saratussen Skrevet 27. januar 2009 #1 Skrevet 27. januar 2009 Hva spiller det for noen rolle så lenge du elsker navnet selv?? har ei på topp av lista og en som ikke er der bryr meg katten så lenge jeg styrer ubda navna som jeg vet noen andre i dette skolekullet skal hete!! men det er sror forskjell på by og bygd!!
Helene <3 Sarah&Anniken Skrevet 27. januar 2009 #2 Skrevet 27. januar 2009 Har ei som topper lista selv jeg, men jeg må si jeg ikke liker det særlig.. At man synes navnet er fint er jo i og for seg god nok grunn til å velge det, men selv synes jeg man mister litt individualitet hvis man ender opp som en av ørten som har det samme navnet.. Stor forskjell på by og bygd som du sier, men det er jo lov å være litt opptatt av at barna slipper å "dele" navn med så mange uansett. Men det er da ingenting å bli så forbannet over
Ksenia & Anjem Skrevet 27. januar 2009 #3 Skrevet 27. januar 2009 Jeg ble glad da ingen av sønnene mine var det..Men har en mistanke om at yngstegutten sitt navn er på vei rett opp til poppis land
♥ Miss Fat ™ ♂ + ♀ Skrevet 27. januar 2009 #4 Skrevet 27. januar 2009 Synes det spiller liten rolle. Og heller et poppis navn enn et hjemmelaget navn for å få det mest mulig spesielt.
Gjest Skrevet 27. januar 2009 #5 Skrevet 27. januar 2009 Kva namn ein velger får vere opp til foreldra sjølv. Men når ein bur på ein liten plass, og der er 4 eller 5stk i same skuleklasse(men kun 3 jenter), og 2heiter kristine og ei heiter kristina, så synest eg det er litt fantasilaust:P
Staark Skrevet 27. januar 2009 #6 Skrevet 27. januar 2009 Vi er hvertfall enige om at det viktigste er at foreldrene elsker navnet Selv er jeg glad for at mitt barns navn ikke står på listen, men jeg regner med at det kryper oppover innen få år, det har vært "ut" lenge nok nå. Jeg fulgte veldig med på navnediskusjonene da jeg lette etter navn til vår første, og det resulterte i at alle de her ti på topp-navnene ble forkastet fordi jeg ble drittlei de. Hver dag var det en ny tråd med nok et barn som fikk det eller det navnet,...ikke har dobbeltnavnene vært så utrolig fantasifulle heller, det er som regel to poppis-navn istedet for ett. Jeg var forresten på en leirskole blant 14 andre ukjente jenter da jeg var yngre, ELLEVE av de fjorten bar navnet Kristin/Christin..Skal tro om det er mange Emmaer eller Theaer som vil oppleve lignende i fremtiden
♂ 06+sept.pie = Ferdig! Skrevet 27. januar 2009 #7 Skrevet 27. januar 2009 Vi har med vilje styrt unna navn som var veldig i tiden, vil ikke ha et navn som det er stor sannsynlighet at mange andre i samme aldersgruppe har. Når det er sagt så har vi ikke hjemmesnekra navn for at det skal bli så spesielt som mulig heller. Vi ville ha et navn som ikke er så mye i bruk nå, men som ikke klinger rart i ørene på folk. Nå ser det dessverre ut som om navnet er på vei oppover likevel.
*MariDuBedårer* Skrevet 27. januar 2009 #8 Skrevet 27. januar 2009 Når et navn er poppis, så betyr det at det er et fint navn (mange som synes det). Jeg har to navn på mine barn, så da slipper vi at 2-3 andre i klassen heter nøyaktig det samme. Det ene barnet mitt fikk et navn som var sjeldent den gang, men nå er det et poppisnavn. Siden han har to navn allikevel, så heter ingen det samme som han rundt oss:) De fleste oppegående velger nok navn utifra smak, og bryr seg fint lite om hva andre mener om det. Eller om det er et poppisnavn eller ei:)
Silje og Vaniljebollene Skrevet 27. januar 2009 #9 Skrevet 27. januar 2009 Jeg liker ikke navnene på navnetoppen, rett og slett fordi jeg gikk på samme klassetrinn som 5 andre med samme navn som meg. Navnene er fine, men jeg styrer unna likevel. Men hvis babyen i magen blir gutt, skal han hete Aleksander, og det ligger vel på tiende plass så jeg. Det har mannen min valgt, og jeg syns det er et fint navn, så jeg skal heller klare å leve med det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå