller imot.. jeg var så redd.. så mine argumenter var styrt fødsel å angst å mulig stort barn.. Skal føde på St.Olav. ja du får høre med jordmor..men hør om du kan få snakke med en fødselslege ang forrige fødsel.. alle jordmødrene jeg snakket med syns at d var bedre at ting startet normalt.. fortalte meg ka jeg skulle gjøre hvis d ble en hjemme fødsel (ble ikke mindre nærvøs av d nei!) lykke til!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå