Gå til innhold

Sædprøve...+ div


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei

 

Sambo har akkurat fått inkalling til sædprøve på sykehuset. der står det at han må avstå fra sex/onani i 2 dager før prøven avlegges og at det ikke har gått mer enn 5 dager siden sist samleie eller noe i den dur....

 

hvorfor kan det ikke være lengere siden sist samleie/onani?

vi har nemlig tenkt at denne mnd så skal vi spare oss til el slik at han har mange friske...men så tenkte vi at siden det sto slik i brevet...så kan det jo være fordi sædkvaliteten kan også bli dårlig om man går for lenge??

 

noen som vet??

blir den dårligere om man venter en uke eller no??

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei hei! Min samboer var og tok sædprøve for en uke siden og han fikk samme beskjed som dere. Det som er grunnen til at man skal avstå fra onani/sex de 2 dagene før, er nok at han skal ha et visst volum med sæd før man tar denne prøven. Det er mulig at ikke alle klarer å produsere nok hvis ejakulasjon skjer etter det tidspunktet..

Er ikke sikker, men det er det som er mest logisk for oss:) Lykke til!

Skrevet

oi:) hvordan var det lissom??

står at vi får svar 2 uker etter tatt prøve...har dere fått svar noe før eller??

 

tror du sæden blir dårligere om man går en uke uten sex foresten?? burde jo bli fler friske jo lengere man går??

 

takk for raskt svar foresten:)

Skrevet

Min kjære syntes det var helt forferdelig å ta den prøven (det bør du vel kanskje ikke si til din partner..hehe)..men hva gjør man ikke for å få en liten en:) Ja det stemmer at det tar 2 uker før vi får svar fra vår lege, men at han kunne dra dit selv og få svar om han ville ha det før.

Man skal ikke gå for lenge uten utløsning for det påvirker vel sædkvaliteten negativt. De har sikkert forsket på det siden de har kommet frem til at det kun er de to siste dagene man SKAL være avholden.

Åh jeg er så spent på den prøven.. har forresten tatt blodprøver som vi skal få svar på samtidig.. er så utålmodig nå:P

 

Skrevet

samboeren min har også tatt dette.ikke hos fastlegen,men hos min gyn. han fikk også beskjed om at man ikke kan ha sex på så og så mange dager,og ikke onanere på 2 dager. han syns ikke dette var så ille,siden vi ordnet dette selv hjemme;) han leverte prøven hos gyn,og fikk svaret med engang:) og alt var veldig bra:)

Skrevet

Fikk dere tatt det hjemme?? Ja det får man si.. Vi ble henvist til riksen og fikk beskjed om at han ikke kunne ta det hjemme da vi bor for langt unna (ca en kort halvtime).. Tror nok han hadde hatt en bedre opplevelse om han fikk tatt den hjemme..men men, nå er den vel overstått.. Bare uutholdelig lenge å vente på svar:(

Skrevet

usj...jeg haaater å vente...bah....men men, ser vi er fler i samme båt hehe...hvor tidlig kunne han få svaret på sykehuset da??

 

ja det var det jeg tenkte...at om man går for lenge fra utløsning til utløsning, så kan det virke negativt...hvor lenge snakker vi da mon tro??

 

takk for at dere alle har svart meg så raskt:)

Skrevet

nå har jeg hatt en del kontakt med gynekologen min i 08,så den siste gangen jeg var der,skulle jeg få pergo. og da må jo han også testes.dette var en av de siste dagene i uka,så han fikk bare beskejd om å komme ned dit mandagen etter med prøven,og vente på svaret.tok ikke lange tida..

han hadde nok syntes det ville vært litt annerledes om han fikk gjøre det hjemme ja;)

lenge siden han tok testen da? veldig kjedelig å vente på sånne svar ja!

Skrevet

Har hørt at det beste er å ha sex annhver dag- hver 3. dag ca..

Skrevet

Han tok testen forrige onsdag så har bare gått en uke:( blæ.. Utrolig hvor tregt tiden går når man venter på noe. Oki så du fikk pergo for å få igang disse eggene:) Innimellom sp trenger de et skikkelig spark.

 

Han kunne sikket fått svaret i dag, men da måtte han ha møtt opp der personlig og de stenger vel kl 10. Når man jobber så er det ikke så lett å bare troppe opp. Dessuten så venter jo jeg på blodprøvesvarene mine så da tar vi begge i slengen. Håper det er gode nyheter i vente:)

Skal kalles inn til lapraskopi en gang i snar fremtid.. huff, gruer meg til det!

Vet ikke hvor lenge man bør vente med å ha utløsning.. men det beste er vel å ha det jevlig.. sikkert for å stimulere produksjonen av nye og spreke svømmere så ikke de gamle okkuperer plassen:P

Skrevet

Vi tok prøven på riksen for 3år siden, og jeg var med hehe... Vi gjorde det på dassen der, i et veldig lite rom hehe.. men det var mye bedre for mannen min enn å sitte på et rom med masse pornoblader.

Skrevet

Hvor lenge har dere prøvd? Vi har prøvd 6 mnd nå, og før det 4 pp og 1 sa... Tror dere at jeg også bør få sjekket mannen min og meg hos lege?......Kan man gjøre det på et vanlig legekontor, og at man ordner det hjemme?....

Skrevet

Hehe.. ja det var vel ikke så dumt. Min samboer syntes det rommet var helt forferdelig.. Og det er jo forståelig. Ikke lett å runke på kommando i så uopphissende omgivelser..jeg var litt redd for at han ikke skulle klare det, men det ordnet seg:D

Vi har prøvd i et års tid nå.. Har aldri klart å klaffe så lurer jo på om det er noe galt med en av oss. Selv om de sier at det kan ta opp til et år for friske par så syns jeg det er veldig merkelig at det ikke har skjedd noe.. Nå har det jo gått over et år:(

Skrevet

vi får følge hverandre litt da jenter:)

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...